دانلود اپلیکشن سکویا

پکس گلد (PAXG) چیست و چگونه کار می کند؟

پکس گلد چیست


PAX Gold یک ارز دیجیتال و ترکیبی از طلا است که شکاف بین دو گزینه سرمایه گذاری را پر می‌کند. امنیت و ثبات ارزهای دیجیتال را ارائه می‌دهد.
در سال‌های اخیر، توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، ارزهای دیجیتال و سایر گزینه‌های سرمایه‌گذاری مدرن مد روز شده‌اند. با این حال، کالاهای فیزیکی مانند طلا هنوز هم تقاضای بالایی دارند. در سال ۲۰۲۱، ارزش بازار جهانی ارزهای دیجیتال از ۲ تریلیون دلار گذشت. اکنون، سرمایه گذاران باید از خود بپرسند: کدام گزینه را انتخاب کنم، ارز دیجیتال یا طلا؟

طلا کالایی است که قدمت آن به هزاران سال پیش به‌عنوان ذخیره‌کننده ارزش و به‌عنوان وسیله مبادله پیش می‌رود و امروزه نیز موفق است. حتی با اختراع ارز دیجیتال غیرمتمرکز، طلا به همان اندازه برجسته باقی مانده است. اگرچه، برای اکثر سرمایه گذاران فردی، داشتن طلا می تواند دشوار و دور از دسترس باشد. یک شرکت رمزنگاری به نام پکس گلد (PAXG) وجود دارد که هدفش این است که مالکیت طلا را دموکراتیک‌تر و در دسترس سرمایه‌گذاران روزمره قرار دهد و به آن‌ها اجازه دهد آن را مانند هر ارز دیجیتال دیگری معامله کنند.

PAX Gold روشی را برای ترکیب ارز دیجیتال با دارایی‌های فیزیکی طلا کشف کرده است که آن را برای سرمایه‌گذارانی که به جایگزین‌های معمولی عادت دارند جذاب می‌کند. این مقاله PAX Gold (PAXG) و نحوه عملکرد این ارز دیجیتال را در سکویا تحلیل می‌کند.

پکس گلد چیست؟

Paxos Gold یک ارز رمزنگاری شده است،‌ این رمز ارز توسط ذخایر واقعی طلا که توسط Paxos، یک شرکت انتفاعی در نیویورک نگهداری و پشتیبانی می‌شود. هر توکن PAXG به نسبت یک به یک اونس تروی (t oz) از یک شمش طلای ۴۰۰ اونسی London Good Delivery که در انبارهای امنیتی Brinks در لندن است. ارز رمزنگاری شده با پشتوانه Paxos، PAXG، توسط انجمن بازار شمش لندن (LBMA) تایید شده شمش‌های طلا پشتیبانی می‌شود و ممکن است برای شمش واقعی بازخرید شود.

سرمایه گذاران طلای پکس از مشکل ذخیره سازی و حفظ طلای فیزیکی و همچنین حمل و نقل آن در امان هستند. همچنین، سهام را می‌توان به صورت کسری خریداری کرد، که باعث می شود سرمایه گذاران خرد که در غیر این صورت با قیمت بالای طلا مانع می‌شوند، در دسترس‌تر باشد. PAX Gold دارای ترکیبی از ویژگی‌های مالکیت فیزیکی طلا و ارز دیجیتال است. این ارز دیجیتال بسیاری از چالش‌های امروزی طلا را مانند هزینه‌های بالا، نگرانی‌های ذخیره‌سازی و کمبود نقدینگی را ندارد.

چه کسی پشت PAX Gold است؟

Paxos Trust Company، یک موسسه مالی و شرکت فناوری مستقر در شهر نیویورک است پکس گلد را ایجاد کرد. چارلز کاسکاریلا و ریچارد تئو، هر دو تحلیلگر سابق در شرکت‌های مختلف (کاسکاریلا در گلدمن ساکس و تئو در Cedar Hill Capital Partners)، Paxos را در سال ۲۰۱۲ تأسیس کردند.

پکس گلد تنها پروژه ارز دیجیتالی نیست که Paxos انجام داده است. آنها علاوه بر PAX Gold، PAX Dollar (USDP)، یک دلار دیجیتال ایالات متحده و استیبل کوین را نیز ایجاد کرده‌اند. آنها حمایت نهادی قوی دریافت کرده‌اند و بیش از ۵۰۰ میلیون دلار از سرمایه گذارانی مانند OakHC/FT، Mithril Partners و PayPal Ventures جمع آوری کرده‌اند.

پکس گلد چطور کار می‌ کند؟

توکن PAX Gold بر روی بلاک چین اتریوم ساخته شده است که به آن قابلیت حمل در میان کیف پول‌ها، صرافی‌ها، پلتفرم های مالی غیرمتمرکز (DeFi) و سایر برنامه هایی که از اتریوم استفاده می کنند را می‌دهد. پکس گلد به کاربران این امکان را می‌دهد تا توکن‌های خود را با شمش‌های طلای با کیفیت بالا معامله، سهام یا بازخرید کنند. این شمش‌های طلا توسط انجمن بازار شمش لندن تایید شده و در انبارهای امن در سراسر جهان نگهداری می‌شوند. حتی با این اقدامات امنیتی درجه یک و طلای باکیفیت، PAX Gold هیچ هزینه نگهداری یا ذخیره‌سازی دریافت نمی‌کند، فقط ۰.۰۲٪ کارمزد تراکنش دارد.

آیا پکس گلد امن است؟ PAX Gold نه تنها دارای استاندارد طلایی است، بلکه به طور قابل اعتماد و شفاف عمل می‌کند. هم پکس گلد و هم شرکت هلدینگ آن، Paxos Trust، تحت صلاحیت قانونی دپارتمان خدمات مالی نیویورک (NYDFS) هستند. علاوه بر این، PAX Gold به طور مستقل از مصرف کننده و دارایی‌های شرکت محافظت می‌کند و اطمینان می‌دهد که مصرف کننده در صورت ورشکستگی ایمن است.

PAXG تحت ممیزی ماهانه از یک شرکت حسابرسی شخص ثالث قرار می‌گیرد تا اطمینان حاصل شود که ذخایر طلای آن با عرضه توکن های PAXG مطابقت دارد. گزارش‌های این گواهی‌ها در وب سایت رسمی Paxos منتشر شده است. علاوه بر این، توسعه دهندگان PAXG ممیزی قراردادهای هوشمند منظم را برای جستجوی هر گونه باگ یا آسیب پذیری احتمالی در شبکه انجام می‌دهند.

آیا پکس گلد طلای واقعی است؟

سرمایه گذاری باثبات


همانطور که قبلا ذکر شد، طلای Pax طلای توکن شده است که در شبکه بلاک چین عمل می کند. توکن سازی در واقع تبدیل دیجیتالی دارایی‌های فیزیکی و نامشهود به ارز دیجیتال است. توکن PAXG به طور خاص نشان دهنده طلای فیزیکی از شرکت تراست Paxos است. طلا ارزش خود را در طول زمان حفظ می‌کند. به این ترتیب، اغلب به عنوان پوششی در برابر تورم استفاده می‌شود. وقتی دلار ارزش خود را از دست می‌دهد، طلا به دلار گران یا ارزان می‌شود. این امر طلا را به گزینه ای محبوب برای سرمایه گذارانی تبدیل می‌کند که به دنبال محافظت از ثروت خود در برابر تورم هستند.

توکن‌های PAXG دارای شماره سریال‌هایی هستند که با شمش‌های طلای فردی مطابقت دارد. شماره سریال، ارزش و سایر ویژگی‌های طلای فیزیکی دارنده را می‌توان با وارد کردن آدرس کیف پول اتریوم یک فرد در ابزار جستجوی PAXG کشف کرد. آنها همچنین این گزینه را دارند که PAXG خود را به پول فیات، یک ارز دیجیتال دیگر یا شمش طلا تخصیص یافته و تخصیص نیافته با قیمت فعلی بازار طلا تبدیل کنند.

آینده توکن های دارای پشتوانه دارایی

توکن‌های دارای پشتوانه، نمایش‌های دیجیتالی دارایی‌های فیزیکی هستند که می‌توانند برای دارایی زیربنایی بازخرید شوند. این دارایی می تواند طلا، نفت، املاک و مستغلات، سهام، سویا یا تقریباً هر کالای دیگری باشد.

توکن‌های دارای پشتوانه دارایی‌ها بازارهای باز را که زمانی غیرقابل دسترس و پرهزینه بودند، با انجام تراکنش‌هایی که نیازی به شخصیت مرکزی ندارند، شکست می‌دهند. با انجام این کار، امنیت و شفافیت را در روابط تجاری تضمین می کنیم. این شیوه کسب و کار ما را برای آینده و نحوه تفکر ما در مورد مالکیت و خلق ثروت را تغییر می دهد.

توکن های دارای پشتوانه ممکن است به رفع مشکلات ناشی از تورم یا کاهش ارزش ارزها و همچنین بازار سهام غیرقابل پیش بینی کمک کنند. افراد یک انتخاب مالی جدید قابل دوام دارند که به لطف پتانسیل توکن های دارای پشتوانه دارایی، نقدینگی دیجیتال را با ارزش دارایی های واقعی در صورت نیاز ترکیب می کند. قبلاً دیده‌ایم که چگونه توکن‌های دارای پشتوانه در برنامه‌های کاربردی متعدد استفاده می‌شوند.

آینده توکن سازی دارایی فقط به اندازه تصور محدود است. با توجه به موارد استفاده جدید که هر روز کشف می‌شوند، فکر کردن به همه احتمالات برای اینکه چگونه توکن‌های دارای پشتوانه می‌توانند به افراد و مشاغل در سراسر جهان کمک کنند، هیجان‌انگیز است.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *