دانلود اپلیکشن سکویا

کپی تریدینگ ارز دیجیتال را بشناسید

کپی تریدینگ چیست

کپی تریدینگ ارز دیجیتال معامله‌گران را قادر می‌سازد تا معاملات دیگر سرمایه گذاران خبره را تکرار کنند و از منحنی یادگیری شیب دار عبور کنند. تجارت ارزهای دیجیتال یک مهارت پیچیده است که به دانش گسترده‌ای از تجزیه و تحلیل بنیادی و فنی و در کل شناخت اکوسیستم ارزهای دیجیتال نیاز دارد. از آنجایی که اکثر معامله گران توانایی توسعه یک استراتژی معاملاتی برنده را ندارند، آنها برای یادگیری بسیاری از مهارت‌های مورد نیاز برای یک سرمایه گذار موفق تلاش می‌کنند.

پس آیا سرمایه گذاران تازه کار خرید و فروش موفقی ندارند؟ آیا آنها به حال خود رها شده‌اند و در مورد قیمت‌ها تنها گمانه‌زنی می‌کنند؟ خوشبختانه، ابزارهایی وجود دارد که به چنین معامله‌گرانی کمک می‌کند تا پتانسیل‌های صنعت ارزهای دیجیتال را کشف کنند و با دنبال کردن معامله‌گران خبره، تجارت بیش از حد پیچیده ارزهای دیجیتال را ساده کنند.

این مقاله در سکویا مگ به این موضوع می پردازد که کپی تریدینگ ارز دیجیتال چیست، چگونه کار می‌کند؟ همچنین در مورد این صحبت می‌کنیم که چگونه یک رویکرد کل نگر برای کپی تریدینگ می تواند نقش کلیدی در تکامل معامله گران بازی کند.

کپی تریدینگ ارز دیجیتال چیست؟

تجارت کپی ارز دیجیتال یک استراتژی خودکار است که به فرد امکان می‌دهد روش‌های معاملاتی یک معامله‌گر با تجربه را کپی کند. این به فرد امکان می‌دهد تا بدون صرف زمان زیادی برای تحقیق یا کسب مهارت در تجارت کریپتو، دارایی‌های کریپتو را بخرد و بفروشد تا سود کسب کند.

اساساً، کپی تریدینگ ارزهای رمزپایه اشاره به شناسایی معامله‌گران ماهر و اجرای مجدد حرکات آنها به معنای واقعی کلمه دارد. در واقع سرمایه گذاران تازه‌کار نیازی به صرف زمان برای انتخاب روندهای بازار یا یادگیری روش های پیچیده معاملاتی ندارد. در عوض، این نرم افزار فقط کاری را که معامله گر خبره انجام می دهد تقلید می‌کند.

برای مثال، اگر معامله‌گری که نرم‌افزار مبادله کپی دنبال می‌کند، ۱۰۰دلار برای خرید سکه A سرمایه‌گذاری کند، نرم‌افزار نیز ۱۰۰ دلار را برای همان ارز دیجیتال خرج می‌کند. این ابزار نه تنها به معامله گران آماتور کمک می‌کند تا از تخصص سایر معامله گران استفاده کنند، بلکه به آنها کمک می‌کند تا مهارت تصمیم گیری سرمایه گذاری هوشمند را بیاموزند.

از طرف دیگر، می‌توان به گروه‌های معاملاتی فیس‌بوک یا رابینهود ملحق شد تا در مورد استراتژی تجارت ارزهای دیجیتال با مسئولیت خود مشاوره دریافت کند. زیرا با توجه به نوسانات بازار، هیچ چیز مطمئنی در صنعت کریپتو وجود ندارد. در این پلتفرم‌ها، معامله‌گران باتجربه پیشنهاد می‌کنند که کدام دارایی‌های کریپتو را بخرند یا بفروشند. با این حال، این فرآیند دستی است و این احتمال وجود دارد که معامله‌گران نتوانند آن را بدون اشتباه اجرا کنند، بنابراین احتمال موفقیت کاهش پیدا می‌کند.

کپی تریدینگ چگونه کار می‌کند؟

انتخاب یک تاجر کپی ماهر و نرم افزار، دو نکته ضروری برای موفقیت در کپی تریدینگ ارز دیجیتال است. در اینجا نکاتی در مورد نحوه شروع سرمایه گذاری بیان می‌کنیم:

معامله گر مناسب را انتخاب کنید

زمانی که شخصی تصمیم می‌گیرد کپی کریپتو را آغاز کند، اولین قدم شناسایی معامله گر مناسب است. کارایی تجارت کپی همواره به سطح مهارت معامله‌گری که دنبال می‌شود وابسته خواهد بود. آنها باید به دقت در مورد معامله گران موجود تحقیق کنند و سطح مهارت آنها را در برابر پارامترهای خاصی مانند سودآوری معاملات، مدیریت سرمایه، سطح ریسک و تعداد دنبال کنندگان و سایر موارد را تجزیه و تحلیل کنند.

البته، پارامترهایی که فرد در نهایت انتخاب می‌کند به ترجیحات خود بستگی دارد. سرمایه گذاران آماتور ارزهای دیجیتال باید به دقت تعیین کنند که چه چیزی برای آنها برای تصمیم گیری در مورد استراتژی تجارت کریپتو اهمیت دارد.

ممکن است کسی بپرسد که چگونه آنها می‌توانند بینشی در مورد عملکرد معامله‌گران مختلف به دست آورند.برای همین تمام اطلاعات مورد نیاز را در نرم افزارهای معمولی معاملات کپی پیدا کنید؛ زیرا معامله گران با میل رضایت دارند که به معامله گران عضو دسترسی به حرکات تجاری خود را بدهند. می‌توان سوابق معامله‌گران سرنخ مختلف را در داشبورد بررسی کرد و موردی را انتخاب کرد که با پارامترهای انتخابی آنها مطابقت دارد.

به خود معامله‌گران اصلی، برای اجازه کپی کردن معاملاتشان، کارمزد کمی پرداخت می‌شود. کارمزد معمولاً حدود ۷ درصد سود حاصل شده است. بنابراین، این سیستم به نفع معامله گران خبره و همچنین کسانی که آنها را دنبال می‌کنند، کار می‌کند.

نرم افزارکپی تریدینگ را راه اندازی کنید

انتخاب نرم افزار مناسب به اندازه انتخاب معامله گر ارزهای رمزنگاری شده اهمیت دارد. هنگامی که معامله گر نرم افزار را به صفر رساند، مرحله بعدی تنظیم آن است. اگرچه ممکن است مدتی طول بکشد، اما بعداً به دلیل خودکار شدن فرآیند، به صورت روان اتفاق می‌افتد. معمولاً می‌توان این نرم‌افزار را طوری تنظیم کرد که همان مقدار یا درصدی را که معامله‌گر تقلید می‌کند، سرمایه‌گذاری کند.

حتی پس از راه‌اندازی نرم‌افزار، یک معامله‌گر می‌تواند هر زمان که بخواهد به معامله‌گر دیگری تغییر مکان دهد. آن‌ها می‌توانند هر معامله‌ای را که نرم‌افزار انجام می‌دهد متوقف کنند یا می‌توانند به تنهایی درباره بستن یک موقعیت بدون منتظر اقدام معامله‌گر اصلی تصمیم بگیرند.

سرمایه گذاران رمزارز همچنین می توانند بیش از یک معامله گر اصلی را برای تنوع بخشیدن به سبد خود انتخاب کنند. با این حال، باید مقدار بودجه‌ای را که می‌خواهند به هر مدیر اصلی اختصاص دهند، مشخص کنند.

هوشیار باشید

الگوریتم های پلتفرم‌های معاملاتی به گونه ای طراحی شده‌اند که به طور خودکار تجارت سرمایه گذاران اصلی را کپی کنند. با این حال، کنترل کامل معاملات در دستان شماست و می‌توانید نرم افزار را در هر زمان لغو کنید. معامله‌گران می‌توانند این کار را کاملاً به نرم‌افزار بسپارند یا خودشان انتخاب پرتفوی همتایان خود را تماشا کنند و بر اساس اهداف سرمایه‌گذاری خود اقدامات تجاری انجام دهند.

نمودار کپی ارزهای دیجیتال

آیا کپی کردن معاملات ارزهای دیجیتال قانونی است؟

کپی تریدینگ ارزهای دیجیتال این تصور را ایجاد می‌کند که روندی نوظهور به شمار می‌آید، با این حال، مدتی است که وجود دارد. نهادهای نظارتی مانند اداره رفتار مالی (FCA)، یک نهاد نظارتی مالی در بریتانیا، و سازمان اوراق بهادار و بازارهای اروپا (ESMA)، تنظیم‌کننده و ناظر بازارهای مالی اتحادیه اروپا، معاملات کپی را به رسمیت شناخته‌اند.

برای درک وضعیت حقوقی تجارت کپی در کشوری که فرد قبل از سرمایه گذاری در آن ساکن است، به همان اندازه مهم است که مشخص شود که فروشنده تحت نظارت است. مقررات زیادی برای تجارت کپی وجود دارد، بنابراین اگر از یک سرویس مجاز استفاده می‌کنید، می توانید تجارت کپی را به عنوان یک روش معاملاتی قانونی در نظر بگیرید.

خطرات تجارت کپی ارزهای دیجیتال

تا حد زیادی، کارایی فرآیند معاملات ارزهای دیجیتال به انتخاب پلتفرم و تخصص معامله‌گر اصلی بستگی دارد. یک حرکت اشتباه می‌تواند کل روند را تضعیف کند. مهم است که هر تصمیمی را پس از بررسی لازم اتخاذ کنید.

پلتفرم‌های معاملاتی کپی کریپتو بسیار زیادی وجود دارد که برای یک معامله‌گر آماتور که دانش کمی دارد می‌تواند بسیار سخت باشد. معامله‌گری که نمی‌تواند یک تصمیم خوب اتخاذ کند ممکن است صدها یا هزاران دلار را از دست بدهد. معامله گران کپی با تجربه ویژگی‌های پلتفرم‌های مختلف را مقایسه می‌کنند و قبل از تصمیم‌گیری، بررسی‌های خود را مرور می‌کنند.

هنگامی که به دنبال یک معامله‌گر هستید، انتخاب یک معامله گر در عصر رسانه‌های اجتماعی چالش برانگیز است. سیل اطلاعات از انواع منابع، قابل اعتماد و غیر قابل اعتماد، سرمایه گذاری را سخت‌تر می‌کند. مهم است که در هنگام انتخاب یک معامله گر به جای بررسی مشخصات یک فرد، تحقیقات کافی انجام دهید.

همه نرم افزارها، صرف نظر از اینکه چقدر خوب توسعه یافته باشند، ممکن است در هر زمانی دچار مشکل شوند و نتایج غیرمنتظره ای را ارائه دهند. یک معامله گر باید روند معاملات ارزهای دیجیتال را زیر نظر داشته باشد و در صورت احساس ضرر مداوم از موقعیت خود خارج شود.

سرمایه گذاری روی ارزهای دیجیتال یک شغل تمام وقت است که نیازمند مطالعه نمودارها، به روز رسانی اطلاعات در مورد آخرین پیشرفت‌ها و آزمایش سناریوهای مختلف برای تعیین زمان خرید و فروش ارز دیجیتال است. در حالی که کپی تریدینگ ارزهای دیجیتال به یک معامله گر اجازه می‌دهد تا اقدامات معامله گران اصلی را مشاهده کند.

دیدگاه کل نگر و بلندمدت از تجارت کپی ارزهای دیجیتال

فاکتورگیری در تمام جنبه‌های تجارت کپی ارزهای دیجیتال قبل از سرمایه گذاری مهم است. اگر کسی بتواند یک پلتفرم مناسب تجارت و معامله گر مناسب را برای کپی انتخاب کند، ممکن است به یک رویکرد معاملاتی بلندمدت سودآور دست یابد. برای معامله گران تازه کار، یادگیری نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال می‌تواند گیج کننده باشد. هنگام کپی تریدینگ، آنها می توانند عملکرد یک معامله‌گر با تجربه را در زمان واقعی ببینند و تفاوت‌های ظریف را درک کنند. آنها می‌توانند یاد بگیرند، نمودارهای معاملاتی را بخوانند و توانایی پاسخگویی به شرایط متغیر بازار را به دست آورند.

کپی تریدینگ ارز دیجیتال می‌تواند اولین گام برای تبدیل شدن به یک سرمایه گذار ماهر در بازار کریپتو باشد. نظارت منظم بر اقدامات معامله‌گران اصلی با پشتوانه یادگیری پشت صحنه ممکن است به معامله‌گران آماتور کمک کند تا مهارت‌های سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال خود را تقویت کنند و به عنوان خود معامله‌گران خبره تکامل پیدا کنند.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *