دانلود اپلیکشن سکویا

تفاوت اصلاح قیمت با افت قیمت

ورود به بازار سهام

بازارهای سهام به دلیل پر ریسک بودنشان مدام بالا و پایین می‌شوند. اغلب، این حرکات می‌تواند برای سرمایه گذاران جدید گیج کننده باشد، و آنها را در مورد زمان سرمایه گذاری و زمان برداشت آن مطمئن نیستند. با این حال، می‌توانید با درک تفاوت بین اصلاح بازار سهام و سقوط قیمت ها، نگرانی‌هایی که در حین سرمایه گذاری دارید را کاهش دهید. دانش شما را در مورد سرمایه گذاری به شما کمک می‌کند تا زمانی که افت قابل توجهی در بازار اتفاق می‌افتد بهترین راه را انتخاب کنید؛ پس با این مقاله در سکویا همراه باشید.

اصلاح بازار سهام چگونه است؟

اصلاح بازار سهام، کاهش تدریجی ۱۰ درصدی در بازار است که طی یک هفته اتفاق می‌افتد. این اتفاق معمولاً پس از آن که بازار هفته‌ها یا ماه ها در اوج باشد، رخ می‌دهد. اصلاح بازار سهام اغلب به عنوان یک اقدام خوب برای تثبیت بازار قبل از افزایش مجدد آن تلقی می‌شود. از گران شدن سهام جلوگیری می‌کند. این اصلاح معمولاً کوتاه مدت است زیرا بازار در ۳-۴ ماه آینده خود را بازیابی می‌کند.

چگونه می توانید از سرمایه گذاری خود در برابر اصلاح بازار سهام محافظت کنید؟

اصلاح، ضرر زیادی به سرمایه گذاری شما وارد نمی‌کند و زیان ممکن است موقتی باشد. در اینجا چند کار وجود دارد که می توانید برای استفاده حداکثری از اصلاح بازار سهام انجام دهید:

از پیش برنامه ریزی کنید

بازار سهام چندین بار در سال یک اصلاح ۵ تا ۱۰ درصدی را تجربه می‌کند. می توانید به دنبال الگوهای بازار و منتظر الگوهای بعدی باشید. از برخی از سودهای خود از سایر هلدینگ ها استفاده کنید زیرا ممکن است زمان خوبی برای سرمایه گذاری باشد. زیرا اصلاح معمولا کوتاه مدت است و منجر به رشد در بازار سهام می‌شود.

سبد سهام متنوعی بسازید

یکی از راه‌های زنده ماندن از عدم اطمینان بازار، ایجاد یک سبد متنوع است. در صنایع مختلف سرمایه گذاری کنید و مطمئن شوید که دارایی های شما شامل اوراق قرضه هم می‌شود.

مقاوم باشید

هنگامی که اصلاح بازار رخ می‌دهد، می‌تواند وحشت ایجاد کند. خود را در معرض اخبار مکرر مربوط به اصلاحات مشابه بازار قرار دهید تا تحت تأثیر قرار نگیرید. اگر مدتی است که در حال بررسی بازار بوده‌اید، می دانید که این موج هم خواهد گذشت. از این زمان برای برنامه ریزی یا سرمایه گذاری استفاده کنید.

تحلیل اصلاح قیمت سهام و کاهش آن

سقوط بازار سهام چگونه است؟

سقوط بازار سهام ناگهانی است و ممکن است ضررهای قابل توجهی ایجاد کند. این کاهش شدید در قیمت سهام معمولاً ۱۰ درصد در روز طول می‌کشد. در چنین سناریویی، سرمایه گذاران به دنبال گزینه‌های دیگری می‌گردند که امن تر و کمتر نوسان به نظر می‌رسند.

احساس ترس طبیعی است،باید بدانید که این سقوط ناگهانی بازار یک رویداد مکرر نیست. در واقع، هر ۷ تا ۱۰ سال یک بار پس از اینکه بازار برای مدت طولانی روند صعودی را مشاهده کرد، رخ می‌دهد.

تفاوت بین اصلاح بازار سهام و سقوط این است که اصلاح تدریجی است و باعث کاهش ۵-۱۰ درصدی می‌شود، در سقوط ناگهانی می‌تواند بین ۲۰-۱۰ درصد باشد.

چه چیزی باعث سقوط بازار سهام می شود؟

زمانی که اکثر سرمایه گذاران به دنبال فروش سهام خود و نه سرمایه گذاری در بازار هستند، سقوط قیمت ها رخ می‌دهد. شایعه در بازار، تغییر سیاست دولت، بروز فاجعه طبیعی یا هر رویداد مهم دیگری می‌تواند به سقوط بازار سهام کمک کند.

در حالی که به طور ناگهانی ظاهر می‌شود، ممکن است چند نفر بتوانند علائم آن را در اوایل تشخیص دهند. کار با یک برنامه ریز مالی می‌تواند کمک کند زیرا آنها ابزار و اطلاعات مورد نیاز برای مطالعه عمیق بازار را دارند.

وقتی بازار سهام سقوط می کند چه اتفاقی برای سرمایه گذاری های شما می افتد؟

بسته به دارایی‌های موجود در پرتفوی شما، سقوط بازار سهام می‌تواند افراد مختلف را به طور متفاوت تحت تاثیر قرار دهد. برخلاف اصلاح، سقوط بازار سهام ممکن است مدت بیشتری طول بکشد تا بهبود یابد. داشتن یک سبد متنوع حیاتی است، زیرا اقتصاد پس از سقوط بهبود می‌یابد، برخی از دارایی های شما ممکن است زودتر از بقیه اوج بگیرند. در عین حال، برخی ممکن است به شدت تحت تأثیر قرار نگیرند.

سکه ها و نمودار سرمایه گذاری

در صورت سقوط بورس چه باید کرد؟

آرام باشید: بسیاری از سقوط بازار سهام ناشی از ترس و وحشت است. مردم نگران هستند و به سرعت دارایی‌های خود را می فروشند. اگرچه ممکن است زمان ببرد، اما بازارها بهبود خواهند یافت، زیرا هیچ سقوطی دائمی نیست. اگر تصمیم بگیرید که بمانید، زیرا بازار ثبات را دوباره به دست می‌آورد، ممکن است برخی از سرمایه‌گذاری‌های شما سودی برای شما به همراه داشته باشد.

سرمایه گذاری کنید: بازار را مطالعه کنید، به روندها نگاه کنید، صنایعی را که احتمالاً تحت تأثیر تغییرات قرار می گیرند، شناسایی کنید. می توانید از این فرصت برای سرمایه گذاری در زمینه هایی استفاده کنید که احتمالاً سریعتر بهبود می‌یابند. هنگامی که بازار دوباره رشد کرد، این سرمایه گذاری‌ها می‌توانند سود خالصی به شما بدهند.

ریسک را تحلیل کنید: در حالی که بالا و پایین های بازار سهام می‌تواند باعث شود فرد تصمیمات هیجانی بگیرد، تجزیه و تحلیل ریسک های موجود ضروری است. شما باید آگاه باشید و مطمئن شوید که می‌توانید زمان‌های بد و پایین‌ترین سطح بازار را پشت سر بگذارید، در حالی که دوباره منتظر اوج‌ها هستید.

با اطلاعات بیشتر در مورد اصلاح بازار سهام در مقابل سقوط، باید بتوانید عاقلانه سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاری بلندمدت در بازار در دراز مدت نتیجه خواهد داد. از این رو، سعی کنید به جای واکنش به اصلاح یا سقوط بازار، پاسخ مناسب بدهید.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *