دانلود اپلیکشن سکویا

پرایس اکشن چیست و چگونه آن را تحلیل کنیم؟

پرایس اکشن چیست


پرایش اکشن به حرکت قیمت اوراق بهادار در طول زمان اشاره دارد. این مبنایی برای تمام تحلیل‌های فنی نمودارهای سهام، کالا و سایر دارایی‌ها است. تحلیل تکنیکال مشتقی از اقدام قیمت است، زیرا از قیمت‌های گذشته در محاسبات برای تصمیم گیری آگاهانه در معاملات استفاده می‌کند. سرمایه‌گذاران برای تصمیم‌گیری در معاملات کوتاه‌مدت منحصراً به پرایس اکشن، روندها و شکل‌های برون‌یابی شده از آن تکیه می‌کنند. برای درک بهتر این مقاله را در سکویا مگ نیوز تا انتها بخوانید.

معاملات پرایس اکشن چیست؟

معاملات پرایس اکشن معمولاً به تغییر قیمت اوراق بهادار در طول زمان اشاره دارد. نموداری که روندهای عملکرد قیمت را ترسیم می‌کند. این نمودارها به گونه ای متفاوت ارائه شده تا داده‌ها برای معامله گران جامع‌تر شود. هنگامی که سرمایه‌گذاران در حال تجزیه و تحلیل داده‌ها در دوره های مختلف هستند، شفافیت روند بسیار مهم است.

پرایس اکشن در بورس چیست؟

نحوه عملکرد قیمت‌ها در نمودارها و ساختارهای تحلیل تکنیکال حیاتی است. ابزارهایی مانند میانگین متحرک، به معامله گران کمک می‌کند تا تصمیمات سرمایه گذاری آگاهانه‌ای داشته باشند. پرایس اکشن هم به طور گسترده برای پیش بینی قیمت‌های آینده استفاده می‌شود. با این حال، هیچ نتیجه ای را در آینده تضمین نمی‌کند.

سرمایه‌گذاران از یک استراتژی معاملاتی قیمت به صورت روزانه استفاده می‌کنند. تصمیمات بر اساس حرکات قیمت نه بر اساس جای شاخص‌های حاصل از تحلیل تکنیکال گرفته می‌شود. سرمایه گذاران از چندین برنامه از جمله کندل استیک، شکست برای تعیین استراتژی پرایس اکشن استفاده می‌کنند.

تفاوت بین پرایس اکشن، تحلیل تکنیکال و اندیکاتورها چیست؟

اندیکاتورهای عمل قیمت نشان دهنده سوسو زدن‌های فعالیت در نمودار معاملاتی است که نشان دهنده ظهور یک روند است. معامله‌گران باتجربه به سرعت این شاخص‌های پرایس اکشن را شناسایی کرده و از آن‌ها برای شرط‌بندی آگاهانه بازار در زمان واقعی استفاده می‌کنند.

تحلیل تکنیکال از محاسبات متنوعی برای پیش‌بینی تغییرات قیمت در آینده استفاده می‌کند. برعکس، اقدام قیمت تنها بر حرکت قیمت یک دارایی در بازه زمانی معاملاتی متکی است.

تحلیل تکنیکال تلاش می‌کند تا نظم را در دنیای به ظاهر آشفته تجارت پیدا کند. معامله گران تمایل دارند از یک استراتژی پرایس اکشن استفاده کنند تا با شناسایی و عمل بر روی شاخص‌های آن، تصمیم معاملاتی شهودی‌تری بگیرند.

بهترین استراتژی های معاملاتی پرایس اکشن

در ادامه هفت استراتژی برتر معاملاتی پرایس اکشن با سیگنال‌های اقدام قیمتی را بیان خواهیم کرد:

● معاملات روند پرایس اکشن:

معامله روند قیمت بر روی تحلیل روندها متمرکز است. معامله گران از چندین تکنیک معاملاتی برای شناسایی (نقطه) و دنبال کردن روندهای قیمت استفاده می کنند. یک رویکرد متداول اعمال شده، معکوس کردن تجارت سر و شانه است.

این استراتژی عموماً به عنوان یک ابزار معاملاتی توسط معامله گران جدید استفاده می‌شود، زیرا به طور موثری از تجربه همتایان خود با تعقیب روندهای قابل مشاهده قیمت استفاده می‌کند. زمانی که روند حرکت صعودی را نشان می‌دهد، معامله‌گر احتمالاً از موقعیت «خرید» و زمانی که روند شروع به حرکت نزولی می‌کند، از موقعیت «فروش» سود می‌برد.

● برآمدگی نمودار (Pin Bar)

معمولاً به دلیل شکل متمایزش به عنوان استراتژی کندل استیک شناخته می‌شود. الگوی نوار پین مانند یک شمع با یک فیتیله بلند به نظر می‌رسد. شمع نشان دهنده یک معکوس شدید و رد یک قیمت خاص است، در حالی که فتیله یا دم نشان دهنده محدوده قیمت های رد شده است.

فرض بر این است که قیمت برخلاف فتیله به حرکت خود ادامه می‌دهد و معامله گران از این اطلاعات برای تصمیم‌گیری در مورد گرفتن یک موقعیت خرید یا فروش در بازار استفاده می کنند. دم/فتیله کمتر شمع نشان‌دهنده روندی است که قیمت‌های پایین‌تر را رد می‌کند و به معنای افزایش قیمت مورد انتظار است.

● داخل نمودار (Inside Bar)

این یک استراتژی دو میله‌ای است که در آن نمودار داخلی کوچکتر از نمودار بیرونی است و در محدوده پایین و بالای نمودار مادر (یا نوار بیرونی) قرار می‌گیرد. نمودار کوچکتر اغلب در لحظه تثبیت در بازار شکل می گیرد، اما همچنین می‌تواند نقطه عطفی در بازار باشد که به عنوان شاه ماهی قرمز عمل می‌کند.

● روند پس از ورود اصلاحی

این یک استراتژی پرایس اکشن نسبتاً ساده است که در آن معامله‌گر باید روند موجود را دنبال کند. در صورت کاهش قیمت، معامله‌گر امکان دارد به دنبال گرفتن یک موقعیت کوتاه برای سرمایه گذاری باشد. با این حال، اگر قیمت‌ها به صورت تدریجی افزایش یابد، روند اوج و پایین به طور فزاینده‌ای افزایش پیدا می‌کند. در اینجا، معامله‌گر می تواند موقعیت خرید را در نظر بگیرد.

● روند پس از ورود شکست

تمام حرکات عمده بازار تحت این روند و این فرض ردیابی می‌شوند؛ اینکه احتمالاً پس از افزایش قیمت، یک اصلاح قیمت به دنبال خواهد داشت. اگر بازار خارج از خط حمایت یا مقاومت تعریف شده حرکت کند، نوید شکست را می‌دهد. این پدیده به عنوان یک سیگنال توسط معامله‌گران برای گرفتن یک موقعیت خرید، در صورتی که قیمت سهام در یک روند صعودی باشد، از خط مقاومت شکسته شود یا یک موقعیت کوتاه به زیر خط حمایت حرکت کند، استفاده می‌شود.

● معامله معکوس سر و شانه ها

الگوی روند سر و شانه نشان دهنده یک حرکت بازار شبیه به شبح سر و شانه است. این یکی از محبوب ترین استراتژی های معاملاتی قیمت است. برای معامله‌گر آسان‌تر است که یک نقطه ورود (معمولاً بعد از شانه اول) را انتخاب و یک توقف ضرر (پس از شانه دوم) را تعیین کند تا از یک اوج گیری موقت، بهره‌مند شود.

● دنباله اوج و فرودها

معامله گران برای ترسیم روندهای بازارهای نوظهور دنباله ای از “استراتژی های بالا و پایین” را دنبال می کنند. به عنوان مثال، اگر قیمت سهام در اوج های بالاتر و پایین تر معامله می شود، نشان دهنده یک روند صعودی است و در مورد بالا و پایین تر، نشان دهنده روند نزولی است.

با درک دنباله اوج و پایین، معامله‌گران می‌توانند نقطه ورود را در انتهای پایین روند صعودی با قرار دادن یک توقف قبل از بالا یا پایین قبلی انتخاب کنند.

مزایای عمل قیمت (پرایس اکشن) در معاملات

زمان برای تحلیل کمتر، ورودی‌ها و خروجی‌های مطلوب در مقایسه با معاملات اندیکاتور چند مورد از مزایای چندگانه معاملات پرایس اکشن است. روی شبیه سازها قابل آزمایش خواهد بود و به معامله گران اجازه می‌دهد تا از بین گزینه‌ها استراتژی متعددی را انتخاب کنند.

نتیجه‌گیری

همه معامله گران با سطوح تجربه متفاوت می توانند از اجرای استراتژی معاملاتی قیمت بهره ببرند. تفسیر حرکات نمودار شبیه تبدیل شدن به یک سیستم معاملاتی است. سایر ابزارهای تجزیه و تحلیل مانند شاخص ها، آمار یا ابزارها هم مفید هستند.

سوالات متداول پرایس اکشن

۱: محدودیت های پرایس اکشن چیست؟

تفسیر پرایس اکشن می‌تواند بسیار ذهنی باشد. در میان دو معامله‌گر، یکی می‌تواند اقدام قیمت را به عنوان یک روند نزولی شناسایی کند، و دیگری ممکن است آن را به عنوان یک چرخش کوتاه مدت بالقوه ببیند. عملکرد قیمت گذشته یک دارایی یا اوراق بهادار تضمینی برای عملکرد قیمت آتی نیست.

۲: پرایس اکشن در فارکس چیست؟

معاملات پرایس اکشن در ارز به همین شکل در سهام انجام می‌شود. هر دو بازار به نمودارهای قیمت اجازه می‌دهند تا نوسانات بازار، خوانش حجم و شاخص های حرکت را اندازه گیری کنند. این بلوغ در بازار ارز، شناسایی روندها و الگوهای تکراری را برای معامله گران آسان تر می‌کند.

۳: آیا پرایس اکشن برای معاملات نوسانی خوب است؟

معامله گران نوسان تا حد زیادی روی حرکت قیمت کار می کنند. اگر قیمت اوراق بهادار بدون تغییر باقی بماند، دیدن فرصت‌های سودآور دشوار می‌شود. با عمل قیمت، معامله گران نوسان می‌توانند نوسانات بالا و پایین را شناسایی کرده و بر اساس آن معامله کنند.

۴: چگونه پرایس اکشن را بخوانم؟

از نرم افزار تحلیلی خوب برای خواندن عملکرد قیمت استفاده کنید. بسیاری از کارگزاری‌ها اغلب ویژگی های نمودار را در وب سایت‌ها و برنامه های خود ادغام می‌کنند. نرم افزار ترسیم نمودار سوم شخص هم در اینترنت وجود دارد.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *