دانلود اپلیکشن سکویا

اوج گرفتن بازار ارزهای دیجیتال

رشد بازار ارز دیجیتال

ارزش بیت کوین در بازار کریپتو از اواسط سپتامبر به بالاترین حد خود در شش هفته گذشته به ۲۱۰۰۰دلار رسیده است. در اینجا سه ​​دلیل برای افزایش رشد در بازارهای ارزهای دیجیتال را بیان خواهیم کرد.
پس از ماه‌ها کاهش قیمت و گذراندن هفته‌های اخیر در محدوده معاملاتی کوچک، بیت‌کوین توانسته در ۲۴ ساعت بیش از ۷ درصد رشد داشته باشد.

بزرگترین ارز دیجیتال که از اواسط سپتامبر به بالاترین سطح خود رسیده است، به کسانی که از فروش خودداری کرده‌اند پاداش می‌دهد و در عوض فروشندگان آن حدود ۱ میلیارد دلار ضرر خواهند کرد. تغییر روند به سرعت اتفاق افتاد و بسیاری را غافلگیر کننده بود، همانطور که در آمار انحلال مشهود است.

با این حال، در پشت صحنه، تغییرات کمی رخد داده، زیرا شرایط اقتصاد کلان در مقایسه با یک هفته قبل دستخوش تغییرات عمده ای نشده و مشکلات داخلی بیت کوین، مانند فشار ماینرها، ثابت مانده است. با این حال سوالی که مطرح می‌شود این است که چه چیزی می‌تواند باعث شود که قیمت بیت کوین به طور بالقوه از یک روند نزولی یک ساله خارج شود؟

تاثیر فدرال رزرو در مورد افزایش نرخ بهره

وقتی کوین تلگراف گزارش داد که چرا بازار کریپتو در هفته گذشته ضررهای جدیدی را تجربه کرد، فدرال رزرو ایالات متحده برای اولین بار در لیست قرار داشت. نگرانی‌ها بر سیاست تزلزل ناپذیر برای قوی نگه داشتن دلار آمریکا و افزایش نرخ ها برای آینده قابل پیش بینی متمرکز بود که بدترین سناریو برای دارایی‌های پر ریسک به نظر می‌آمد.

با این وجود، در هفته گذشته نتایج این سیاست به سایر اقتصادها، به ویژه ژاپن، که مداخلات مکرر در بازار مبادلات خود برای تقویت ین پرچمدار انجام داد، سرایت کرد. در همان زمان، شایعات در مورد چشم انداز افزایش نرخ بهره به چشم می‌خورد؛ زیرا فدرال رزرو فضای لازم برای مانور را ندارد. در واقع پس از رشد در ماه آینده، گمان‌ها این است که سیاست‌ها شروع به چرخش خواهند کرد و در ماه‌های بعدی افزایش‌های کوچک‌تری خواهند داشت تا اینکه در سال ۲۰۲۳ کاملاً معکوس می‌شود.

تاریخ های مهم آینده برای فدرال رزرو عبارتند از:

۲۸ اکتبر: شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE).
۱ تا ۲ نوامبر: جلسه کمیته بازار باز فدرال (FOMC)، تصمیم افزایش نرخ
به این ترتیب، هر سیگنالی مبنی بر اینکه فدرال رزرو در حال آماده شدن برای نرم کردن موضع جنگ طلبانه خود است

تحلیل قیمت بیت کوین

بر اساس گزارش FedWatch Tool، انتظار می‌رود نشست نوامبر FOMC همچنان منجر به افزایش ۰.۷۵ درصدی نرخ بهره شود.

نوسانات بیت کوین کاهش پیدا می‌ کند

با تجزیه و تحلیل داده‌های Cointelegraph Markets Pro و TradingView، مشخص می‌شود که در بازار کریپتو بیت کوین برای مدت طولانی ثابت بوده است. در شاخص نوسانات باندهای بولینگر، که در تاریخ بیت کوین به ندرت به هم نزدیکتر بوده و هفته هاست که مایل به شکست است.
در این ماه، نوسانات بیتکوین حتی کمتر از برخی ارزهای اصلی فیات رسید و باعث شد که بیشتر شبیه یک استیبل کوین باشد.

نمودار بازار ارز دیجیتال

با این حال، تحلیلگران مدتها انتظار داشتند که این روند دستخوش تغییری خشونت آمیز شود؛ به همین دلیل بازارهای کریپتو ناامید نشدند. نگاهی به شاخص نوسان تاریخی بیت‌کوین که اخیراً در پایین‌ترین حد چندساله بوده است، نشان می‌دهد که بیت‌کوین راه طولانی درپیش دارد.

ویلیام کلمنته، یکی از بنیانگذاران شرکت تحقیقاتی Reflexivity Research، گفت: « نوسانات آنقدر فشرده شده است که ما به عنوان شرکت‌کنندگان در بازار شرطی شده‌ایم که کوچک‌ترین حرکت ۳ درصدی به نظر حرکت ۱۵ تا ۲۰ درصدی به نظر می‌رسد».

دلار وارد فصل جدیدی می‌ شود

پس از یک روند صعودی در سال ۲۰۲۲، دلار آمریکا تازه نشانه‌های ضعف آن بروز پیدا کرده است. شاخص دلار آمریکا (DXY) اخیراً به بالاترین سطح خود از سال ۲۰۰۲ رسیده و ممکن است به بالاترین سطح خود بازگردد.

با این حال، DXY تحت فشار است و نزول آن با بازگشت به شکل بیت کوین و آلت کوین ها همراه شده است. این موضوعی را نشان می‌دهد که گاوهای بیت‌کوین می‌خواهند آن را تکان دهند. که نشان از یک همبستگی قوی مداوم با بازارهای سنتی و همبستگی معکوس با دلار دارد.

شرکت بازرگانی بارچارت در این هفته اعلام کرد: بیت کوین اکنون با طلا همبستگی حدود ۰.۵۰ دارد که نسبت به اواسط آگوست افزایش یافته است. چارلز ادواردز، موسس مدیر دارایی های رمزنگاری کاپریول، خاطرنشان کرد که پایین بودن قیمت کلان بیت کوین اغلب با افزایش همبستگی طلا همراه است.

برای هر حرکت سرمایه گذاری و معاملاتی که مستلزم ریسک است، باید هنگام تصمیم گیری در بازار کریپتو تحقیقات خود را انجام دهید.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *