دانلود اپلیکشن سکویا

شت کوین یا بیت کوین؟

شت کوین چه معنی دارد

از بدو تولد بیت کوین، اصطلاحات و عبارات جدید زیادی مانند شت کوین در اکوسیستم کریپتو پدیدار شد. شت کوین یکی از رایج‌ترین اصطلاحات که برای تحقیر بسیاری از ارزهای دیجیتال، استفاده می‌شد. اما واقعا شت کوین چیست و چرا از آن استفاده می‌شود؟ باید بدانید که کریپتوکارنسی‌های پوچی وجود دارند که فقط با هدف کلاهبرداری از مردم ایجاد شده اند. ارزهای رمزپایه‌ای که هیچ کاربرد نوآورانه یا هیچ پیشرفتی ندارند. درک این موضوع به شما کمک می‌کند که روی آنها حساب باز نکنید.

اصطلاح شت کوین به تمام آن ارزهای رمزنگاری بی مصرفی که در بازار وجود دارند اشاره دارد. ارزهای رمزپایه‌ای که بدون هدف مشخص ایجاد شده‌اند و با قیمت های سوداگرانه عرضه می‌شوند. این درحالی است که صدها هزار یا میلیون‌ها ارز دیجیتال و توکن وجود دارد و تشخیص اینکه چه تعداد از آنها شت کوین محسوب می‌شوند می‌تواند چالش برانگیز باشد.

با رشد، توسعه و محبوبیت بیت کوین، پروژه های جدید و راه اندازی ارزهای دیجیتال جدید شروع به ظهور کردند. برخی به دنبال تکرار سیستم بیت کوین و بهبود مشکلات ارائه شده توسط آن بودند، یا می خواستند در یک پروژه کاملا جدید و آوانگارد مانند اتریوم، نوآوری کنند. اما آن پروژه‌ها در همان بدو شروع هیچ گونه توسعه، پیشرفت یا ارزشی برای بلاکچین فناوری که بیت کوین پیاده سازی کرده بود، نداشتند. پروژه هایی که صرفاً یا تقریباً یک کپی از وایت پیپر او (بیت کوین) بودند و اهداف یا مقاصد روشنی را ارائه نمی کردند را شت کوین نامیدند. برای تشخیص اینکه شت کوین چیست این مقاله را در سکویا مگ دنبال کنید.

چگونه شت کوین را شناسایی کنیم؟

بسیاری از مردم فکر می‌کنند که تمام ارزهای دیجیتال خارج از بیت کوین یک شت کوین هستند. آیا این درست است؟ در دنیای رمزنگاری، زمانی که یک پروژه جدید ساخته و راه اندازی می شود، ویژگی های خاصی به آن متصل می‌شود که به آن پروژه درجه‌ای از قابلیت اطمینان و امنیت را می‌دهد. زمانی که آن پروژه نوید تغییرات بزرگ و انقلابی را در صنعت کریپتو می‌دهد، ولی فاقد انتظارات و اهداف روشن، عملکردهای تعریف شده است، به احتمال ۹۹.۹۹درصد آن شت کوین است. بله، سخت به نظر می‌رسد، اما در حقیقت بیشتر پروژه‌ها حول این تعریف می‌چرخد.

امروزه تبلیغات بسیاری در مورد راه‌اندازی پروژه‌های جدیدی که مزایای بی‌نهایتی را نوید می‌دهند، به گوشمان می‌ٰرسد. برای اینکه در بین این همه شگفتی متعجب و گیج نشوید باید یکسری ویژگی‌ها را در مورد آنها مورد بررسی قرار دهید.

شت کوین چه ویژگی دارد

ویژگی های مهم تشخیص شت کوین

تقریباً همیشه، ارزهای دیجیتال جدید از یک (ICO (Initial Coin Offering که به معنای عرضه اولیه سکه است، به وجود می‌آیند. اما همیشه ICOها قابل اعتماد یا ایمن نیستند. در واقع، با رونق ICO در سال ۲۰۱۷ مشکلات کلاهبرداری شدیدی برای جامعه کریپتو به ارمغان آورد. بنابراین، برخی از توصیه‌ها برای شناسایی یک ارز دیجیتال از شت کوین عبارتند از:


تیم توسعه دهندگان آن کریپتو تشکیل شده از افراد ناشناس هستند که پشت ایموجی‌ها و نام‌های جعلی پنهان می‌شوند. گروه‌های ناشناسی که پروژه‌های جدید کریپتو را آغاز می‌کنند، در بسیاری مواقع درخواست پول بسیار دارند این پروژه‌ها به احتمال زیاد شت کوین هستند.
وب سایتی که پروژه در آن ارائه می شود فاقد اصالت و طراحی است یا از دامنه های رایگان استفاده می‌کند.
به طور کلی هزاران مزیت را ارائه می‌دهد، اما هیچ کدام را به طور خاص یا نحوه دست یافتن به این مزیت‌ها را مشخص نمی‌کند.
پروژه‌هایی که اهداف مشخص و تعریف شده‌، احتمال توسعه در آینده و نوآوری در مقایسه با بیت کوین و آلت کوین‌های شناخته شده را ندارند.
در تمام این موارد، توسعه‌دهندگان پروژه را ایجاد می‌کنند، آن را راه‌اندازی می‌کنند و در بازار تبلیغ می‌کنند و پس از اینکه توانستند با هزینه سرمایه‌گذاران به سود برسند، توسعه آن را رها می‌کنند. با متوقف شدن پروژه کریپتو جدید و عدم توسعه آن شت کوین ایجاد می‌شود که هیچ کمکی به صنعت ارز دیجیتال نمی‌کند.

چه ارزهای رمز پایه ای شت کوین هستند؟

بسیاری از شخصیت‌های تاثیرگذار در اکوسیستم کریپتو، همه ارزهای دیجیتال به جز بیت کوین را به عنوان شت کوین فهرست می‌کنند. اما این دیدگاه واقعاً درست نیست زیرا ارزهای رمزنگاری شده مانند اتریوم (ETH)، EOS (EOS)، لایت کوین (LTC)، مونرو (XMR)، Namecoin (NMC) و… وجود دارند که ثابت کرده اند مفید هستند.

شاید واضح ترین مثال آن اتریوم باشد که امکان ایجاد قراردادهای هوشمند و معرفی آنها به سیستم را فراهم کرده است. با این روند نشان داده که برای ایجاد یک اکوسیستم غیرمتمرکز، تکامل یافته و قوی‌تر ضروری به نظر می‌رسد.

مثال خوب دیگر Monero، ZCash y GRIN هستند، ارزهای دیجیتالی که ثابت کرده‌اند راه‌های قدرتمندتری برای حفظ حریم خصوصی و حتی ناشناس ماندن وجود دارد. اما فراتر از آن، آنها انواع جدیدی از رمزارزها را که قبلا غیرممکن به نظر می‌رسید، مورد تحقیق قرار دادند. .

در حالی که پروژه‌های دیگری، مانند Dent (DENT)، BitTorrent (BTT) و Dogecoin (DOGE) برای برخی به عنوان شیت کوین به حساب می‌آیند. زیرا این پروژه‌ها بدون هدف روشن یا مفید، به غیر از غنی‌سازی توسعه‌دهندگان خود، اما بدون کمک به سیستم ایجاد شده‌اند. در واقع، توکن BitTorrent (BTT) در موارد متعددی به سرقت ادبی متهم شده، اتهاماتی که زنجیره‌ای را که توکن مذکور در آن اجرا می شود، TRON نیز مخدوش کرده است.

با این حال، باید دوباره تاکید کرد که تفسیر درمورد هر ارز دیجیتال یا آلتکوینی مانند شت کوین برای هر فردی خاص است. به عنوان مثال، جان مک آفی بیت کوین را به عنوان یک شیت کوین میشناخت. طرز فکری که خیلی‌ها به وضوح با او مشترک نیستند. به همین ترتیب، سایر ارزهای رمزپایه مفید هم احتمال دارد توسط افرادی با دیدگاه خاص به عنوان شیت کوین در نظر گرفته شوند. بنابراین، همیشه ممکن است این بحث وجود داشته باشد که سرمایه گذاری روی کدام ارز مفید است؟

توصیه هایی مهم برای انتخاب ارزهای دیجیتال

قبل از انتخاب یا سرمایه گذاری در یک ارز رمزنگاری شده، باید ابزار یا مزایایی را که به سیستم رمزنگاری کمک می‌کند را در نظر بگیرید.
به همین ترتیب، باید در نظر گرفت که آیا ارز دیجیتال یا توکن مذکور در آینده سودی ایجاد می کند یا خیر.
همچنین بررسی اینکه آیا ارز دیجیتال یا توکن دارای تاییدیه قانونی و واقعی توسط شرکت های شناخته شده و واجد شرایط است. درنظر داشته باشید، که پروژه‌های زیادی (کریپتو) وجود دارند که بدون پایه و اساس پشت چهره برخی از چهره های عمومی پنهان می‌شوند.
از طرفی سطح توسعه پروژه یک جنبه مهم برای بررسی خواهد بود. به عبارتی پروژه‌ای که هنوز به بلوغ نرسیده و جنبه‌های ناشناخته بسیاری دارد و تنها به دنبال جذب تبلیغات و سرمایه است، به احتمال زیاد شت کوین محسوب می‌شود.

سرمایه گذاری راحت روی ارزهای دیجیتال

اصطلاح شت کوین یکی از بحث برانگیزترین اصطلاحات در دنیای کریپتو است زیرا برای توصیف تحقیر آمیز پروژه‌های سرمایه گذاری خاص استفاده می شود. در واقع بسیاری از ارزهای دیجیتال کپی دیگری از بیت کوین هستند که هیچ فایده‌ای برای سرمایه گذاران ندارند. برای اینکه روی شت کوین‌ها سرمایه گذاری نداشته باشید می‌توانید از طریق دانلود سکویا به آسانی روی رمز ارزهای مطمئنی سرمایه گذاری کنید. اینگونه خطر کلاهبرداری و ضرر دادن برایتان به مقدار خوبی کاهش پیدا می‌کند.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *