دانلود اپلیکشن سکویا

سرمایه گذاری روی ارز دیجیتال دوج کوین

سکه دوج کوین

ارز دیجیتال دوج کوین (DOGE) یک ارز رمزپایه منبع باز و همتا به همتا است که به عنوان تقلیدی از بازار کریپتو پس از تأسیس بیتکوین ساخته شد. این ارز در ابتدا به عنوان یک شوخی ساده برای علاقه‌مندان به کریپتو ایجاد شد، اما به سرعت به یکی از ارزهای دیجیتال پیشرو در حال استفاده تبدیل شد.
لوگوی برند Dogecoin بر اساس یک الگوی رفتاری محبوب آن زمان است که یک سگ شیبو اینو را نشان می‌داد. دوج کوین در دسامبر ۲۰۱۳ ایجاد شد و بر اساس همان فناوری پایه سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین و لایت کوین بود.

با این حال، Dogecoin ویژگی‌هایی را ارائه کرد که شامل سرعت دسترسی سریع‌تر و تراکنش‌های مقرون به صرفه‌تر بود. همچنین، پشتیبانی یک جامعه قوی در اطراف DOGE که به عنوان “ارتش دوج” شناخته می‌شود را هم داشت. در سال ۲۰۲۱، Dogecoin نهمین ارز دیجیتال بزرگ از نظر ارزش بازار است.

دوج کوین از یک نوع ساده شده از الگوریتم هش، Scrypt استفاده می‌کند. همچنین از پروتکل “اثبات کار” استفاده می‌کند و به آن امکان می دهد کار را از سایر شبکه های مبتنی بر Scrypt دریافت کند. استخراج دوج کوین نسبت به الگوریتم بیت کوین SHA-256 سختی کمتری دارد.

از تاریخچه Dogecoin چه می دانید

Dogecoin در اواخر سال ۲۰۱۳ توسط دو مهندس نرم افزار به نام های بیل مارکوس و جکسون پالمر که به ترتیب در IBM و Adobe Systems کار می‌کردند، ایجاد شد. این رمز ارز با استفاده از کد منبع باز لایت کوین ایجاد شد که خود انشعابی از بلاک چین بیت کوین بود. هدف اصلی از ایجاد آن افزایش آگاهی عمومی از قابلیت های فناوری بلاکچین بود.

با حمایت یک جامعه آنلاین بزرگ که شامل ایلان ماسک، مارک کوبان و اسنوپ داگ می‌شود، دوج تنها در سال ۲۰۲۱ بیش از ۴۰۰۰ درصد افزایش یافته است. برخی از تحلیلگران پیش‌بینی می‌کنند که قیمت آن تا قبل از پایان سال به ۱ دلار برسد.

چنین ترفندهای تبلیغاتی، Dogecoin را تا سال ۲۰۲۱ به سطح خوبی ارتقا داد. به طوری که روی تابلوهای پیام وال استریت بت ردیت و توییتر نفوذ پیدا کرد، جایی که ارزش آن به توییت های محبوب ایلان ماسک می‌رسد.

قیمت DOGE از زمان آغاز به کار نسبتاً ثابت باقی ماند اما در آوریل ۲۰۲۱ به سرعت شروع به افزایش کرد. بالاترین قیمت تاریخ به ۰.۷۳۷۶ دلار و پایین‌ترین قیمت تاریخ ۰.۰۰۰۰۸۵۴۷ دلار بود. ROI برای سرمایه گذاران اولیه تا ۱۵ سپتامبر ۲۰۲۱ حدود ۸۹۸۴۱٪ است.

ویژگی های دوج کوین

بدون حداکثر عرضه
دوج کوین مانند سایر ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین حداکثر عرضه را ندارد. ماینرهای Dogecoin در هر بلوک ۱۰۰۰۰ DOGE کسب می‌کنند و هر بلاک در هر دقیقه به وجود می‌آید. بعبارتی روزانه ۱۴۴۰۰۴۰۰ توکن DOGE جدید ایجاد و سپس به بازار فروخته یا در کیف پول ماینرها ذخیره می‌شود.

عدم تمرکز
تمرکززدایی بخشی از امنیت حاکم بر اکثر ارزهای دیجیتال است، به این معنی که امنیت در دستان مجموعه‌ای از کاربران در سراسر جهان قرار می‌گیرد. تمرکززدایی یک ارز دیجیتال معمولاً با تعداد گره‌ها در شبکه و توزیع ماینر آن اندازه‌گیری می‌شود.

بیشتر Dogecoin ها در دست چند نفر هستند

اکثر کیف‌پول‌های Dogecoin حاوی مقدار زیادی دوج در گردش هستند که این یک خطر است. زیرا کنترل نابه‌جا تاثیر زیادی روی نوسانات قیمت و نقدینگی در بازار دارند. تخمین زده می‌شود ۰.۰۰۲٪ از کیف پول‌های Dogecoin حدود دو سوم از کل عرضه DOGE را در اختیار دارند. این یک سناریوی بسیار متفاوت با بیت کوین است که دارایی‌های کیف پول را به طور مساوی توزیع می‌کند.

Dogecoin چگونه کار می کند

ارز دیجیتال Dogecoin بر روی فناوری بلاکچین اجرا می‌شود که از یک دفتر کل دیجیتال توزیع‌شده و ایمن استفاده می‌کند. تمام تراکنش‌های انجام‌شده دوج در شبکه‌اش ذخیره و به آن اضافه می‌شود، دقیقاً مانند نحوه کار اکثر ارزهای دیجیتال. شبکه Dogecoin همچنین از رمزنگاری برای ایمن سازی تمام تراکنش‌ها در شبکه بلاک چین خود استفاده می‌کند.

استخراج Dogecoin از مفهوم «اثبات کار» استفاده می‌کند، جایی که ماینرها از رایانه‌ها برای حل معادلات پیچیده ریاضی برای پردازش و ثبت تراکنش‌ها در شبکه بلاک چین استفاده می‌کنند. ماینرها برای عملیات ماینینگ خود با به دست آوردن دوج کوین پاداش می‌گیرند که می‌توانند آن را در صرافی‌های رمزنگاری بفروشند یا در کیف پول خود نگه دارند.

از دوج کوین می‌توان برای انجام پرداخت‌ها و خریدها استفاده کرد، اما ذخیره موثر ارزهای دیجیتال ارزشی نبوده است. این به دلیل تعداد نامتناهی دوج کوین است که می‌توان ایجاد کرد و باعث می‌شود ارز دیجیتال از نظر طراحی بسیار تورم‌کننده باشد.

تکمیل معادلات ریاضی و ثبت تراکنش‌ها برای ماینرهای DOGE نسبتا سریعتر و آسانتر است. این امر Dogecoin را برای پردازش پرداخت ها کارآمدتر می‌کند. پردازش و تایید بلاک‌های جدید در بلاک چین دوج کوین به طور متوسط ​​یک دقیقه طول می‌کشد در حالی که این زمان برای بیت کوین به طور متوسط ​​۱۰ دقیقه است. با این حال، این تمایز به بیت‌کوین کمک می‌کند تا ارزش خود را در طول زمان حفظ کند و با وادار کردن استخراج‌کنندگان به کار طولانی‌تر و سخت‌تر روی هر پاداش بلاک، ارزش خود را افزایش دهد.

نحوه خرید دوج کوین

Dogecoin را می‌توان در صرافی‌های مختلف ارزهای دیجیتال خریداری کرد. از این رو، اولین قدم برای خرید Dogecoin، باز کردن یک حساب آنلاین با یک صرافی ارز دیجیتال است که از DOGE پشتیبانی می کند. این حساب باید از طریق دلار آمریکا یا ارزهای دیجیتال تامین شود.

پس از تامین مالی کیف پول، می‌توانید با سفارش دادن از طریق کارگزار خود، شروع به خرید کنید. اگر سفارش با موفقیت اجرا شود، DOGE را در کیف پول ذخیره می‌شود. در غیر این صورت، ممکن است سفارش لغو شود و باید در جلسه معاملاتی بعدی سفارش دیگری انجام شود.

یک گزینه اضافی خرید یک کیف پول رمزنگاری است که مجموعه ای از کلیدهای خصوصی را برای ذخیره DOGE شما در خارج از حوزه صرافی ارائه می‌دهد. استفاده از کیف پول کریپتو امنیت بیشتری را برای DOGE شما در صورت هک یا حمله به صرافی اضافه می کند.

دو نوع اصلی کیف پول وجود دارد، یعنی کیف پول نرم افزاری داغ و کیف پول سخت افزاری سرد. کیف‌پول‌های نرم‌افزار داغ عموماً رایگان هستند، اما برای دسترسی به سرمایه‌گذاری DOGE خود به اتصال اینترنت نیاز دارید. بهترین کیف پول نرم افزاری برای Dogecoin به طور مستقیم کیف پول دوج کوین است که هم در دسکتاپ و هم موبایل در دسترستان خواهد بود. کیف پول‌های سخت افزاری سرد به صورت آفلاین ذخیره می‌شوند، اما بسته به ارائه دهنده، هزینه اسمی دارند.

یکی از روش‌های ساده‌تری که برای خرید دوج کوین به شما پیشنهاد می‌کنیم، سرمایه گذاری در سرویس سکویا است. برای ورود به سکویا و خرید هر گونه ارز دیجیتالی مانند دوج کوین، کافیست که با وارد کردن یک شماره تلفن و کد ملی دسترسی پیدا کنید. در واقع در سکویا نیازی به احراز هویت ندارید و می‌توانید به آسانی سرمایه گذاری کنید.

Dogecoin برای سرمایه گذاری مناسب است؟

فقدان محدودیت مادام العمر برای DOGE و این واقعیت که روزانه میلیون‌ها سکه جدید در بازار عرضه می‌شود، باعث کاهش ارزش آن می‌شود. بنابراین، این یک ارز دیجیتال با تورم شدید است که جذابیت آن برای سرمایه گذاری بلندمدت پایین خواهد بود.

در نتیجه، دوج را می‌توان به عنوان یک ارز مبادله‌ای مناسب تر دانست. با این حال، DOGE با وجود عوامل فوق، در سال ۲۰۲۱ از یک رشد فوق العاده برخوردار بود. برخی از تحلیلگران ارزهای دیجیتال بر این عقیده هستند که این افزایش در دراز مدت پایدار نیست. سایر ویژگی‌های نامطلوب Dogecoin مانند امنیت نسبتا ضعیف‌تر و بررسی دقیق سطح کد و عدم وجود جامعه استخراج قوی در مقایسه با همتایان خود مانند بیت‌کوین از خرید آن جلوگیری می‌کنند. اما برای خرید آسان و بدون دردسر ارز دیجیتال دوج کوین می‌توانید از سرویس سکویا استفاده کنید و با یک کلیک به پول خود ارزش دهید.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *