دانلود اپلیکشن سکویا

تحلیل کاهش قیمت اتریوم

تحلیل قیمت اتریوم

قیمت اتریوم این روزها کاهش یافته و مسائل بسیاری می‌تواند همچنان بر قیمت آن در آینده تاثیر بگذارد. چرا قیمت اتریوم (ETH) امروز کاهش یافته است؟ قیمت در ۱۶ دسامبر کاهش یافت و پس از آن که جروم پاول، رئیس فدرال رزرو پس از افزایش ۰.۵۰ درصدی نرخ بهره، اظهارات جنگ طلبانه صادر کرد، رالی قبل از FOMC به ۱۳۵۰ دلار کاهش یافت.ی

فروش اتر به دنبال کاهش در سطح بازار است که باعث کاهش شدید هزینه های شبکه اتریوم در ۳۰ روز گذشته ۳۹.۹۰ درصد شده است. ارزش کل قفل شده در قراردادهای هوشمند مبتنی بر اتریوم نیز با تامین مالی غیرمتمرکز تا ۴.۴۹ درصد در ۲۴ ساعت کاهش یافت.

وضعیت اتریوم

به دنبال رسوایی مبادلات FTX، رگولاتورها در تلاش هستند تا قوانین جدید در بخش ارزهای دیجیتال را سریعا پیگیری کنند. در حالی که برخی تحلیلگران معتقدند اتریوم همچنان دارای کاتالیزورهای صعودی متعددی است که سرمایه گذاری را تضمین می کند. داده های زنجیره‌ای تصویری ناخوشایند از چشم‌انداز کوتاه مدت قیمت آن ترسیم می‌کنند.

ارزش کل دلار آمریکا در شبکه اتریوم قفل شده است. منبع: DefiLlama

۳دلیل کاهش قیمت اتریوم

با کاهش کل درآمد، اتریوم تورمی می شود

قیمت اتر با کاهش شدید کارمزدهای روزانه در شبکه اتریوم به ۲.۹ میلیون دلار کاهش یافت که از ۱۲.۸ میلیون دلار قبل از FTX در ۱۳ ژوئن پایین آمد. توکنومیکس ادغام اتریوم، برای کمک به کاهش تورم اتر طراحی شده است. با این حال، با کاهش هزینه‌های گاز و کاهش DAU، اتریوم در ۳۰ روز گذشته ۰.۰۷۳ درصد تورم داشته و بیش از ۷۱۰۰ اتر به آن اضافه کرده است. با توجه پول عظیمی که تزریق شد، از زمان ادغام، شبکه اتریوم بیش از ۱۱۹۲ اتر تورم دارد.

توزیع اتریوم

کاهش استفاده از DeFi با قیمت اتر مطابقت دارد

TVL اتریوم در ۳۱ مارس به ۸۳.۹ میلیارد دلار رسید، اما از آن زمان تاکنون نزدیک به ۶۰ میلیارد دلار کاهش داشته است. از ۱۵ دسامبر، TVL این شبکه به ۲۳.۴۶ میلیارد دلار رسیده است. ۱۰ پروتکل برتر اتریوم بر اساس ارزش بازار با باد مخالف روبرو شدند و همه شاهد کاهش TVL و هزینه ها در یک دوره ۷ روزه بودند. قابل ذکر است که MakerDao و Uniswap به ترتیب ۵.۸۲% و ۳.۴۹% کاهش در TVL داشتند.

فشار نظارتی همچنان بر اعتماد سرمایه گذاران تاثیر می گذارد

در ۹ آگوست، قانون سرمایه گذاری در آمریکا (لایحه زیرساخت) کنگره به تصویب رسید و توسط رئیس جمهور جو بایدن امضا شد. اعضای جامعه بلاکچین این لایحه را به دلیل آنچه که از نظر آنها زبان مضر است، مورد انتقاد قرار دادند. این قانون قرار است در ژانویه ۲۰۲۴ اجرایی شود.

پروتکل های DeFi شبکه قیمت اتریوم بر اساس ارزش بازار مرتب شده اند.

اگر اتر در ایالات متحده یک امنیت در نظر گرفته شود، صرافی های متمرکز (CEX) ممکن است مجبور شوند آلت کوین را برای مشتریان ایالات متحده از فهرست حذف کنند. طبقه بندی امنیتی همچنین می‌تواند بر آلت کوین‌ها، DApps و صرافی های غیرمتمرکز (DEX) ساخته شده بر روی اتریوم تأثیر منفی بگذارد. کمیسیون بورس و اوراق بهادار (SEC) هنوز تصمیم نگرفته است که آیا اتر آزمون هاوی را قبول می‌کند یا خیر. اعلان کمیسیون معاملات آتی کالا (CFTC) که اتر را یک کالا اعلام کرد، به نظر نمی‌رسد نگرانی سرمایه‌گذاران را کاهش دهد.

انتظارات سرمایه گذاران برای سال ۲۰۲۳

با وجود هارد فورک شانگهای که به کاربران اجازه می‌دهد اتر را در مارس ۲۰۲۳ لغو کنند، قیمت اتر احتمالاً تحت فشار باقی خواهد ماند. در حالی که اشتهای سرمایه‌گذاران برای دارایی‌های پرخطر و علاقه آن‌ها به DeFi همچنان کاهش می‌یابد، عواملی مانند شفافیت در موضع تنظیم‌کننده‌ها در مورد ارزهای دیجیتال و افزایش نهایی پروتکل‌های مبتنی بر شبکه اتریوم ممکن است کاتالیزور بلندمدتی برای رشد قیمت باشد. برای اطلاع از قیمت اتریوم به صورت مستقیم می‌توانید از سرویس سرمایه گذاری سکویا استفاده کنید.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *