دانلود اپلیکشن سکویا

HODL در کریپتو را می‌ شناسید؟

hodl در کریپتو

HODL در کریپتو از یک اشتباه تایپی شروع شد. در دسامبر ۲۰۱۳ کاربری به نام GameKyuubi در پلتفرم ارز دیجیتال بیت کوین تاک گفت: “من در حال هولینگ هستم.”. بعداً، GameKyuubi توضیح داد که هنگام صحبت در مورد سرمایه گذاری بیت کوین، قصد داشت به جای «hodl» بنویسد «hold». با این حال، جامعه دیجیتال اصطلاح HODL را در کوتاه ترین زمان در سراسر جهان ارزهای دیجیتال گسترش دادند. حالا این کلمه بیش از یک اشتباه تایپی، یک استراتژی سرمایه گذاری برای معامله گران ارزهای دیجیتال شناخته می‌شود. در سکویا می‌گوییم که HODL در کریپتو به چه معناست و چه ارزشی برای سرمایه گذار دارد؟

HODL مخفف عبارت “hold on for dear life” است که اصطلاحی مرسوم در بین سرمایه گذاران ارزهای دیجیتال است. خیلی ها می گویند چیزی جز یک کلمه غلط املایی خنده دار به نظر نمی رسد. اینطوری شروع شد اما نه اینکه چطور پیش می رود. امروزه، HODL به استراتژی سنتی سرمایه گذاری خرید و نگهداری به عنوان یکی از راه های مقابله با نوسانات ارز دیجیتال مرتبط است.

مشابه سایر کلمات رمزنگاری مانند FUD، Moon و Sats، HODL یکی از اصطلاحات داخلی است که اغلب می توانید در انجمن های رمزنگاری مشاهده کنید. همه این میم ها به عنوان کلمات عامیانه چت ایجاد شده و به اصطلاحات رایج تبدیل شده اند.

سرمایه گذاران رمزارز از مخفف HODL استفاده می کنند تا دیگران را تشویق کنند که وقتی قیمت ها کاهش می یابد، ارز دیجیتال نفروشند. این یادداشت همچنین سرمایه‌گذاران مبتدی کریپتو را تأیید می‌کند که برای کسب سود از معاملات کوتاه‌مدت در بازار پر نوسان ارزهای دیجیتال، باید مهارت بیشتری داشته باشند. علاوه بر این، رویکرد HODL به سرمایه‌گذاران بلندمدت در بیت‌کوین، اتریوم و غیره کمک کرد تا نوسانات شدید در بازار کریپتو را کنترل کنند.

HODL در ارزهای دیجیتال به چه معناست؟

برای بسیاری از سرمایه گذاران، درک معنای HODL در زمینه خرید و نگهداری آسان تر است. به عنوان مثال، اگر سرمایه‌گذاران فکر می‌کنند که آیا سهام HODL را انتخاب کنند یا خیر، در مورد استراتژی‌های خرید و نگهداری صحبت می‌کنند. این یعنی خرید سهامی که قصد دارد آنها را در بلندمدت نگه دارد، بدون توجه به نوسانات بازار.

هدف این است که از فراز و نشیب های بازار کریپتو عبور کرده و سود بلندمدت به دست آورید. اگر به تاریخ نگاه کنیم، بازار سهام معمولاً روند صعودی دارد. با این حال، عملکرد گذشته هر دارایی رمزنگاری بازده آتی آن را تضمین نمی کند. به عبارت دیگر، در صورت نوسانات بازار، به جای فروش سهام، آن را متوقف خواهید کرد. این یک تاکتیک رایج است که توسط سرمایه گذاران ارزشی استفاده می شود.

اما HODL در کریپتو به چه معناست؟

اولین و اساسی ترین معنای HODL در مورد استراتژی خرید و نگه داشتن در هنگام صحبت در مورد ارز دیجیتال صدق می کند. به جای اینکه در صورت افزایش نوسانات، ارزهای دیجیتال را در حالت وحشتناک فروختید، به «زندگی عزیز خود ادامه دهید» اشاره دارد.
دومین معنای رمزنگاری HODL به نوع خاصی از توکن مبتنی بر جامعه به نام hodl اشاره دارد که بر روی زنجیره هوشمند Binance کار می کند.

معنی HODLer
یک HODLer یک باور واقعی به ارزهای دیجیتال است. این اصطلاح از جامعه bitcointalk.org سرچشمه گرفته است. این یکی از قدیمی‌ترین انجمن‌های گفتگوی عمومی است که بر روی اکوسیستم بیت‌کوین، فناوری بلاک چین و ارزهای دیجیتال متمرکز شده است و در بین توسعه‌دهندگان، سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان به فناوری بسیار محبوب است.

HODLers بدون در نظر گرفتن قیمت، ارزهای دیجیتال را برای درازمدت می خرند و نگه می دارند. آنها به چشم انداز بلندمدت دارایی های رمزنگاری که خریداری کرده اند اطمینان دارند. اگرچه ممکن است HODLers لزوماً جنبه فنی ارزهای دیجیتال را درک نکنند، اما به ارزش بلندمدت سرمایه گذاری خود اعتقاد دارند.

برخی از فعالان بازار کریپتو HODLers را دیوانه ای می‌دانند که با فروش دارایی های کریپتو خود در بالاترین سطح بازار، شانس کسب درآمد را از دست می دهند.

HODL به عنوان یک استراتژی سرمایه گذاری

استراتژی HODLing پیچیده تر از نگهداری ارزهای دیجیتال است. HODL مخصوصاً زمانی مفید است که بازار کاهش یابد. این به سرمایه گذاران کمک می کند تا در برابر تمایل به فروش وحشتناک مقاومت کنند. استراتژی HODL برای سرمایه گذاران آماتوری که مستعد رفتارهای تکانشی هستند مفید است.

هر سرمایه‌گذاری می‌تواند به تنهایی تصمیم بگیرد که آیا استراتژی HODL برای او مناسب است یا خیر. کسانی که از آن استفاده نمی کنند شبیه معامله گران روزانه ای هستند که سعی می کنند به جای نگهداری دارایی های کریپتو برای بلندمدت، اقدام به خرید کم و فروش بالا یا فروش کوتاه و سود حاصل از حرکت های کوچک بازار کنند.

HODL به عنوان یک استراتژی سرمایه گذاری می تواند منطقی باشد. بعید است که رکود در بازارها به طور کلی منجر به سقوط بازار کریپتو شود. همیشه بعد از باران یک رنگین کمان وجود دارد. بهبودی حتی بدترین رکود را نیز به دنبال دارد.

تصویر زیر نمودار بیت کوین را با بالا و پایین های چشمگیر آن نشان می دهد.

 HODL در کریپتو

ایده سرمایه گذاری های بلندمدت به جای کسب سود کوتاه مدت بسیار آشناست. با این حال، سرمایه‌گذاران بلندمدت ارزهای دیجیتال باید بتوانند با اهداف خود ارتباط برقرار کنند و فضای در حال ظهور را برای ریسک‌های سیستمی نظارت کنند. قانون اصلی برای سرمایه گذاری در بازار سهام این است که فقط زمانی پول را در آن قرار دهید که بخواهید به جای شکار قله های کوتاه مدت، پول را برای مدت طولانی (مثلاً برای ۵ سال) در آنجا نگه دارید.

هنگام استخراج ارز دیجیتال، صبور بودن و تصمیم گیری عاقلانه ضروری است. بازار ارزهای دیجیتال بسیار نوسان است. با این حال، دستاوردهای بلند مدت می تواند بسیار جذاب تر باشد.

چه زمانی ارز دیجیتال HODL بهتر است؟

آیا این روش معاملاتی یا HODLing است که برای شما بهترین کار را دارد؟ زمانی که سرمایه گذاران باید تصمیم بگیرند که کدام استراتژی برای آنها بهتر است، باید در نظر بگیرند که آیا مهارت های مناسبی برای سرمایه گذاری در یک تجارت پرخطر دارند یا خیر.

انتخاب استراتژی معاملاتی یا HODLing همچنین به مهارت های سرمایه گذار، زمانی که می توانند برای یک یا آن استراتژی صرف کنند، سطح ریسکی که آماده پذیرش آن هستند و اینکه آیا برای مقابله با موقعیت های استرس زا آماده هستند بستگی دارد.

بهترین زمان برای HODL چه زمانی است؟ اکنون است و هر زمان که احساس کردید آماده هستید. یک HODLer واقعی همیشه دارایی های دیجیتال خود را حفظ می کند حتی اگر بازار به شدت نوسان کند یا سقوط کند. در چنین لحظاتی، هلدینگ به یک باور ایدئولوژیک در مورد چشم انداز بلندمدت فناوری بلاک چین و ارز دیجیتال تبدیل می شود.

آیا HODL برای من مناسب است؟

هر زمان که از خود می‌پرسید آیا HODLing استراتژی سرمایه‌گذاری مناسبی است، باید فکر کنید که آیا امروز آماده سرمایه‌گذاری در دارایی‌های رمزنگاری انتخابی هستید و ظرف پنج سال به سرمایه‌گذاری خود بازگردید.

راه دیگر برای درک اینکه آیا HODLing برای شما مناسب است یا خیر این است که همه مزایا و معایب این استراتژی سرمایه گذاری را بسنجید.

مزایای HODLing

یک استراتژی سرمایه گذاری بلند مدت نیاز به بررسی مداوم قیمت کریپتو را از بین می برد.
HODLing خطر مواجهه با نوسانات کوتاه مدت ارزهای دیجیتال را از بین می برد.
شانس کسب درآمد را در بلند مدت افزایش می دهد.
HODLing می تواند در بازه زمانی چند ساله منجر به بازدهی عظیم شود. به عنوان مثال، اگر شما ۵۵۰۰ دلار برای خرید بیت کوین در بهار ۲۰۲۰ سرمایه گذاری می کردید و آن را در پاییز ۲۰۲۱ به قیمت ۶۵۰۰۰ دلار می فروختید، بازده به ۱۱۰۰% نزدیک می شد. به سختی می توانید در عرض چند ماه چنین بازدهی زیادی از سرمایه خود دریافت کنید.
HODLing به سرمایه گذاران این امکان را می دهد که اگر ارزش ارز دیجیتال انتخابی همچنان در حال افزایش باشد، سرمایه خود را بسیار سریعتر افزایش دهند.

معایب HODLing

زمانی که بازار کریپتو نزولی است، HODLing ممکن است سخت باشد و سرمایه گذاران باید در برابر وسوسه فروش دارایی های خود مقاومت کنند.
سرمایه گذاران باید اطمینان حاصل کنند که در صورت نیاز به نقدینگی غیرمنتظره، سرمایه کافی دارند.
ممکن است برای HODL خطرناک باشد. اگرچه بازار دارای ارزهای رمزپایه معتبری مانند بیت کوین و اتریوم است، تاریخچه آنها هنوز باید بهبود یابد تا سرمایه گذاران از ارزش بلندمدت آنها اطمینان حاصل کنند.
امنیت یکی دیگر از نگرانی های HODLers است. سرمایه گذاران باید یاد بگیرند که چگونه از دارایی های دیجیتال خود محافظت کنند تا از حملات سایبری جلوگیری کنند.
هنگام HODLing، خطر زیادی برای از دست دادن دسترسی به کلیدهای خصوصی وجود دارد.
افشای مزایا و معایب HODLing به سرمایه‌گذاران کمک می‌کند تا معنای HODL در کریپتو را بهتر درک کنند و تصمیم بگیرند که آیا این استراتژی سرمایه‌گذاری مناسبی است که باید دنبال آن بروند.

سخن پایانی

هنگامی که می خواهید بفهمید HODL در سهام و رمزارز به چه معناست، مهم است که به این نکته اشاره کنید که HODLing فقط با ارزهای رمزپایه معتبری کار می کند که می توانند در طول زمان ارزش ایجاد کنند. هنگامی که HODLing به یکی از دارایی های کوتاه مدت می پردازید، ممکن است از نگرفتن نتایج دلخواه ناامید شوید. HODLing به عنوان یک استراتژی سرمایه گذاری باید با تحقیقات جدی در مورد کیفیت و چشم اندازهای بلندمدت ارز دیجیتال انتخاب شده ترکیب شود.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *