دانلود اپلیکشن سکویا

اتریوم چیست و کیف پول های معتبر آن را بشناسید

ارز دیجیتال اتریوم

اگر بیت کوین (BTC) آینده‌دارترین پول دیجیتال بدانیم، پس اتریوم چیست؟ برای کسی که تازه وارد فضای ارزهای دیجیتال شده است، احتمالا این سوال پرسیده می‌شود. با اینکه اتریوم و ارز دیجیتال بومی آن اتر  (ETH) را در کنار بیت کوین در صرافی‌ها و اخبار دیده می‌شود. با این حال، کاملاً منصفانه نیست که اتریوم را در رقابت مستقیم با بیت کوین بدانیم. زیرا اتریوم اهداف، ویژگی ها و حتی تکنولوژی متفاوتی دارد. برای آشنایی بیشتر با اتریوم با این مقاله در سکویا مگ همراه باشید.

اتریوم چیست؟

اتریوم یک شبکه بلاک چین غیرمتمرکز با توکن اتر است که کاربران را قادر می‌سازد تا تراکنش‌هایی انجام دهند. سرمایه‌گذاران سود دارایی‌های خود را از طریق شرط‌بندی، استفاده و ذخیره توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، تجارت ارزهای دیجیتال، بازی کردن، استفاده از رسانه‌های اجتماعی و موارد دیگر به دست آورند.

بسیاری اتریوم را گام بعدی اینترنت می دانند. اگر پلتفرم‌های متمرکز مانند اپ استور اپل، وب ۲.۰ را نشان می‌دهند، شبکه غیرمتمرکز و مبتنی بر کاربر مانند اتریوم، وب ۳.۰ است. به عنوان مثال، این “وب نسل بعدی” از برنامه های غیرمتمرکز (DApps)، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و صرافی های غیرمتمرکز (DEXs) پشتیبانی می‌کند.

تاریخچه اتریوم

اتریوم همیشه دومین پروژه بزرگ بلاک چین در جهان نبود. فردی به نام ویتالیک بوترین در واقع پروژه را برای پاسخگویی به کاستی‌های بیت کوین ایجاد کرد. کاغذ سفید اتریوم را در سال ۲۰۱۳ منتشر کرد که در آن جزئیات قراردادهای هوشمند و امکان توسعه برنامه‌های غیرمتمرکز را فراهم کرده بود.

بنابراین، اتریوم ۱.۰ متولد شد. آن را به عنوان اپ استور اپل در نظر بگیرید؛ فضایی برای ده ها هزار برنامه مختلف که همگی از قوانین یکسانی پیروی می‌کنند. فقط آن مجموعه قوانین در شبکه کدگذاری می‌شود و به طور مستقل با توسعه دهندگانی که می توانند قوانین خود را در DApps اعمال کنند، اجرا می‌شود. در اتریوم حزب مرکزی وجود ندارد و در عوض، قدرت در دست افرادی است که به عنوان یک جامعه عمل می‌کنند.

البته،‌ ساخت چنین شبکه‌ای ارزان نیست. بنابراین، بوترین و بنیانگذارانش – گاوین وود، جفری ویلک، چارلز هاسکینسون، میهای آلیسی، آنتونی دی ایوریو و امیر چتریت – پیش فروش نمادینی را برای جمع آوری ۱۸۴۳۹۰۸۶ دلار در اتر برگزار کردند و از توسعه‌های حال و آینده اتریوم حمایت مالی کردند.

اتریوم چگونه کار می‌کند؟

این ارز دیجیتال مانند بیت کوین، شبکه اتریوم بر روی هزاران رایانه در سراسر جهان وجود دارد و این به لطف کاربرانی است که به‌عنوان «گره»و نه یک سرور متمرکز مشارکت می‌کنند . این باعث می‌شود شبکه غیرمتمرکز و به شدت در برابر حملات مصون باشد و اساساً امکان از بین بردن آن وجود نداشته باشد. به عبارتی اگر یک کامپیوتر از کار بیفتد، مهم نیست، زیرا هزاران کامپیوتر دیگر شبکه را نگه داشته‌اند.

این ارز دیجیتال مانند بیت کوین، شبکه اتریوم بر روی هزاران رایانه در سراسر جهان وجود دارد و این به لطف کاربرانی است که به‌عنوان «گره»و نه یک سرور متمرکز مشارکت می‌کنند . این باعث می‌شود شبکه غیرمتمرکز و به شدت در برابر حملات مصون باشد و اساساً امکان از بین بردن آن وجود نداشته باشد. به عبارتی اگر یک کامپیوتر از کار بیفتد، مهم نیست، زیرا هزاران کامپیوتر دیگر شبکه را نگه داشته‌اند.

تعاملات شبکه در غیر این صورت “تراکنش” در نظر گرفته می شود و در بلوک‌های موجود در بلاک چین اتریوم ذخیره می‌شود. ماینرها این بلوک‌ها را قبل از اینکه آنها را به شبکه وصل کنند و به عنوان تاریخچه تراکنش یا دفتر کل دیجیتال عمل کنند، اعتبارسنجی می‌کنند.

هر بلوک دارای یک کد ۶۴ رقمی منحصر به فرد است که آن را شناسایی می‌کند. قدرت کامپیوتر ماینرها دلیل خاص بودن این کد است و به ازای استخراج هر کد در ETH پاداش می‌گیرند.

استخراج اتریوم 

اتریوم مانند بیت کوین، تراکنش‌های عمومی و شفافی دارد. به طوری که ماینرها بلوک‌های کامل شده را برای بقیه شبکه، تأیید می‌کنند. بلوک‌های تایید شده را نمی‌توان دستکاری کرد و به عنوان یک تاریخچه کامل از تمام تراکنش‌های شبکه در نظر گرفته می‌شود.

از آنجایی که ETH بیشتر یک توکن کاربردی است تا یک نشانه ارزش، عرضه آن بی نهایت است. اتر به طور مداوم به شکل جوایز استخراج‌کننده وارد گردش می‌شود و پس از اینکه شبکه به سمت اثبات سهام (PoS) حرکت کرد، با پاداش‌های شرط‌بندی نیز وارد گردش می‌شود. در تئوری، اتر همیشه مورد تقاضا خواهد بود، به این معنی که تورم هرگز نباید ارزش آن را کاهش دهد.

استفاده از اتریوم به عنوان یک ارز دیجیتال نیازمند ذخیره شدن در یک کیف پول است. این کیف پول به DApps متصل می‌شود و به عنوان گذرنامه ای برای اکوسیستم اتریوم عمل می‌کند. از آنجا، هر کسی می‌تواند اقلامی بخرد، بازی کند، پول قرض دهد و انواع فعالیت‌ها را در اینترنت انجام دهد. 

کریپتوکارنسی در اینجا جای داده را می گیرد، به این معنی که کاربران می‌توانند به صورت ناشناس تعامل داشته باشند. این همچنین به این معنی است که استفاده از DApp بدون تبعیض است. به عنوان مثال، هیچ برنامه وام دهی یا بانکی نمی‌تواند کسی را بر اساس نژاد یا وضعیت مالی رد کند. یک واسطه نمی‌تواند آنچه را که «تراکنش مشکوک» می‌داند، مسدود کند.

کیف پول برای اتریوم

اتریوم با وجود گذشت تنها ۶ سال از عرضه آن در سال ۲۰۱۵، دومین ارز دیجیتال بزرگ و با ارزش در جهان است. کیف پول دیجیتال که به عنوان کیف پول الکترونیکی هم شناخته می‌شود، یک دستگاه الکترونیکی، سرویس آنلاین یا برنامه نرم‌افزاری است که به یکی از طرفین اجازه می‌دهد تا با واحدهای ارز دیجیتال، مبادلات الکترونیکی (خرید کالا و خدمات) انجام دهند.

اجازه دهید دوباره آن را ساده کنم. برخی از مردم طلا می‌خرند، زیرا ارزش بالایی دارد و ممکن است وقتی قیمت طلا بالا است دوباره آن را بفروشند یا همچنان نگه‌دارند تا با قیمت بهتری آن را بفروشند. به طور مشابه، به جای طلا، بسیاری از سرمایه‌گذاران سکه‌های مجازی مانند اتریوم، بیت کوین، dogecoin و غیره می‌خرند و کیف پول این روند را تسهیل می‌کند.

این افزایش محبوبیت باعث شده بسیاری از سرمایه گذاران ارز اتریوم را بخرند و از آن به برای افزایش ثروت استفاده کنند. هنگامی که یک ارز دیجیتال مانند اتریوم خریداری می‌شود، یک کلید خصوصی (رمز) برای خریدار صادر خواهد که نشان دهنده مالکیت آنها خواهد بود.

برای مدیریت این تراکنش‌ها از کیف پول‌های کریپتو استفاده می‌شود. کیف پول یک برنامه نرم افزاری یا تراشه الکترونیکی است که برای ذخیره، خرید و مدیریت ارزهای دیجیتال شما استفاده می‌شود. کیف پول‌ها جزئیات مربوط به هر تراکنش و کلیدهایی را ذخیره می‌کنند که می‌توان از آنها برای مبادله ارز استفاده کرد.

داری می‌شود، یک کلید خصوصی (رمز) برای خریدار صادر خواهد که نشان دهنده مالکیت آنها خواهد بود.

۷ کیف پول برتر اتریوم در سال ۲۰۲۲ را بشناسید

ترزور وان

Trezor قدیمی‌ترین کیف پول سخت افزاری است که برای ذخیره ارزهای دیجیتال روی یک تراشه الکترونیکی امن استفاده می‌شود. تراشه را می‌توان با یک پین منحصر به فرد فعال کرد که از در به خطر افتادن آن محافظت می‌کند. این یکی از بهترین کیف پول های سخت افزاری برای ارزهای دیجیتال است زیرا به صورت آفلاین هم می‌توان از آن استفاده کرد.

این تراشه کامپیوتری تک منظوره حتی اگر به یک کامپیوتر آلوده متصل شده باشد، ارزها ایمن خواهند ماند. Trezor از چندین ارز مانند بیت کوین، اتریوم، لایت کوین، نش، دش و غیره پشتیبانی می‌کند و می‌تواند برای دسترسی بهتر به کیف پول های داغ دیگر وصل شود.

متامسک

اگر تازه وارد دنیای رمزنگاری شده‌اید و نمی‌دانید چگونه اتریوم یا سایر کوین‌ها را بخرید، بفروشید و مدیریت کنید، متامسک یک گزینه عالی برای شما خواهد بود. شما می‌توانید آن را هم به عنوان برنامه کاربردی و هم به عنوان افزونه مرورگر دانلود کنید و با شبکه اتریوم و سایر ارزهای دیجیتال تعامل داشته باشید.

در اینجا کلید خصوصی در رایانه شما ذخیره می‌شود که با کمک رمز عبور آن را استخراج می‌کنید. برخلاف Trezor، متامسک به شما این امکان را می‌دهد که در صورت فراموش کردن آن یا اطلاع دادن به شخص دیگری، رمز عبور خود را دوباره بدست بیاورید.

لجر نانو

Ledger Nano احتمالا بهترین کیف پول اتریوم برای استخراج و ذخیره سکه‌های اتریوم شماست. مشابه Trezor، این یک کیف پول سخت افزاری است که به شما امکان می‌دهد سکه‌های خود را در یک کیف پول فیزیکی ذخیره کنید. در لجر نانو، می‌‌توانید بیش از ۱۰۰۰ سکه مانند بیت کوین، کاردانو، لایت کوین، اتریوم، دوج کوین، استلار، ریپل و غیره داشته باشید.

برای دسترسی و استفاده از Ledger Nano نیازی به داشتن دانش فنی ندارید. حتی یک فرد با تجربه کم یا بدون تجربه می‌تواند به برنامه های دیگر در این کیف پول دسترسی داشته باشد و از آنها استفاده کند.

اگزودوس

Exodus یکی دیگر از کیف‌پول‌های رمزنگاری مبتدی است که دارای رابط کاربری ساده و ویژگی‌های مبادله داخلی است. Exodus با چندین سیستم عامل از جمله Windows، macOS و Linux سازگار است. همچنین می‌توانید اپلیکیشن موبایل آن را دانلود کرده و ارزش ارزهای خود را به صورت لحظه‌ای بررسی کنید.

Exodus به شما امکان می دهد کیف پول Trezor خود را با رابط آن همگام کنید و از کیف پول سخت افزاری خود به عنوان نرم افزار استفاده کنید. همچنین، می‌توانید یک گزینه امنیتی اضافی برای اطمینان از ایمن بودن کلیدهای خود در برابر تهدیدات خارجی داشته باشید.

الکتروم

Electrum که در سال ۲۰۱۱ راه اندازی شد، یکی از قدیمی ترین کیف پول‌های بیت کوین است که می‌توانید ارزهای دیجیتال خود را مدیریت کنید و با کیف پول های سخت افزاری مانند Ledger، Trezor و بسیاری دیگر ارتباط برقرار کنید.

این بهترین برنامه برای مبتدیان نیست زیرا گزینه‌های پیچیده اما با رابط کاربری ساده‌ای دارد. با این حال، Electrum در میان کاربران متوسط و پیشرفته مشهور است زیرا در عملکردهای اصلی مانند کارمزد تراکنش‌های سفارشی برتری دارد.

کوین بیس

Coinbase یکی دیگر از کیف پول های داغ است که در آن کاربران می‌توانند ارزهای دیجیتال خود را خرید، فروش، ذخیره و انتقال دهند. این یک سیستم مالی باز است که به مردم در سراسر جهان کمک می‌کند تا ارزهای محلی خود را به ارزهای دیجیتال تبدیل کنند و بالعکس.

کوین بیس خرید و فروش ارزهای دیجیتال از جمله بیت کوین، اتریوم، کاردانو، دوج کوین و غیره را آسان‌تر می کند. این یک راه حل یک مرحله‌ای برای همه کیف پول‌های رمزنگاری است زیرا می‌توانید کیف پول‌های سخت افزاری خود را به هم پیوند دهید، ارزهای مختلف را مبادله کنید و پرداخت‌ها را از یک رابط واحد انجام دهید.

میست

Mist کیف پول رسمی اتریوم است که توسط توسعه دهندگان اتریوم ایجاد شده است، که در آن کاربران می‌توانند اتر یا بیت کوین را مستقیماً از طریق ارزهای ثابت خریداری کنند. این کیف پول داغ مزایا و معایبی دارد.

Mist کیف پول رسمی اتریوم است که توسط توسعه دهندگان اتریوم ایجاد شده است، که در آن کاربران می‌توانند اتر یا بیت کوین را مستقیماً از طریق ارزهای ثابت خریداری کنند. این کیف پول داغ مزایا و معایبی دارد.

آینده اتریوم

اتریوم شناخته‌شده‌ترین آلت‌کوین است و برای بسیاری از سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان بسیار بیشتر از یک ارز دیجیتال به حساب می‌آید. کارشناسان می گویند که ارزش آن می تواند تا ۴۰۰ درصد در سال ۲۰۲۲ رشد کند. برای خرید آسان اتریوم می‌توانید از طریق سرویس سرمایه‌گذاری سکویا اقدام کنید.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *