دانلود اپلیکشن سکویا

تفاوت شیبا اینو و دوج کوین

سکه های شیبا و دوج کوین

شیبا اینو (Shiba Inu) در آگوست ۲۰۲۰ به عنوان اسپین آف دوج کوین (Dogecoin) توسط یک توسعه دهنده با نام مستعار رایوشی (Ryoshi) ایجاد شد. در واقع، حتی نام شیبا اینو از نژاد سگی که در لوگوی Dogecoin نشان داده می‌شود، گرفته شده است.اما تفاوت شیبا و دوج کوین قابل بحث است.

شیبا معمولاً به عنوان “memecoin” شناخته می‌شود که می‌تواند به عنوان یک ارز رمزپایه که با عنوانی بامزه تعریف شود. در بیشتر موارد، این سکه ها هیچ مورد استفاده واقعی خارج از حدس و گمان علاقه مندان به ارزهای دیجیتال ندارند. بلکه حدس و گمان نقش مهمی در عملکرد این توکن‌های میم در بازار دارد و قیمت شیبا در نتیجه توئیت‌های مرموز ایلان ماسک رشد چشمگیری داشته است. زیرا ایلان، مدیرعامل تسلا و اسپیس ایکس، علاقه بسیاری به میم‌ها و به‌ویژه Dogecoin دارد.

با توجه به شباهت‌های بین Shiba Inu و Dogecoin، هر دو سکه هر زمان که ایلان ماسک در مورد سگ‌ها توییت می‌کند، افزایش پیدا می‌کند. این شاید به این دلیل است که سرمایه‌گذاران بر این باورند که ایلان به طور ضمنی به این موضوع اشاره می‌کند که می‌خواهد روی این سکه سرمایه‌گذاری کند و با توجه به ثروت و موقعیت او، مطمئناً این یک معامله بزرگ است.

با این حال، ایلان اخیراً فاش کرد که مالک هیچ SHIB نیست که باعث شد قیمت توکن قبل از رسیدن دوباره به اوج‌های جدید سقوط کند. یکی دیگر از ویژگی‌های جذاب شیبا، عرضه کل توکن‌های فوق‌العاده بالای آن است: ۱,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰,۰۰۰ – که قیمت هر سکه را بسیار پایین می‌کند. این بدان معناست که تنها با ۱ دلار می توانید حدود ۱۴۰۰۰ SHIB داشته باشید.

مزایا و معایب شیبا اینو

مزیت
یکی از محبوب ترین میم کوین ها در جهان امروز
مفهومی آسان و قابل درک که برای بسیاری از سرمایه گذاران جذاب است
در نتیجه عرضه کل بالا، چشم‌اندازهای جذابی را برای سرمایه‌گذاران جدید ایجاد می‌کند
ضررها
ارزش بازار در حال حاضر بسیار بزرگ است به این معنی که پتانسیل صعودی محدودی وجود دارد
هیچ مورد استفاده‌ای خارج از حدس و گمان توسط علاقه مندان به ارزهای دیجیتال ندارد

میم کوین دوج کوین

درباره Dogecoin

Dogecoin همان memecoin اصلی است که در سال ۲۰۱۳ به عنوان یک شوخی برای تمسخر حدس و گمان‌های وحشیانه در بازارهای ارزهای دیجیتال در آن زمان ایجاد شد. همین حدس و گمان است که امروز آن را به ۱۰ ارز دیجیتال برتر از نظر ارزش بازار تبدیل کرده است.

علیرغم منشأ طنز آن، بسیاری از چهره های سرشناس از جمله ایلان ماسک، مارک کوبان و ژو سو، مدیر عامل میلیاردر Three Arrows Capital، آن را یک سرمایه گذاری قانونی می‌دانند. بسیاری از علاقه مندان به کریپتو اهمیت زیادی به این واقعیت می دهند که این اولین memecoin است که به وجود آمده است، بنابراین سطحی از اهمیت فرهنگی نیز برای پروژه وجود دارد. دوج کوین (Dogecoin) همچنین دارای یک عرضه بسیار بالا در گردش است، به این معنی که مانند Shiba، قیمت هر توکن بسیار پایینی دارد.

اگر تازه‌کارهای بازار کریپتو با مکانیسم های عرضه توکن آشنا نباشند، با این ایده جذب می‌شوند که قیمت DOGE روزی می‌تواند به اندازه بیت کوین باشد. با وجود برخی دیگر از memecoin ها در بازار امروز، Dogecoin موارد استفاده متعددی هم دارد که آن را منحصر به فرد می‌کند. به عنوان مثال، در مارس سال ۲۰۲۱، مالک میلیاردر دالاس ماوریکس اعلام کرد که تیم NBA او دوج کوین را به عنوان پرداخت برای خرید بلیط می‌پذیرد.

مزایا و معایب Dogecoin

مزیت

اولین memecoin وجود دارد و بنابراین دارای اهمیت فرهنگی است
حمایت برخی از ثروتمندترین افراد جهان را دارد
عرضه توکن بالا باعث می‌شود که واردکنندگان جدید ارز دیجیتال فکر کنند که با قیمت‌های فعلی «ارزان» است
ضررها
موارد استفاده در مقایسه با سایر ارزهای دیجیتال محدود است
عمدتا برای تحلیل‌های وضعیت بازار استفاده می‌شود

میم کوین شیبا اینو

تفاوت شیبا و دوج کوین چیست؟

در این بخش، تفاوت‌های اساسی بین Shiba Inu و Dogecoin را بررسی می‌کنیم تا به شما کمک کنیم قبل از سرمایه‌گذاری تصمیم آگاهانه‌تری بگیرید.

انتشار سکه شیبا اینو

Shiba Inu حداکثر ۱ کوادریلیون توکن دارد. این یک عدد ۱ به دنبال آن ۱۵ صفر است. این در کد برنامه‌ریزی شده است، اما رقم واقعی کمتر است زیرا حدود نیمی از توکن‌ها پس از ارسال به Vitalik Buterin، خالق اتریوم، سوزانده شدند. در حال حاضر حدود ۵۰۰ میلیارد توکن SHIB در گردش است که قیمت هر توکن را با وجود بازار بزرگ، به طرز فریبنده ای پایین می‌آورد.

دوج کوین

Dogecoin حداکثر عرضه توکن را ندارد. در واقع، ۱۰۰۰۰ دوج کوین جدید در هر بلاک ۱ دقیقه ای ایجاد می‌شود. به این ترتیب، سالانه ۵ میلیارد سکه جدید DOGE وارد گردش می‌شود. سکه های جدید از طریق استخراج بدست می‌آیند.

معاملات، سرعت و کارمزد شیبا اینو

از آنجایی که Shiba Inu بر روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است، به این معنی است که SHIB از همان سرعت تراکنش‌ها و کارمزدهای پروژه‌های دیگر اتریوم پیروی می‌کند. هنگامی که شبکه پر ازدحام است، کارمزد تراکنش‌ها می‌تواند به بالای ۵۰ دلار برسد. سرعت تراکنش نسبتاً سریع است و به طور متوسط بین ۱۴-۱۲ ثانیه است.

دوج کوین

Dogecoin یک فورک لایت کوین است که به نوبه خود فورک بیت کوین است. به زبان ساده، فورک زمانی است که شما کد را از یک پروژه کپی و جایگذاری می‌کنید و تغییرات جزئی ایجاد می‌شود. به این ترتیب، هزینه تراکنش‌های Dogecoin کمتر از ۱ دلار (یا حدود ۲.۵ DOGE) است و تکمیل آن ۱ دقیقه طول می‌کشد.

رشد جامعه

هر دوی این سکه‌ها در سال گذشته یا بیشتر از نظر اندازه جامعه و همچنین قیمت، رشد باورنکردنی داشته‌اند. در حالی که هر دوی آنها صرفاً به‌عنوان memecoin‌ها و بدون هیچ موردی شروع کردند، با گذشت زمان، ویژگی‌های بیشتری در حال توسعه هستند. طبق برخی منابع، بیش از ۱۹۰۰ بازرگان اکنون DOGE را به عنوان نوعی پرداخت می‌پذیرند، در حالی که این رقم برای Shiba Inu حدود ۱۰۰ است.

بسیار آسان است که بخشی از جامعه‌ای باشید که از سکه‌ای پشتیبانی می‌کند که قیمت آن همچنان بالا می‌رود. به این ترتیب، دیدن این که چه تعداد در بازارهای نزولی که قیمت‌ها دیگر هر هفته به بالاترین حد خود نمی‌رسند، جالب خواهد بود.

حامیان شیبا اینو

خالق Shiba Inu نیمی از عرضه توکن را به Vitalik Buterin فرستاد تا توکن‌ها را «سوزانند» و آنها را از گردش خارج کند. با این حال، زمانی که بوترین تصمیم گرفت برخی از توکن ها را بفروشد و پول را به خیریه اهدا کند، تا حدودی نتیجه معکوس داد. در آن زمان، قیمت SHIB بیش از ۴۰ درصد کاهش یافت، اما از آن زمان بهبود یافته و به بالاترین حد خود رسیده است.

دوج کوین

از آنجایی که DOGE میم‌کوین اصلی است، حامیان برجسته بسیاری از جمله ایلان ماسک، ویتالیک بوترین، مارک کوبان، اسنوپ داگ و ژو سو، مدیرعامل Three Arrows Capital دارد.

سود خرده فروشی
بدون شک علاقه زیادی از سوی سرمایه گذاران خرد به این میم‌کوین ها وجود دارد. شاید این در نتیجه افزایش قیمت‌ها باشد که منجر به FOMO (ترس از دست دادن) می شود و سوگیری واحد باعث می شود سرمایه گذاران بی تجربه انتظارات قیمتی غیر واقعی داشته باشند. Dogecoin را می توان استخراج کرد، اگرچه سودآوری آن به تجهیزاتی که استفاده می‌کنید و قیمت برق در کشور شما بستگی دارد. از طرف دیگر شیبا قابل استخراج نیست و فقط از طریق صرافی قابل خرید است.

ذخیره سازی شیبا اینو

Shiba Inu یک توکن ERC-20 است زیرا روی بلاکچین اتریوم ساخته شده است. در نتیجه، می‌توان آن را در هر کیف پولی که از توکن‌های اتریوم پشتیبانی می‌کند، ذخیره کرد.

کیف پول‌های محبوب عبارتند از Metamask و Trust Wallet. دوج کوین (DOGE) را می‌توان در تعدادی کیف پول مختلف از جمله کیف پول Trust Wallet، MultiDoge و کیف پول سخت افزاری Ledger ذخیره کرد.

میم کوین بامزه دوج کوین

ریسک های دوج و شیبا

خطرات و نگرانی های مربوط به Dogecoin و Shiba Inu بسیار شبیه به هم هستند زیرا هر دو memecoin هستند. اولا، موارد استفاده آنها محدود است. این بر خلاف برخی از سکه های دیگر در بازار است که به کاربران امکان قرض گرفتن، وام دادن یا کسب سود از دارایی های خود را می دهند.

DOGE و SHIB به غیر از وسایلی برای حدس و گمان بودن، کاربردها و مزایای محدودی را برای کاربران فراهم می کنند. یکی دیگر از دلایل نگرانی این است که دارندگان برتر برای هر سکه مقدار قابل توجهی از عرضه را در اختیار دارند. این به این معنی است که توکن‌ها به طور بالقوه در دست افراد معدودی متمرکز می‌شوند که می‌توانند هر زمان که بخواهند توکن‌های خود را در بازار تخلیه کنند و باعث سقوط قابل‌توجه قیمت شوند.

جایگزینی برای شیبا اینو و دوج کوین وجود دارد؟

با توجه به رشد باورنکردنی شیبا اینو و دوج کوین، میم‌کوین های بیشتری هر روز وارد بازار می شوند. هر یک از آنها نوید می‌دهند که چیز بزرگ بعدی باشند و محتوای کمی برای حمایت از ادعاهای خود داشته باشند. هنگام برخورد با memecoin ها باید احتیاط کنیم زیرا کلاهبرداری های زیادی در اطراف وجود دارد که به دنبال سرمایه گذاری روی کاربران بی تجربه هستند.

توجه داشته باشید که فقط پولی را سرمایه گذاری کنید که می‌توانید از دست بدهید.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *