دانلود اپلیکشن سکویا

بیت کوین پایین آمد

تحلیل قیمت بیت کوین

با سقوط بیت کوین (BTC) در ساعات اولیه ۱۹ سپتامبر و کاهش ۹ درصدی قیمت تا ۱۸۲۷۰ دلار تب و تاب بسیاری به بازار وارد شد. حتی با وجود اینکه قیمت به سرعت به بالای ۱۹۰۰۰ دلار بازگشت، این سطح پایین‌ترین قیمتی بود که در سه ماه گذشته مشاهده شد. با این حال، معامله گران طرفدار موضع خود را حفظ کردند و تمایلی به تحمل ضرر نداشتند، همانطور که با قراردادهای مشتقات اندازه گیری شد. با سکویا مگ نیوز همراه باشید که از تحلیل وضعیت بیت کوین بیشتر بدانیم.

علت کاهش قیمت بیت کوین چیست؟

مشخص کردن دلیل سقوط بیت کوین بسیار دشوار است، اما برخی می‌گویند مصاحبه جو بایدن، رئیس‌جمهور ایالات متحده در CBS “60 Minutes”  نگرانی‌هایی را در مورد جنگ جهانی ایجاد کرد.

برخی دیگر اشاره می کنند که بانک مرکزی چین هزینه استقراض قراردادهای بازخرید معکوس ۱۴ روزه را از ۲.۲۵درصد به ۲.۱۵ درصد کاهش داده است. مقام پولی با تزریق پول بیشتر برای تحریک اقتصاد در میان فشار تورمی، نشانه‌هایی از ضعف را در شرایط فعلی بازار نشان می‌دهد.

همچنین فشار از نشست آتی کمیته فدرال رزرو ایالات متحده در ۲۱ سپتامبر وجود دارد، انتظار می‌رود با توجه به تلاش بانک‌های مرکزی برای کاهش فشار تورم، نرخ بهره ۰.۷۵درصد افزایش دهد. در نتیجه، بازده اوراق ۵ ساله خزانه داری به ۳.۷۰درصد افزایش یافت که بالاترین سطح از نوامبر ۲۰۰۷ بود.

کاهش یا افزایش سرمایه گذاری بیت کوین؟

بیایید به داده‌های مشتقات کریپتو نگاهی بیندازیم تا بفهمیم که آیا سرمایه‌گذاران حرفه‌ای موقعیت خود را تغییر داده‌اند در حالی که سقوط بیت‌کوین به زیر ۱۹۰۰۰دلار است.

هیچ تاثیری بر معیارهای مشتقات بیت کوین در طول سقوط ۹٪ وجود نداشت. معامله گران خرد معمولاً از معاملات آتی سه ماهه به دلیل تفاوت قیمت آنها با بازارهای نقدی اجتناب می‌کنند. اما آنها ابزار ترجیحی معامله گران حرفه ای هستند زیرا از نوسانات نرخ‌های تأمین مالی که اغلب در قراردادهای آتی دائمی رخ می‌دهد جلوگیری می‌کنند.

این شاخص باید با حق بیمه سالانه ۴ تا ۸ درصد در بازارهای سالم معامله شود تا هزینه‌ها و ریسک‌های مرتبط را پوشش دهد. بنابراین، می‌توان با اطمینان گفت که معامله گران مشتقات در دو هفته گذشته خنثی نسبت به افت بیت کوین خنثی بودند.

مهمتر از آن، لرزش در ۱۹ سپتامبر هیچ تاثیر معنی داری بر این اندیکاتور که ۰.۵درصد است، نداشت. این داده‌ها نشان‌دهنده عدم تمایل معامله‌گران حرفه‌ای به اضافه کردن موقعیت‌های کوتاه (خرس) اهرمی در سطوح قیمت فعلی است.

همچنین باید گزینه‌های بیت کوین را تجزیه و تحلیل کرد تا عوامل خارجی خاص ابزار آتی را حذف کرد.

وضعیت بازار بیت کوین

در بازارهای نزولی، سرمایه‌گذاران گزینه‌ها شانس بیشتری برای کاهش قیمت می‌دهند که باعث می‌شود شاخص انحراف به بالای ۱۲ درصد برسد. از سوی دیگر، روندهای صعودی تمایل دارند اندیکاتور انحراف را به زیر منفی ۱۲درصد هدایت کنند که به این معنی که کاهش فروش است.

شیب دلتای ۳۰ روزه از ۱۵ سپتامبر به آستانه ۱۲ درصد نزدیک شده و نشان می‌دهد که معامله گران تمایل کمتری به ارائه حمایت از نرخ نزولی دارند. حرکت منفی قیمت در ۱۹ سپتامبر برای نزولی این نهنگ‌ها کافی نبود و این شاخص در حال حاضر ۱۱ درصد است.

معیارهای مشتقات نشان می‌دهد که سقوط بیت کوین در ۱۹سپتامبر تا حدی مورد انتظار بود. با این حال، اگر فدرال رزرو ایالات متحده نرخ‌های بهره را بالاتر از حد اجماع افزایش دهد یا اگر بازارهای سهام به دلیل بحران انرژی و تنش‌های سیاسی بیشتر سقوط کنند، هیچ کدام از اینها مهم نخواهد بود.

بنابراین، معامله‌گران باید به طور مداوم داده‌های اقتصاد کلان دقت کنند. همچنین نگرش بانک‌های مرکزی را قبل از تلاش برای نشان دادن پرچم در انتهای نهایی بازار نزولی کنونی زیر نظر داشته باشند. در حال حاضر، احتمال کاهش بیشتر بیت‌کوین در قیمت های زیر ۱۸۰۰۰ دلار همچنان بالا است.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *