دانلود اپلیکشن سکویا

تحلیل وضعیت بازار کریپتو

وضعیت بازار کریپتو

قیمت کریپتو ها همچنان در حال کاهش هستند و به نظر می‌رسد هیچ نقطه پایانی در انتظار نیست. در این مقاله در سکویا به سه ​​دلیلی که باعث سقوط بازار رمز ارزها شده است، اشاره می‌کنیم.

براساس گفته کوین تلگراف؛ قیمت بیت کوین در تلاش است تا در ۲۰ اکتبر رشد ۰.۲۳ درصدی خود را حفظ کند، اما به طور کلی قیمت کریپتو در حال کاهش است و بازار همچنان در روند نزولی شدید باقی می‌ماند. قیمت بیت کوین همچنان زیر ۲۰۰۰۰ دلار معامله می‌شود، سطحی که بسیاری از سرمایه گذاران معتقدند سطح حمایت و مقاومت روانی قابل توجهی را دارد.

فدرال رزرو کریپتو

نگرانی در مورد “عدم پیشرفت” فدرال رزرو ایالات متحده در کاهش تورم بالا، دلیل احتمالی نارضایتی طولانی مدت در قیمت ارزهای دیجیتال به حساب می‌آید. در ۲۰ اکتبر، پاتریک هارکر، رئیس فدرال رزرو فیلادلفیا، پیشنهاد کرد که نرخ‌های بهره بالاتر در مهار تورم موثر نبوده است و به این نتیجه رسید که “ما برای مدتی به افزایش نرخ‌ها ادامه خواهیم داد.”

بسیاری از تحلیلگران بر این باورند که افزایش تهاجمی نرخ بهره فدرال رزرو نشان دهنده یکی دیگر از خطاهای سیاستی است. اولین خطای طولانی مدت برای رسیدگی به تورم فزاینده در سال ۲۰۲۳ به یک رکود عمیق منجر خواهد شد. بر اساس داده‌های اداره آمار کار، قیمت‌های مصرف‌کننده در مقایسه با یک سال گذشته اکنون ۸.۲ درصد بالاتر محاسبه می‌شود.

علاوه بر افزایش ۰.۴ درصدی قیمت‌های مصرف‌کننده، CPI اصلی ۰.۶ درصد ماه به ماه از سپتامبر و ۶.۶ درصد طی ۱۲ ماه گذشته، زمانی که قیمت‌های مواد غذایی و انرژی حذف شد، افزایش یافت.

پیش بینی قیمت بیت کوین

فدرال رزرو چه می‌ خواهد؟

به طور خلاصه، افزایش تورم آخرین چیزی است که فدرال رزرو می خواهد ببیند. افزایش نرخ بهره فدرال رزرو به منظور خنک کردن اقتصاد و کاهش تورم بالا است. بنابراین گزارش ۱۳ اکتبر بالاتر از حد انتظار خواهد بود و احتمالاً به دور دیگری از افزایش ۰.۷۵ واحد پایه در ماه های آینده تبدیل خواهد شد.

با توجه به همبستگی زیاد بین بازارهای کریپتو و سهام، اقدام قیمت بیت کوین تمایل به پیروی از جهت S&P ۵۰۰ و Dow دارد و تعدادی از رویدادهای اقتصادی که در اواسط اکتبر رخ می‌دهد می‌تواند به فشار بر قیمت ارزهای دیجیتال پافشاری کند.

تاریخ‌های زیر رویدادهای اقتصادی مهمی را نشان می‌دهند که سابقه تأثیرگذاری بر احساسات سرمایه‌گذاران در بازار کریپتو داشته‌اند:

۱۷ اکتبر – پایان ماه: درآمد Q3
۲۸ اکتبر: شاخص قیمت هزینه های مصرف شخصی (PCE).


در این هفته تعدادی از شرکت‌های بزرگ آمریکایی درآمدهای سه ماهه خود را گزارش می‌کنند. سهام تسلا (TSLA) پس از نادیده گرفتن هدف درآمد سه ماهه سوم، با اشاره به چالش‌های تولید و تحویل، ۶.۲ درصد کاهش یافت.

علاوه بر این رویدادهای آتی، قدرت دلار ایالات متحده و آنچه به نظر می رسد تشدید جدی در درگیری بین اوکراین و روسیه است، همچنان بر همه بازارها تاثیر می گذارد.

بیایید نگاهی عمیق‌تر به سه دلیلی که چرا قیمت کریپتو در سال ۲۰۲۲ ادامه می‌یابد بپردازیم.

کاهش قیمت بیت کوین

افزایش نرخ بهره فدرال رزرو


افزایش نرخ بهره، هزینه وام گرفتن برای مصرف کنندگان و کسب و کارها را افزایش می‌دهد. این اثر ضربه‌ای مانند افزایش هزینه‌های عملیاتی کسب‌وکار، هزینه‌های کالاها و خدمات، هزینه‌های تولید، دستمزد و در نهایت هزینه تقریباً همه چیز دارد.

تورم بالا و غیرقابل مهار، دلیل اصلی افزایش نرخ بهره توسط فدرال رزرو ایالات متحده است. از زمانی که افزایش نرخ در مارس ۲۰۲۲ آغاز شد، بیت کوین و بازار گسترده تر ارزهای دیجیتال در حال اصلاح هستند.

وقتی سیاست‌های پولی یا معیارهایی که قدرت اقتصاد را اندازه‌گیری می‌کنند تغییر می‌کنند، دارایی‌های ریسکی تمایل دارند زودتر از سهام نشان دهند یا حرکت کنند. در سال ۲۰۲۱، فدرال رزرو شروع به اعلام برنامه های خود برای افزایش در نهایت نرخ بهره کرد. داده‌ها نشان می‌دهد که قیمت بیت کوین تا دسامبر ۲۰۲۱ به شدت اصلاح می‌شود.

اگر تورم کاهش پیدا کند، سلامت اقتصاد بهبود می‌یابد، یا اینکه فدرال رزرو شروع به نشان دادن چرخش در سیاست پولی فعلی خود کند، دارایی‌های ریسکی مانند بیت کوین و آلت کوین‌ها می توانند با انعکاس بازگشت ریسک، دوباره در اوج قرار بگیرند.

تهدید مداوم مقررات

تورم اقتصادی


در بازار کرپیتو، تنظیم‌کننده‌ها سابقه طولانی در عدم موفقیت دارند که ناشی از تصورات نادرست مختلف و عدم اعتماد به استفاده واقعی از دارایی‌های دیجیتال است. کشورها و ایالت‌های مختلف سیاست‌های متناقضی در مورد نحوه طبقه‌بندی ارزهای دیجیتال به عنوان دارایی و دقیقاً چه چیزی یک سیستم پرداخت قانونی را تشکیل می‌دهد، دارند. در واقع هیچ چارچوب کاری برای بازار کریپتو وجود ندارد.

عدم شفافیت در این مورد بر رشد و نوآوری در این بخش تاثیر می‌گذارد. بسیاری از تحلیلگران معتقدند که جریان اصلی ارزهای دیجیتال تا زمانی که مجموعه قوانین مورد توافق جهانی و قابل درک‌تر وضع شود، اتفاق نمی‌افتد.

دارایی‌های ریسکی به شدت تحت تاثیر احساسات سرمایه گذار هستند و این روند به بیت کوین و آلت کوین‌ها هم کشیده می‌شود. تا به امروز، تهدید مقررات غیردوستانه ارزهای دیجیتال یا در بدترین حالت، ممنوعیت مطلق همچنان بر قیمت کریپتو ها تقریباً به صورت ماهانه تأثیر می‌گذارد.

کلاهبرداری ها و پانزی‌ ها باعث از بین رفتن اعتماد سرمایه گذاران شدند

تحلیل بازار ارز دیجیتال

کلاهبرداری‌ها، طرح های پونزی و نوسانات شدید بازار هم نقش مهمی در سقوط قیمت کریپتو ها در طول سال ۲۰۲۲ ایفا کرده‌اند. به دلیل فقدان مقررات در صنعت ارزهای دیجیتال و بازار، نتایج فاجعه باری را به دنبال دارد.

انفجار شبکه LUNA و Celsius Terra و همچنین سوء استفاده از اهرم و سرمایه مشتری توسط Three Arrows Capital (3AC) هر کدام مسئول ضربه‌های پی در پی به قیمت دارایی‌ها در بازار کریپتو بود. بیت کوین در حال حاضر بزرگترین دارایی از نظر ارزش بازار در این بخش است. قیمت آلت کوین‌ها به هر جهتی که قیمت بیت کوین می‌رود، دنبال رهسپار می‌شوند.

همانطور که اکوسیستم ترا و لونا فروپاشید، قیمت بیت کوین به دلیل انحلال‌های متعدد در Terra به شدت پایین آمد و احساس اعتماد در سرمایه گذاران را کاهش پیدا کرد. این اتفاق زمانی که Voyager، ۳AC و Celsius سقوط کردند و ده‌ها میلیارد از سرمایه‌گذاران و سرمایه‌های پروتکلی را از دست دادند هم رخ داد.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *