خرید ارز دیجیتال اتریوم

برای سرمایه گذاری آسان و سریع روی ارز دیجیتال اتریوم می‌توانید وارد سرویس سرمایه‌گذاری سکویا شوید و بدون گذراندن مراحل پیچیده احراز هویت، می‌توانید تنها با وارد کردن نام نام خانوادگی، شماره تماس و کد ملی می‌توانید ارز دیجیتال اتریوم را به راحتی بخرید.

[Crypto_code name="CR_ETR"]

اتریوم چیست؟

اتریوم، یک بلاکچین غیرمتمرکز و منبع باز است که به توسعه و اجرای قراردادهای هوشمند و برنامه‌های کاربردی غیرمتمرکز (dApps) کمک می‌کند. این پلتفرم در سال ۲۰۱۵ راه‌اندازی شده است و توسط Vitalik Buterin پیشنهاد شد. اتریوم  فراتر از قابلیت‌های بیتکوین، به عنوان یک ارز دیجیتال عمل می‌کند. این بلاکچین بستری برای قراردادهای قابل برنامه‌ریزی و خود اجرا فراهم می‌کند.ارز دیجیتال اصلی شبکه اتریوم اتر (ETH) نام دارد و برای انجام تراکنش‌های مالی، اجرای قراردادهای هوشمند و تشویق به مشارکت در شبکه استفاده می‌شود.

اتریوم چیست؟

 این پلتفرم امکان ایجاد برنامه‌های مالی غیرمتمرکز (DeFi)، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، راه‌حل‌های مدیریت زنجیره تأمین و دیگر موارد را فراهم می‌کند. در سال‌های اخیر، اتریوم در حال کار روی ارتقایی به نام اتریوم ۲.۰ است که هدف آن برطرف کردن مشکلات مقیاس‌پذیری و انتقال شبکه از مکانیسم اجماع مبتنی بر اثبات کار به اثبات سهام است و عملکرد شبکه را بهبود می‌بخشد. این ارتقا به اتریوم قدرت پردازش بیشتری و بهره‌وری انرژی بالاتری را در اجرای تعداد بیشتری از معاملات فراهم می‌کند.

اتریوم چگونه کار می‌کند؟

 شبکه اتریوم بر روی هزاران رایانه در سراسر جهان وجود دارد و این به لطف کاربرانی است که به‌عنوان «گره» و نه یک سرور متمرکز مشارکت می‌کنند. همین مسئله باعث می‌شود شبکه به شدت در برابر حملات مصون و اساساً امکان از بین بردن آن وجود نداشته باشد. به عبارتی اگر یک کامپیوتر از کار بیفتد، مهم نیست، زیرا هزاران کامپیوتر دیگر شبکه را نگه داشته‌اند.

بلاکچین اتریوم چیست؟

بلاکچین اتریوم در هسته اتریوم یک دفتر کل توزیع شده به نام بلاکچین اتریوم قرار دارد. این یک پایگاه داده غیر متمرکز است که تمام تراکنش‌ها و تعاملات قراردادهای هوشمند را ثبت می‌کند. زنجیره بلوکی توسط شبکه‌ای از رایانه‌ها (گره‌ها) نگهداری می‌شود که تراکنش‌های جدید را در بلوک‌هایی که در یک زنجیره به هم مرتبط هستند، اعتبارسنجی و ذخیره می‌کنند.

درباره بلاکچین اتریوم

قراردادهای هوشمند اتریوم چیست؟

اتریوم مفهوم قراردادهای هوشمند را معرفی کرد که قراردادهایی خوداجرا با قوانین و شرایط از پیش تعریف شده هستند. این قراردادها به زبان‌های برنامه نویسی مانند Solidity یا Vyper نوشته شده و در بلاکچین اتریوم ذخیره می‌شوند. قراردادهای هوشمند می‌توانند تبادل دارایی‌های دیجیتال را تسهیل و برنامه‌های غیرمتمرکز را فعال کنند.

ماشین مجازی اتریوم (EVM) چیست؟

ماشین مجازی اتریوم (EVM) یک محیط زمان اجرا است که قراردادهای هوشمند را در شبکه اتریوم اجرا می‌کند. در این محیط کد قراردادهای هوشمند به طور ایمن و قطعی اجرا می‌شود. EVM تضمین می‌کند که تمام گره‌ها در شبکه پس از اجرای قرارداد هوشمند در مورد وضعیت بلاکچین به اجماع برسند.

خرید اتریوم

اتر (ETH) چیست؟

  1. اتر ارز دیجیتال بومی شبکه اتریوم است. در وهله اول، به عنوان یک وسیله مبادله عمل می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد هزینه تراکنش ها و خدمات را در شبکه بپردازند. دوم، مشارکت‌کنندگان شبکه، را تشویق می‌کند تا امنیت شبکه را حفظ کنند. در نهایت، اتر را می‌توان در صرافی های ارز دیجیتال معامله کرد.

برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) چیست؟

اتریوم بستری را برای توسعه و استقرار برنامه‌های غیرمتمرکز (dApps) فراهم می‌کند. اینها برنامه‌هایی هستند که روی بلاکچین اتریوم اجرا می‌شوند و از ماهیت غیرمتمرکز و شفاف آن بهره می‌برند.

 

مکانیسم اجماع چیست؟

اتریوم در حال حاضر از مکانیزم اجماع به نام اثبات کار (PoW) مشابه بیت کوین استفاده می‌کند. با این حال، با ارتقای اتریوم ۲.۰ در حال انتقال به یک مکانیسم توافقی کارآمدتر و مقیاس پذیرتر به نام اثبات سهام (PoS) است. PoS به مشارکت‌کنندگان شبکه اجازه می‌دهد تا با قرار دادن اتر خود به جای تکیه بر قدرت محاسباتی، بلاکچین را ایمن کنند.