دانلود اپلیکشن سکویا

درباره آینده ارز دیجیتال کاردانو

رمز ارز کاردانو چیست

کاردانو (ADA) سرعت رشد قابل توجهی در صنعت ارزهای دیجیتال داشته است. ارز دیجیتال (ADA) از زمانی که در سال ۲۰۱۵ منتشر شد، جزو یکی از ۱۰ رمز ارز برتر از نظر ارزش بازار بوده و جایگاه مناسبی را بدست آورد. سرعت فناوری آن به حدی در حال پیشرفت بوده که به نظر می‌رسد بتواند با اتریوم مقابله کند. اگر برای سرمایه گذاری آینده دار می‌خواهید بدانید رمز ارز کاردانو چیست با این مقاله در مگ نیوز سکویا همراه باشید.

ارز دیجیتال کاردانو چیست؟

برای شناخت دقیق اینکه رمز ارز کاردانو چیست باید بدانید که این ارز دیجیتال کاردانو یک بلاک چین و پلتفرم برای اجرای برنامه‌های غیرمتمرکز از طریق قراردادهای هوشمند هم است. به زبان ساده این نرم افزار روی بلاکچین زندگی و کار می‌کند. ارزهای رمزنگاری شده که دارای بلاکچین هستند اغلب ارزهای رمزنگاری شده “لایه ۱” یا “L1” نامیده می‌شوند. این بدان معنی است که آنها یک پلتفرم هستند که می‌توان چیزهای دیگری را هم روی آنها ساخت. به عنوان مثال، اتریوم هم مانند کارادانو یک ارز دیجیتال L1 است.

کاردانو چیست

توسعه دهندگان ترجیح می‌دهند به جای ساختن یک بلاکچین از اول، روی بستر کاردانو یا اتریوم پروژه‌های رمزنگاری خود را بسازند. ارز دیجیتال ADA مرکزی برای کل این اکوسیستم است و برای عملکردهای مختلفی مانند ایمن سازی شبکه و پرداخت هزینه تراکنش‌ها استفاده می‌شود. بنابراین ارزش ADA ارتباط نزدیکی با رشد و موفقیت اکوسیستم کاردانو دارد.

در ۱۲ سپتامبر ۲۰۲۱، شبکه اصلی کاردانو از طریق به‌روز رسانی نرم‌افزار Alonzo فعال شد و برای اولین بار امکان ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز در شبکه را برای توسعه‌دهندگان فراهم کرد.

حقایق مهم در مورد کاردانو

پلتفرم کاردانو با تمرکز بر پایداری ساخته شده و برای مقابله با چالش‌های مصرف انرژی بالا در بلاک چین موجود طراحی شده است. مانند بیت کوین و اتریوم، کاردانو غیرمتمرکز است. می‌توان ADA را برای هر کسی، در هر نقطه از جهان، بدون وابستگی به شخص ثالث مرکزی ارسال کرد.

این ارز دیجیتال یک پروتکل باز است. در واقع هر کسی می‌تواند به ایمن سازی شبکه، تکمیل تراکنش‌ها یا ایجاد برنامه‌های غیرمتمرکز ذخیره شده در بلاک چین کاردانو کمک کند.

بلاکچین کاردانو

ارز رمزنگاری شده کاردانو ADA به افتخار آدا لاولیس، کنتس بریتانیایی که اولین برنامه نویس کامپیوتر جهان به حساب می آید، نامگذاری شده است.

اصطلاح کوچکترین واحد ADA به عنوان حلقه عشق تعریف می‌شود. ۱ عدد عشق معادل ۰.۰۰۰۰۰۱ ADA است. این ارز دیجیتال امکان تراکنش‌های بسیار کوچکی را فراهم می‌کند که پول سنتی نمی تواند انجام دهد، و به عنوان مثال می‌توان کارادانو ۰.۱ خریداری کرد.

چه کسی کاردانو را ساخته است؟

کاردانو توسط چارلز هاسکینسون، یکی از بنیانگذاران اصلی اتریوم تاسیس شد. توسعه پلتفرم کاردانو در سال ۲۰۱۵ آغاز شد. هاسکینسون چشم‌اندازی برای رسیدگی به سه چالش مهم مقیاس‌پذیری، قابلیت همکاری و پایداری که پیش روی همه شبکه‌های بلاک چین بود آن را منتشر کرد. در سال ۲۰۱۷، این پلتفرم راه اندازی شد و به همراه آن ارز رمزنگاری مرتبط ADA نیز راه اندازی شد.

تاریخچه کاردانو

هاسکینسون پس از اختلاف با بنیانگذارانش در اتریوم، از جمله ویتالیک بوترین، اتریوم را ترک کرد. در حالی که ویتالیک بوترین می‌خواست توسعه اتریوم فقط غیرانتفاعی باشد، هاسکینسون همچنین می‌خواست یک نهاد انتفاعی درگیر توسعه بیشتر اتریوم باشد.

در نتیجه اختلافات، هاسکینسون اتریوم را ترک کرد و شرکت انتفاعی Internet Online Hong Kong (IOHK) را در سال ۲۰۱۴ تشکیل داد. او از سال ۲۰۱۵ به عنوان رئیس IOHK توسعه کاردانو را رهبری کرد.

چگونه رمز ارز کاردانو بخریم و نگهداری کنیم؟

دو راه برای خرید ADA وجود دارد؛ شما می‌توانید کاردانو را از طریق یک صرافی رمزنگاری خریداری یا از فردی حقیقی که می خواهد ADA خود را بفروشد خریداری کنید. از آنجایی که خرید رمز ارز از صرافی‌ها و افراد می‌تواند کمی پیچیده و پر ریسک باشد.

سرمایه گذاری کاردانو

به همین دلیل سرویس سرمایه گذاری سکویا امکانی را برای کاربران فراهم کرده که با پول خود مستقیم بدون احراز هویت کارادانو بخرند. برای نگهداری کاردانو در سکویا نیازی به نگهداری آن در کیف پول نیست. همچنین امکان نقد کردن این رمز ارز در سرویس سرمایه گذاری سکویا وجود دارد. پول مستقیما به حساب شخصیتان واریز می‌شود.

 آینده کارادانو

رمز ارز کاردانو از اواخر سال ۲۰۱۷ و اوایل سال ۲۰۱۸ روند صعودی داشته و قیمت آن از ۰.۰۳ دلار به ۱.۲۰ دلار افزایش یافت. همین افزایش قیمت باعث شد که ارزش پروژه این رمز ارز نزدیک به ۳۲ میلیارد بشود. به طور کلی ADA یک سیاست پولی ثابت دارد، به این معنی که تنها ۴۵ میلیارد ADA ایجاد خواهد شد.

پیش بینی آینده کاردانو

کاردانو پس از رسیدن به این عدد، دیگر ساخته نخواهد شد و در حال حاضر تقریباً ۱۹ میلیارد ADA باقیمانده است. از آنجایی که فقط تعداد معینی از ADA وجود دارد، در تئوری، تقاضای فزاینده ای برای سکه وجود خواهد داشت. انتظار می‌رود این مدل پولی کاهش تورم در آینده تقاضا برای کارادانو را ایجاد کند.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *