دانلود اپلیکشن سکویا

از استیکینگ یا سهام گذاری کریپتو چه می‌ دانید

سهام گذاری کریپتو

در حالی که بسیاری از سرمایه گذاران کریپتو برای به دست آوردن دارایی های بیشتر ماین می‌کنند، گزینه دیگری در دسترس برخی از سرمایه گذاران وجود دارد: سرمایه گذاری یا استیکینگ کریپتو است. استیکینگ کریپتو شامل «قفل کردن» بخشی از ارز دیجیتال شما برای مدتی به عنوان راهی برای مشارکت در شبکه بلاکچین است. در عوض، سهامداران می توانند جوایزی معمولاً به شکل سکه یا توکن اضافی به دست آورند. برای اینکه بیشتر با مفهوم سهام گذاری در ارزهای دیجیتال آشنا شوید این مقاله را در سکویا بخوانید.

استیکینگ کریپتو چیست؟

پاداش‌های بالقوه‌ای که می‌توانید از استیکینگ به دست آورید، مستقیماً تحت تأثیر میزان سرمایه‌گذاری شما قرار می‌گیرد. وقتی تصمیم می‌گیرید چند درصد از دارایی‌های خود را که سهام دارید یا به یک استخر سهام واگذار می‌کنید، این نکته را در نظر داشته باشید.

استیکینگ روی کدام ارزهای دیجیتال

در حالی که هر ارز دیجیتال را نمی‌توان به اشتراک گذاشت،اما می‌توان روی اکثر آنها استیکینگ کرد. به عنوان مثال، DeCicco می‌گوید که هفت سکه از ده سکه محبوب فعلی را می‌توان سهام گذاری کرد. در اینجا چند نمونه آورده شده است:

اتریوم: قبلا از سیستم PoW استفاده می‌شد، اتریوم اکنون به سمت PoS می‌رود. به گفته سایت اتریوم، برای اینکه اتریوم را خودتان به اشتراک بگذارید، به حداقل ۳۲ اتریوم نیاز دارید تا اعتباربخش شوید و سپس “مسئول ذخیره داده‌ها، پردازش تراکنش ها و افزودن بلاک های جدید به بلاکچین خواهید بود.” .
کاردانو: سرمایه‌گذاران همچنین می‌توانند آدا – ارز دیجیتال شبکه کاردانو – را به استخرها برای کسب جوایز واگذار کنند. کاربران Cardano حتی می‌توانند استخرهای سهام خود را نیز راه اندازی کنند، با این فرض که دانش فنی ایجاد و مدیریت آن را دارند.
Solana: Solana یا SOL نیز می‌تواند به یک استخر سهام سپرده یا واگذار شود، با این فرض که سرمایه‌گذار از کیف پول دیجیتالی استفاده می‌کند که از آن پشتیبانی می‌کند. از آنجا، موضوع انتخاب یک اعتبارسنجی و تصمیم گیری در مورد میزان سهام است.

مزایای استیکینگ

مزایا و پاداش های زیادی برای staking وجود دارد. در اینجا به مهمترین آنها اشاره می‌کنیم:

می توانید توکن های اضافی کسب کنید. افزایش ذخیره شخصی شما از توکن ها یا سکه‌ها مورد مهمی به شمار می‌آید. سهامداران هیچ تضمینی ندارند، زیرا فرآیند ساخت بلوک‌های جدید و اهدای جوایز به‌صورت تصادفی انجام می‌شود، اما سهامداران به اصطلاح، با استیکینگ «سود کسب می‌کنند».
سرمایه گذاری کمتر به منابع نیاز دارد. در مقایسه با استخراج کریپتو، سرمایه گذاری منابع بسیار کمتری را مصرف می‌کند، که ممکن است به شما کمک کند شب بخوابید. DeCicco می‌گوید به‌علاوه، staking «خدمت به اکوسیستم با کمیاب‌تر کردن توکن‌ها» است، که می‌تواند ارزش دارایی‌های شما را افزایش دهد.


سهامداران از حق رای و مشارکت برخوردار می‌شوند. همانطور که گفته شد، سهامداران بیشتر در یک اکوسیستم خاص یا شبکه بلاکچین مستقر هستند، که ممکن است به آنها نفوذ بیشتری در مورد اتفاقات بعدی با یک ارز دیجیتال خاص بدهد. ولش می‌گوید: “این شبیه به داشتن سهام در یک شرکت است. با سهام‌داری، حق رای به دست می‌آورید.”
برای سرمایه‌گذارانی که از صرافی استفاده می‌کنند، شرط‌بندی می‌تواند به آسانی جابه‌جایی چند سوئیچ برای تنظیم چیزها باشد. از آنجا، آنها می‌توانند رشد دارایی‌های خود را تماشا کنند. این یک راه ساده و آسان برای ادامه سرمایه گذاری است، در حالی که تلاش بسیار کمی انجام می‌دهید.

ریسک های سهام گذاری ارزهای دیجیتال

هر نوع سرمایه گذاری، می‌تواند خطرات مخصوص به خود را داشته باشد. در حالی که بعید است که کل حساب خود را یک شبه کاپوت کنید، همانطور که ممکن است در مورد سهام خاص اتفاق بیفتد، قبل از شروع سرمایه گذاری باید از مواردی آگاه باشید:

اول از همه، ارز دیجیتال یک سرمایه گذاری بی ثبات است و به همین دلیل، نوسانات قیمت در آن رایج است. ماهیت بی ثبات کریپتو و نوسانات قیمت مربوطه می‌تواند شما را وادار کند که استراتژی خود را به طور روزانه بازنگری کنید، بنابراین، نوسانات چیزی است که باید در نظر داشته باشید.
staking شامل قفل کردن وجوه خود برای یک دوره زمانی است، و اگر دارایی های خود را برای ماه‌ها (یا سال‌ها) قفل کنید، برای مدتی به آنها دسترسی نخواهید داشت. همچنین ممکن است پس از شروع، راهی برای “برداشتن” دارایی‌های خود وجود نداشته باشد.
اگر خارج از یک صرافی سرمایه گذاری می‌کنید، با راه اندازی و پیکربندی گره خود، ممکن است مرتکب اشتباه شده و جریمه هایی را متحمل شوید. ولش می‌گوید: به این کار «قطع‌کردن» می‌گویند و در برابر «تأییدکنندگانی که عملکرد ضعیف یا غیرصادقانه‌ای دارند» استفاده می‌شود. نتیجه؟ او می‌گوید: «بخشی از وجوه می تواند به عنوان جریمه گرفته شود.
باید هزینه هایی بپردازید بله، به خصوص اگر این کار را از طریق صرافی انجام دهید، هزینه‌هایی در رابطه با سهام وجود دارد. کارمزدها بر اساس مبادله متفاوت است، اما ولش می‌گوید که آنها معمولاً درصدی از پاداش‌های سهامدار هستند.
نکته مهم: اگر قصد دارید ارز دیجیتال را در خارج از یک صرافی به اشتراک بگذارید، مطمئن شوید که می‌دانید چه کاری انجام می‌دهید. این فرآیندی است که نیاز به پیشینه فنی و دانش عمیقی دارد و اگر اشتباه انجام شود ممکن است برای شما گران تمام شود.

نتیجه گیری

استیکینگ می‌تواند راه خوبی برای سرمایه گذاران کریپتو باشد تا دارایی های خود را به کار ببندند و برای آنها سود و پاداش به همراه داشته باشد. به علاوه، می‌تواند شما را در بخش حاکمیت و اعتبار شبکه‌های بلاکچین درگیر کند، که ممکن است مورد علاقه سرمایه‌گذاران خاص باشد.

staking به عنوان مالکیت سهام و کسب سود سهام ممکن است مفید باشد. این می‌تواند یک روش نسبتاً کم هزینه برای رشد حساب شما باشد، اما مطمئن شوید که تکالیف خود را انجام دهید و قبل از شروع کار، خطرات شرط بندی را بدانید.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *