دانلود اپلیکشن سکویا

بهترین ایده های درآمد غیرفعال برای سال ۲۰۲۳

ایده هایی برای درآمد غیرفعال

بحران کنونی هزینه‌های زندگی مردم را تشویق می‌کند تا منابع درآمد بیشتری برای پرداخت هزینه‌های زندگی خود پیدا کنند. درآمد به اصطلاح «منفعل» می‌تواند راه خوبی برای تکمیل درآمدهای خانوار شما باشد تا در مواقعی که شرایط مالی سختی دارید، حاشیه امنی برایتان باشد.

خوشبختانه، تعداد فزاینده‌ای از گزینه‌های درآمد غیرفعال وجود دارد. این روش‌های درآمد غیرفعال یا منفعلانه از زمان شیوع بیماری کرونا رواج پیدا کرد. راه‌های نوآورانه‌ای که برای بدست آوردن پول بیشتر در بین مردم جهان پدیدار شد. بیایید نگاهی دقیق‌تر به نحوه کسب درآمد غیرفعال بیندازیم.

درآمد غیرفعال چیست؟

درآمد غیرفعال به درآمدی اطلاق می شود که نیازی به صرف زمان یا پول قابل توجهی ندارد. اگرچه بیشتر ایده‌های درآمد غیرفعال نیازمند مقداری زمان، پول یا منابع اولیه هستند، اما باید به آن نظارت مستمر حداقلی داشته باشید.

سه نوع اصلی جریان درآمد غیرفعال وجود دارد:

سرمایه گذاری: ایجاد بازده از سرمایه گذاری پول در حساب های پس انداز یا بازار سهام.
به اشتراک گذاری دارایی: فروش یا اجاره دارایی هایی که دارید، مانند خانه یا ماشین شما.
ایجاد دارایی: مثال‌ها می‌تواند شامل افزودن لینک‌های وابسته درآمدزا به وبلاگ یا وب‌سایت شما یا فروش منابعی مانند کتاب‌های الکترونیکی، محتوای آموزشی، موسیقی و عکس‌ها به صورت آنلاین باشد.
در حالی که همه این دسته ها پتانسیل ایجاد درآمد قابل توجهی را دارند، در اینجا برخی از پیشنهادات برتر ما برای کسب درآمد غیرفعال در بریتانیا آورده شده است.

بهترین ایده های درآمد غیرفعال

سود سهام توسط شرکت‌ها به سهامدارانشان پرداخت می‌شود و در صورت داشتن وجوه در دسترس برای سرمایه‌گذاری، می‌تواند جریان درآمد منفعل خوبی را ایجاد کند. با این حال، نمی‌توان تضمین کرد زیرا بسیاری از شرکت‌ها به طور موقت پرداخت سود سهام خود را به حالت تعلیق درآوردند.

بازده سود سهام نشانگر خوبی از “بازده” سرمایه گذاری شما است، مشابه نرخ سالانه یک حساب پس انداز. این به عنوان پرداخت سود تقسیم بر قیمت سهم (یا سرمایه گذاری) محاسبه می‌شود. بنابراین اگر شرکتی با قیمت سهام ۱۰۰ پوند سود سالانه ۴ پوند پرداخت کند، بازده سود سهام آن ۴ درصد خواهد بود.

سرمایه گذاری روی سهام شرکت

برخی، اما نه همه، شرکت ها سود سهام را به سهامداران پرداخت می‌کنند. سود سهام معمولاً به صورت نقدی به صورت سه ماهه یا شش ماهه پرداخت می‌شود. شرکت‌ها همچنین ممکن است برای بازگرداندن وجه نقد به سهامداران، مثلاً پس از فروش یک تجارت، سودهای یکباره «ویژه» بپردازند.

بر اساس پیش بینی های موسسه سرمایه گذاری یانوس هندرسون، سود سهام جهانی در سال ۲۰۲۲ به رکورد ۱.۳ تریلیون پوند افزایش یافت که بخشی از آن ناشی از رونق سود سهام پرداختی توسط شرکت های معدنی و انرژی بود.

با این حال، می‌توان بین پرداخت سود سهام و رشد قیمت سهام معاوضه‌ای وجود داشت. سهام «رشد» مانند تسلا، آمازون و متا از لحاظ تاریخی سود سهام پرداخت نکرده‌اند و ترجیح می‌دهند مازاد نقدینگی را برای ایجاد رشد آتی سرمایه‌گذاری کنند.

در مقایسه، شرکت‌های سنتی‌تر «تراشه‌های آبی» تمایل به پرداخت سود بیشتری دارند. بر اساس داده‌های AJ Bell و Seeking Alpha، میانگین سود تقسیمی برای FTSE 100 و Nasdaq در حال حاضر به ترتیب ۳.۸ و ۱.۳ درصد است.

این نشان‌دهنده نسبت بالاتری از شرکت‌های صنعتی پرداخت‌کننده سود سهام در FTSE 100 در مقایسه با نزدک با فناوری سنگین است.

با این حال، باید در مواردی از سهام با سود سود بسیار بالا که ممکن است در صورت کاهش شدید قیمت سهام رخ دهد، احتیاط کرد و به طور مصنوعی بازده سود را افزایش داد. این بدان معناست که هنگام تحقیق در مورد خرید سهام یک شرکت، اصولی غیر از بازده سود سهام نیز باید در نظر گرفته شود.

سرمایه گذاری ارزهای دیجیتال

یکی دیگر از راه‌های بدست آوردن سود به صورت منفعلانه، سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال است. زیرا می‌توان با کمترین سرمایه روی رمز ارزهای جدید سرمایه گذاری کرد و سودی مناسب به مرور زمان بدست آورد. برای تشخیص دقیق‌تر که کدام ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳ بازدهی مناسبی دارد می‌توانید به مقاله ۵ بهترین ارز دیجیتال در سال ۲۰۲۳ توجه کنید. از طرفی برای سرمایه گذاری لازم است که در بستری امن و آسان صورت گیرد که با ورود به سکویا این مساله هم برایتان حل خواهد شد. پس قبل از سرمایه گذاری با بهترین رمز ارزها و ریسک‌های سرمایه گذاری آشنا شوید؛ سپس با اطمینان خرید کنید و درآمد غیرفعال خود را آغاز کنید.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *