دانلود اپلیکشن سکویا

مرج اتریوم وعلاقه به سرمایه گذاری

مرج اتریوم چه تاثیراتی دارد؟

اتریوم در مراحل نهایی آماده سازی برای تغییر مکانیسم اجماع اثبات کار (PoW) به اثبات سهام (PoS) است. انتظار می‌رود این رویداد، که از آن به عنوان مرج یاد می‌شود، مزایای متعددی برای اتر (ETH) – توکن بومی بلاک چین اتریوم داشته باشد. بر اساس گزارش Chainalysis، یکی از این مزایا می‌تواند باعث افزایش علاقه به سهام Ether (ETH) شود. این امر بر این واقعیت استوار است که سهام ETH در حال حاضر بسیار محبوب است. بیش از ۳۰ میلیارد دلار ETH در حال حاضر در اتریوم ۲ در وجود دارد، که آن را به بزرگترین بلاک چین از نظر حجم سهام حتی قبل از انتقال به PoS تبدیل می‌کند.

سرمایه گذاری روی مرج اتریوم

هنگامی که PoS به طور کامل معرفی شد، انتظار می‌رود که سرمایه گذاری روی آن جذاب‌تر شود. زیرا کاربران در کل اکوسیستم اتریوم با کنار گذاشتن PoW و از PoS استقبال می‌کنند. پس، از مرج انتظار می‌رود، سهامداران این امکان را داشته باشند تا ETH خود را به میل خود خارج کنند، نه اینکه مجبور به قفل کردن دارایی‌های خود باشند. این، علاوه بر APY مورد انتظار ۱۰-۱۵٪، به معنای نقدینگی بیشتر برای سهامداران خواهد بود.

داده‌ها نشان می‌دهد که خریداران نهادی (کیف‌های پولی با ارزش بیش از ۱ میلیون دلار ETH) به طور پیوسته در حال افزایش هستند. روی هم رفته، این تغییرات، که با مرج شروع می‌شود، باید اتر را به دارایی جذاب‌تری برای نگهداری و در نتیجه سهام‌دار شدن تبدیل کند.

مزایا مرج اتریوم

پس از مرج اتر، خطرات باقی می ماند

با وجود مزایای گفته شده، جامعه ارزهای دیجیتال نیز نسبت به خطراتی که مرج می‌تواند برای ETH ایجاد کند، نگران خواهد بود. زیرا احتمال شورش ماینرها که می‌تواند منجر به تقسیم بلاک چین اتریوم شود، و بروز اشتباه در dApp وجود دارد. در واقع بیش از ۵۰ میلیارد دلار سرمایه کاربران به خطر می‌افتد.

با این حال، جو لوبین، یکی از بنیانگذاران اتریوم و بنیانگذار شرکت بلاک چین Consensys، این خطرات را کم اهمیت جلوه داده است. لوبین در صحبت با تایم گفت که حتی اگر هاردفورک اتفاق بیفتد، موقتی خواهد بود و او انتظار دارد که ارتقا بدون مشکل انجام شود.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *