دانلود اپلیکشن سکویا

۴ نکته کلیدی درباره مرج اتریوم

ناظران بازار ارزهای دیجیتال این هفته به مرج اتریوم چشم دوخته‌اند، زیرا شبکه از یک بلاک چین اثبات کار (PoW) به یک سیستم اثبات سهام (PoS) با انرژی کارآمدتر تغییر کرد. پیش‌بینی می‌شود که ادغام مصرف انرژی اتریوم را تا ۹۹.۹۵ درصد کاهش دهد که برای پایداری و امنیت شبکه مثبت تلقی خواهد شد.

گمانه‌زنی‌های زیادی در میان معامله‌گران رمزارز وجود دارد که چگونه مرج اتریوم در بازار ارزهای دیجیتال تاثیر می‌گذارد. ناسن پلتفرم تجزیه و تحلیل بلاک چین و شرکت داده کایکو در گزارش‌هایی به بررسی ادغام اتریوم در ۴ قسمت پرداخته‌اند. در ادامه به این نکات در مرج اتریوم در سکویا مگ نیوز خواهیم پرداخت.  

نرخ تامین سرمایه ادغام اتریوم

نرخ‌های تامین مالی مشابه نرخ‌های بهره است اما برای معامله‌گران: آن چیزی است که هنگام شرط‌بندی روی ارزهای دیجیتال برای اهرم پرداخت می‌کنند. وقتی این نرخ‌ها منفی باشند، به معنی تقاضای بسیار از طرف سرمایه گذاران برای شرط بندی روی کاهش قیمت است.

بر اساس تحقیقات کایکو، در حالی که نرخ های تامین مالی بیت کوین (BTC) اخیرا مثبت شده، نرخ‌های تامین مالی اتر (ETH) به منفی‌ترین میزان خود از جولای ۲۰۲۱ رسیده است.

نرخ تامین سرمایه اتریوم

این تحقیق نشان داد که سرمایه‌گذاران به‌طور فزاینده‌ای به بازارهای آتی نسبت به بازارهای نقدی روی می‌آورند تا میزان مواجهه خود را قبل از مرج دوباره تنظیم کنند.

به گفته کایکو، اگر ادغام با موفقیت انجام شود، انتظار می‌رود این موقعیت‌های آتی کوتاه «بسته شوند و منابع مالی به سمت قلمرو مثبت بازگردند» که می‌تواند به عنوان یک عامل مثبت برای قیمت ETH پس از ادغام عمل کند.

اتریوم های سهام گذاری شده

این دو شرکت به بررسی اتریوم سهام گذاری شده پرداخته‌اند زیرا باعث قفل شدن طولانی مدت نقدینگی سرمایه‌گذاران می‌شود. هستند. استیکد اتریوم (stETH) نوعی توکن دیجیتال از پروتکل Lido که به معامله‌گران اجازه  برداشت اتر در زمانی که قفل شده است را می‌دهد.  

در تئوری، توکن‌های stETH باید با همان قیمت توکن‌های اتری که قرار است جایگزین شوند، معامله شوند. با این حال، در آستانه مرج ، آنها با تخفیف معامله می‌شدند.

تحقیقات نانسن نشان داد که Lido، یک سرویس سهامداری، بیشترین مقدار stETH را با ۳۱ درصد دارد و پس از آن Coinbase، Kraken و Binance با مجموع حدود ۳۰ درصد در اختیار دارند.

اتریوم سهامگذاری شده

علیرغم اینکه هر توکن زمانی پس از ادغام با نسبت یک به یک قابل بازخرید هستند. کارشناسان Kaiko تخفیف قابل توجهی را در سه توکن اتر سهامدار مشاهده کردند: لیدو از (stETH)، کوین بیس از ( (cbETHو (bETH) از بایننس – که  نشان دهنده خطرات مختلف درک شده توسط سرمایه گذاران است. نانسن همچنین بر معایب و ریسک‌های اجرای صحیح مرج و پذیرش زنجیره سهام اشاره می‌کند.

به گفته کایکو، خبر خوب بهبود تخفیفات stETH و beTH در ‍‍۱۱سپتامبر بود. «احتمالا سرمایه‌گذاران به اندازه کافی از تخفیف برای سرمایه‌گذاری در هر دو توکن راضی باشند و بازدهی را از اتریوم سهامدار و همچنین تخفیف قیمت را پس از بازخرید توکن یک به یک بدست بیاورند.»

مشتقات کلاسیک اتریوم

بر اساس گزارش کایکو، انتظار می‌رود اتریوم کلاسیک، این بلاک چین مشابه اتریوم پس از ادغام اتریوم همچنان به عنوان اثبات کار باقی بماند.

به گفته کایکو، در حالی که استخراج‌کنندگان اتریوم منابع محاسباتی را به زنجیره اثبات کار منتقل می‌کنند، احتمال ورود جریان‌های سرمایه قوی را در قراردادهای آتی دائمی توکن ETC مشاهده می‌شود.

وضعیت اتریوم

در این گزارش آمده است: «زیرا دومین استخر استخراج اتریوم (F2Pool) در ماه سپتامبر متوقف شد و به جای آن اتریوم کلاسیک (ETC) منتقل می‌شود.»

پول هوشمند

محققان نانسن گفتند که سرمایه گذاران میلیونر و میلیاردر اتریوم از ابتدای سال جاری به طور مداوم اتر روی هم می‌چینند. به‌نظر می‌رسد که بازارهای بی‌ثباتی آنها را دچار مشکل نخواهد کرد.

قیمت اتریوم بعد از مرج

با این حال، محققان تاکید کردند که “پول هوشمند” (سرمایه‌ای که توسط سرمایه گذاران سازمانی کنترل می‌شود)، پس از پایین آمدن قیمت در اواسط ژوئن شروع به افزایش خواهد کرد. به گفته نانسن، “آنها در حال پیش بینی برخی اقدامات مثبت قیمت در اطراف مرج اتریوم هستند.”

مرج اتریوم و سرمایه گذاری

باتوجه به تحلیل‌های گفته شده امکان بازگشت بازار و رشد اتریوم وجود دارد. با این حال آیا شما فکر می‌کنید که با ادغام اتریوم علاقه به سرمایه گذاری روی این ارز دیجیتال افزایش یا کاهش پیدا می‌کند؟

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *