دانلود اپلیکشن سکویا

بیت کوین کور تفاوت آن با بیت کوین

مداری از بیت کوین

جامعه بیت کوین متشکل از اعضایی است که شبکه بیت کوین را با میزبانی نسخه ای از بلاکچین و کل تاریخچه تراکنش‌های آن بر روی رایانه‌های خود، که گره نامیده می‌شوند، پشتیبانی می‌کنند. Bitcoin Core نرم افزاری است که این گره‌ها را قادر می‌سازد در شبکه بیت کوین اجرا شوند. اگر بلاکچین بیت کوین ستون فقرات شبکه است و مغز را گره می زند، بیت کوین Core را می توان سیستم عصبی در نظر گرفت.

هر شخصی با کامپیوتر می تواند میزبان یک گره باشد. این عنصر است که بیت کوین را غیرمتمرکز می‌کند و از آن به عنوان شبکه همتا به همتا یاد می‌شود. اما چیزهای بیشتری در بیت کوین Core وجود دارد. برای آشنایی با این نرم افزار با سکویا مگ نیوز همراه باشید.

بیت کوین CORE چیست

این نرم افزار به اعضای جامعه اجازه می دهد، یک گره را اجرا کنند، اما به گره ها توانایی ایجاد کیف پول Bitcoin Core را می‌دهد. توسعه دهندگان از آن برای آزمایش تغییرات شبکه در به اصطلاح شبکه تست قبل از اجرای این تغییرات در بیت کوین استفاده می‌کنند. بلاکچین اجرای یک گره به شما قدرت رأی می‌دهد تا تصمیم بگیرید که آیا این تغییرات باید اجرا شوند یا خیر.

در گذشته، برخی از افراد برجسته جامعه بیت کوین کش به اشتباه بیت کوین را به عنوان هسته آن معرفی می کردند و می خواستند تمایز روشنی بین بیت کوین و بیت کوین کش ایجاد کنند. برای روشن‌تر شدن Bitcoin Core نرم افزاری است که گره‌ها را قادر می‌سازد تا روی بلاک چین بیت کوین اجرا شوند. در واقع این یک ارز دیجیتال نیست.

Bitcoin Core نرم افزار مشتری برای شبکه بیت کوین است. در واقع بیت کوین کور شامل یک کیف پول است که می‌توانید از آن برای استخراج بیت کوین استفاده کنید.

در واقع، هیچ فرد یا شرکتی واقعاً مالک بیت کوین نیست – طبق وب سایت آن: «بیت کوین توسط تمام کاربران بیت کوین در سراسر جهان کنترل می شود. توسعه دهندگان در حال بهبود نرم افزار هستند اما نمی توانند قوانین پروتکل بیت کوین را تغییر دهند.

core bitcoin

آنچه Bitcoin Core نیست

ابتدا، اجازه دهید برخی از تصورات غلط رایج را از سر راه برداریم. Bitcoin Core هیچ نوع ارز دیجیتالی نیست. شاید شنیده باشید که طرفداران سکه هایی که به عنوان نرم افزار «فورک» بیت کوین شکل می گیرند، سکه اصلی را بیت کوین Core می نامند. با وجود بیایید نگاهی به بیت کوین Core داشته باشیم. شاید ارزش نگاهی به تاریخچه بیت کوین کور و ارتباط آن با خود بیت کوین را داشته باشد.

تفاوت بیت کوین کور با ارز بیت کوین

وقتی در مورد بیت کوین صحبت می کنیم، به سازمان و نرم افزار بلاکچین پشت ارز دیجیتال بیت کوین (BTC) اشاره می‌کنیم. نرم افزار و ارز هر دو در اواخر دهه ۲۰۰۰ شروع به کار کردند، اما در حالی که واحد پول هنوز اساساً یکسان است، نرم افزار تغییر کرده‌اند.

پروتکل شبکه پشت آن در سال ۲۰۰۸ منتشر شد. این پروتکل که با نام بیت کوین ۰.۱ شناخته می شود، در سال ۲۰۰۹ به کار گرفته شد. با این حال، در سال‌های بلافاصله پس از آن، بسیاری از برنامه نویسان مختلف با بیت کوین درگیر شدند.

بنابراین، برای اینکه همه چیز برای همه افراد درگیر شفاف‌تر شود، توسعه‌دهنده اصلی نرم‌افزار Gavin Andresen پیشنهادهایی را برای نام‌گذاری نرم‌افزار مشتری Bitcoin Core پذیرفت، زیرا نرم‌افزار اصلی بیت‌کوین برای بیت‌کوین است. با وجود این موضوع، امیدواریم توضیح داده‌ایم که Bitcoin Core چیست و چگونه نام خود را گرفته است. با این حال، Bitcoin Core چگونه کار می کند؟ بیا یک نگاهی بیندازیم.

چگونه بیت کوین Core را اجرا کنیم

اساساً، Bitcoin Core یک کلاینت است که بر روی پروتکل بیت کوین اجرا می‌شود. برای ارسال یا دریافت بیت کوین نیازی نیست از آن استفاده کنید، می توانید از نرم افزارهای دیگر استفاده کنید، اما این یک گزینه است. در مورد ارسال و دریافت، یک کیف پول بیت کوین Core یکپارچه در مشتری وجود دارد. شما می‌توانید از این برای انتقال بیت کوین و همچنین ذخیره آنها استفاده کنید.

با این حال، مواردی وجود دارد که در مورد کیف پول قابل ذکر است. اولاً، بسیار بزرگ است، حدود ۴۰۰ گیگابایت (به عنوان یک بار دانلود – ۵ یا ۱۰ گیگابایت دیگر در ماه مورد نیاز است)، بنابراین شما باید یک رایانه شخصی یا مک با فضای ذخیره سازی فراوان داشته باشید. در مرحله دوم، شما باید کیف پول خود را با شبکه همگام کنید و این ممکن است زمان زیادی طول بکشد. احتمالاً باید حداقل دو روز منتظر بمانید تا هماهنگ شود. خبر خوب این است که فرآیند همگام سازی فقط باید یک بار انجام شود و وقتی این کار انجام شد، شما آماده هستید.

استخراج با بیت کوین Core

همچنین می توانید از کیف پول بیت کوین Core خود برای استخراج بیت کوین استفاده کنید، که می‌تواند یک فعالیت سودآور، البته بسیار انرژی و زمان بر باشد. مراحل انجام این کار به شرح زیر است:

با این حال، باید مطمئن شوید که یک کامپیوتر بسیار قدرتمند دارید. قبلاً می‌توانستید از یک رایانه شخصی خانگی برای استخراج بیت‌کوین استفاده کنید، اما با توجه به اینکه بیشتر و بیشتر سکه در گردش است، محاسبات لازم سخت‌تر شده و به قدرت بیشتری نیاز دارند و ماینرها اکنون از رایانه‌های تخصصی برای استخراج بیت کوین استفاده می‌کنند. وظیفه ای که اغلب در کارخانه های معدنی بزرگ جمع آوری می شود.

در واقع، از اینجاست که بسیاری از نگرانی‌ها در مورد تأثیرات زیست‌محیطی استخراج بیت‌کوین از آنجا ناشی شده است. گفتنی است، شایان ذکر است که می توانید از بیت کوین Core برای استخراج و همچنین ذخیره و ارسال بیت کوین خود استفاده کنید.

بیت کوین Core
golden bitcoin coin crypto Currency background concept.

امنیت بیت کوین کور

ما باید ببینیم بیت کوین Core چقدر امن است. در نهایت، سیستم و کیف پول به اندازه رایانه ای که برای اجرای آنها استفاده می شود، ایمن هستند. در حالی که شما فقط می توانید یک آدرس را به کیف پول پیوند دهید، باید مطمئن شوید که اقدامات معمول ضد هک را برای محافظت از رایانه خود انجام می‌دهید.

وب‌سایت بیت‌کوین می‌گوید مردم باید از کلیدهای خود نسخه پشتیبان تهیه کنند، از امن بودن کیف پول خود مطمئن شوند و یک کیف پول آفلاین برای مقادیر قابل توجهی بیت‌کوین راه‌اندازی کنند، مراقب اعلان‌های امنیتی باشند و به وارثان خود اجازه دهند در صورت مرگ یا ناتوانی، بیت‌کوین‌های خود را دریافت کنند. کاربران همچنین باید از الزامات سیستم کامپیوتری نیز پیروی کنند.

در این وب سایت آمده است: «Bitcoin Core امنیت و حریم خصوصی را با هزینه بیشتر به شما می‌دهد. شما باید مسئولیت امنیت بیت کوین های خود را بر عهده بگیرید، حداقل سیستم مورد نیاز را برآورده کنید و مراقب برخی از مشکلات احتمالی باشید.

یک مورد آخر برای اضافه کردن آیا به خاطر دارید که گفتیم برخی افراد از بیت کوین Core برای مراجعه به تیمی از توسعه دهندگان استفاده می کنند؟ اگرچه این کاملاً دقیق نیست، اما نادرست نیست. این به این دلیل است که تیمی از توسعه دهندگان، برنامه نویسان و سایر افراد مرتبط با فناوری در سایت میزبانی توسعه نرم افزار GitHub وجود دارد که خود را وقف کار با Bitcoin Core می کنند.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *