خرید ارز دیجیتال در سکویا

خرید ارز دیجیتال از سرویس سرمایه گذاری سکویا یکی از راه های آسان‌ و سریع سرمایه‌گذاری محسوب می‌شود، به این علت که در سرویس سرمایه گذاری سکویا نیازی نیست که مراحل سخت و پیچیده  ثبت نام و احراز هویت را برای خرید ارز دیجیتال از سر بگذرانید؛  فقط کافیست با وارد کردن شماره تماس، کد ملی و نام و نام خانوادگی خود برای سرمایه‌گذاری اقدام کنید. سکویا پیشگام در سرمایه گذاری آسان و سریع ارز دیجیتال بدون احراز هویت است.

[Crypto_code]

ارز دیجیتال چیست؟

ارز دیجیتال ،که به انگلیسی Digital Currency و یا رمز ارز که به انگلیسی Digital Currency نامیده می‌شود، نوعی ارز الکترونیکی غیرمتمرکز (DEX) دیجیتال است که  به دلیل داشتن قابلیت‌های مانند: امنیت، شفافیت، سرعت و کارایی بالا، به عنوان یک جایگزین مناسب  برای ارز ملی در برخی از کشورها مورد استفاده قرار گرفته است که بدون واسطه از طریق شبکه‌ بلاکچین قابلیت تبادل دارد. ارز دیجیتال برخلاف پول کاغذی یا فلزی، فاقد شکل فیزیکی است و تنها به صورت دیجیتالی وجود دارد.  

خرید آنلاین رمز ارز

بلاکچین چیست؟

بلاکچین یا زنجیرهٔ بلوکی (Blockchain) یک دفتر کل توزیع شده (Distributed Ledger)، غیر متمرکز است و هر بلوک در بلاکچین دارای یک هش (hash)  منحصر به فرد است که به عنوان شناسه بلوک استفاده می‌شود. که به طور مستقل و با استفاده از الگوهای رمزنگاری شده مانند SHA-256 با استفاده از مفهوم هش تعریف شده در شبکه بلاکچین، اطلاعاتی مانند تاریخ، زمان و میزان معاملات ابتدا توسط اعضای شبکه تایید و به صورت دائمی در شبکه بلاکچین ثبت می‌شوند. 

بلاکچین چیست

صرافی ارز دیجیتال چیست؟

صرافی ارز دیجیتال (Cryptocurrency Exchanges)، بستری برای خرید و فروش ارزهای دیجیتال بصورت آنلاین است که واسطه‌ای بین خریدار و فروشنده به حساب می‌آیند.  صرافی‌ ارز دیجیتال، برای انجام معاملات از کاربران کمیسیون یا کارمزد دریافت می‌کند که معمولاً درصدی از مبلغ معاملات را شامل می‌شود. صرافی‌های ارز دیجیتال به دو نوع متمرکز (Centralized Exchange) و غیرمتمرکز (Decentralized Exchange) تقسیم می‌شوند. از بین معروف‌ترین صرافی های شناخته شده می‌توان کوین بیس (coinbase)، باینس (Binance)، بیت استمپ (Bitstamp) و کراکن (Kraken) شاره کرد.

صرافی‌های متمرکز (Centralized Exchange) ارز دیجیتال چیست ؟

صرافی‌های متمرکز ارز دیجیتال، بستری مناسب برای تبادل ارز دیجیتال قانونی هستند. این صرافی‌ها از قابلیت‌هایی مانند سرعت بالا در انجام معاملات، حجم بالای معاملات، خدمات پشتیبانی، توانایی پشتیبانی از انواع مختلف ارزهای دیجیتال و رابط کاربری ساده و کاربردی برخوردارند. با این حال، در صرافی متمرکز (CEX)، معاملات ارز دیجیتال خارج از شبکه بلاکچین انجام می‌شود و دارایی‌های دیجیتال کاربران توسط نهادهای دولتی کنترل و مدیریت می‌شود. به همین دلیل، صرافی‌های متمرکز با ریسک‌هایی مانند عدم کنترل کامل کاربر بر روی اموال خود و احتمال نقض امنیتی مواجه می‌شوند. این  مسئله می‌تواند منجر به مسدود شدن حساب کاربری ایرانیان شود.

صرافی های متمرکز

صرافی غیر متمرکز چیست؟

صرافی‌های غیرمتمرکز معمولاً با نام‌های DEX یا Decentralized Exchange شناخته می‌شوند. این صرافی‌هابا استفاده از قراردادهای هوشمند، امکان تبادل به صورت مستقیم (P2P) ارزهای دیجیتال یعنی بدون نیاز به واسطه یا شخص سوم، را برای کاربران ممکن می‌سازند. در واقع اسمارت کانترکت‌ها به عنوان کد نوشته شده در بلاکچین ذخیره می‌شوند که امکان تغییر و دستکاری در آنها وجود ندارد. به همین دلیل، تراکنش‌های انجام شده با استفاده از صرافی‌های غیرمتمرکز، ایمن، سریع و بدون نیاز به شخص سوم هستند. علاوه بر این، در این نوع صرافی‌ها، کاربران کنترل کامل بر اموال خود را دارند. صرافی‌هایی مانند دیفای سواپ (Defi Swap) و یونی‌سواپ(Uniswap) از معروف‌ترین صرافی‌های غیر متمرکز هستند.

چرا خرید ارز دیجیتال در سکویا امن است؟

سکویا، یکی از معتبرترین سرویس‌های سرمایه‌گذاری در ایران است که در حال حاضر، روی بستر ایزی پی که یکی از بهترین بسترهای مالی در ایران به شمار می‌آید، فعالیت می‌کند. از طرفی همکاری با شرکت توسن سها، باعث شده که سکویا امنیت و اعتبار قابل توجهی را به کاربران خود ارائه دهد. زیرا توسن سها یکی از برترین شرکت‌های فناوری اطلاعات در ایران است و تجربه‌ی قابل توجهی در زمینه‌ی امنیت و حفاظت اطلاعات دارد. به طور کلی، سکویا با ترکیب امکانات ایزی پی و تجربه و اعتبار توسن سها، تبدیل به یکی از بهترین گزینه‌ها برای سرمایه‌گذاری در بازار سرمایه ایران شده است. کاربران می‌توانند با اطمینان و بدون دغدغه از این سرویس استفاده و سرمایه‌گذاری خود را به بهترین نحو مدیریت کنند.

خرید از سکویا

مزیت خرید ارز دیجیتال در سکویا چیست؟

مزیت خرید ارز دیجیتال در سکویا سرمایه‌گذاری بدون احراز هویت است. در نظر داشته باشید که برای خرید ارز دیجیتال نیازی به کیف پول الکترونیکی Wallet ندارید. از طرفی دیگر حساب کاربران از خطر بسته شدن به علت تحریم‌ها در امان خواهد بود. 

معایب خرید ارز دیجیتال در سکویا چیست؟

معایب خرید ارز دیجیتال در سکویا به این صورت است که شما فقط می‌توانید ریال را به ارز دیجیتال تبدیل کنید، امکان منتقل کردن ارز دیجیتال به کیف پول شخصی وجود ندارد.

سرمایه گذاری ارز دیجیتال

مزیت خرید ارز دیجیتال چیست؟

مزیت خرید ارز دیجیتال  را می توان به معاملات سریع و آسان، امنیت فناوری بلاکچین (Blockchain)، داشتن حریم خصوصی، خرید و فروش ۲۴ ساعته،عدم وابستگی به بانک‌ها خلاصه کرد، که البته رشد قیمتی ارزهای دیجیتال‌، کارمزد پایین، تسویه کوتاه مدت، سیستم مالی شفاف و تنوع در سبد سرمایه گذاری هم از دیگر مزایای این خدمت هستند.