دانلود اپلیکشن سکویا

آموزش استخراج دوج کوین

استخراج دوج کوین

Dogecoin یک فورک بیت کوین دور با چندین تفاوت عمده در کد منبع آن است. با این حال، فرآیند استخراج Dogecoin آن مشابه استخراج بیت کوین عمل می کند. درست مانند بیت کوین، Dogecoin یک ارز دیجیتال غیرمتمرکز است که دفتر کل دیجیتال آن به جای یک حزب واحد، توسط یک شبکه غیرمتمرکز از گره ها نگهداری می شود. در نتیجه، هیچ نهاد مرکزی برای توزیع ارز دیجیتال در جهان وجود ندارد. بنابراین توزیع سکه به صورت غیرمتمرکز طراحی شده است. برای ماین کردن دوج کوین به مراحل زیر در این مقاله سکویا دقت کنید.

در اینجا چند مرحله اساسی وجود دارد که باید دنبال شود:

مرحله ۱: خرید سخت افزار ماینینگ

سخت افزار ماینینگ را خریداری و بررسی کنید که آیا CPU/GPU شما برای استخراج مناسب است یا خیر. برای استخراج سود بیشتر Dogecoin، به ماینرهای ASIC نیاز دارید که برای الگوریتم های مبتنی بر رمزنگاری طراحی شده اند. اینها را می توان از تولید کنندگان رسمی یا فروشندگان خریداری کرد. مواجه شدن با تنگناهای عرضه غیرعادی نیست.

مرحله ۲: نرم افزار ماینینگ را نصب کنید

نرم افزار مربوطه (CPU، GPU یا ASIC) را که برای اجرای ماینرهای ASIC یا CPU/GPU ضروری است دانلود و نصب کنید و در صورت لزوم درایور GPU به روز شود.

مرحله ۳: به یک استخر معدن بپیوندید

با ایجاد حساب کاربری به یک ماینینگ استخر مناسب بپیوندید. در اینجا می توانید لیستی از ۵ استخر برتر استخراج Dogecoin را مشاهده کنید.

مرحله ۴: دستگاه های خود را به استخر متصل کنید

هنگامی که یک حساب کاربری با یک استخر استخراج دارید، باید از این حساب برای اتصال ماشین های ماینینگ خود به یکی از سرورهای استخر استخراج استفاده کنید. یوتیوب ویدیوهای آموزشی زیادی در مورد نحوه انجام این کار برای هر استخر با دستگاه های ASIC و GPU/CPU ارائه می دهد.

مرحله ۵: کیف پول Dogecoin را راه اندازی کنید

برای جمع آوری درآمد از جوایز بلوک، باید آدرس پرداخت خود را با حساب استخر خود ثبت کنید. اگر هنوز کیف پول Dogecoin ندارید، اکنون زمان آن است که کیف پول شخصی خود را راه اندازی کنید. Dogecoin کیف‌پول‌های رسمی ارائه می‌کند، اما بسیاری از کیف‌پول‌های دیگر نیز فضای ذخیره‌سازی Dogecoin را فراهم می‌کنند.

مرحله ۶: استخراج را شروع کنید

هنگامی که همه چیز تنظیم شد، تنظیمات حساب استخر استخراج شما، میزان هش، درآمد و پرداخت شما را کنترل می‌کند. اکثر استخرهای ماینینگ یک داشبورد یا حتی یک برنامه برای پیگیری فعالیت های استخراج خود در اختیار شما قرار می‌دهند. هنگامی که مقداری Dogecoin استخراج کردید و پاداش های بلوک خود را دریافت کردید، می‌توانید آنها را از طریق حساب استخر استخراج خود به کیف پول شخصی خود نقد کنید.

بایدها و نبایدهای استخراج

استخراج Dogecoin نیازمند ارائه قدرت پردازشی است که به عنوان هش پاور نیز شناخته می‌شود، برای شبکه Dogecoin. از آنجا که Dogecoin یک سیستم باز و بدون مجوز مانند بیت کوین را نشان می دهد، هر کسی که به قدرت پردازش کامپیوتری دسترسی داشته باشد می تواند در استخراج شرکت کند. در روزهای اولیه Dogecoin، استخراج ارز دیجیتال با استفاده از CPU خانگی و سخت‌افزار کامپیوتر GPU به خوبی امکان‌پذیر بود.

با توجه به افزایش محبوبیت Dogecoin، هش‌پاور بیشتری به شبکه ارائه می‌شود که استخراج را به طور فزاینده‌ای دشوارتر می‌کند. امروزه دیگر نمی‌توان Dogecoin را با یک واحد پردازش کامپیوتری (CPU) استخراج کرد. حداقل یک واحد کارت گرافیک قدرتمند (GPU)، یا بهتر است، یک ماشین استخراج به اصطلاح یکپارچه ویژه برنامه (ASIC) برای ارائه قدرت هش مناسب به شبکه ضروری است.

دقیقاً مانند صنعت استخراج بیت کوین، استخراج Dogecoin امروزه تحت سلطه استخرهای ماینینگ است. اگر یک ماینر فقط می تواند قدرت محاسباتی محدودی را ارائه دهد، بهتر است این ماشین های ماینینگ را به استخرهای به اصطلاح ماینینگ متصل کنید. به این ترتیب، یک ماینر کوچک‌تر می‌تواند با بسیاری از قدرت‌های هش دیگر همکاری کند و این احتمال را بیشتر می‌کند که یک جریان ثابت از پاداش‌های بلاک را از فعالیت‌های استخراج خود دریافت کنند.

هر زمان که استخر استخراج مربوطه یک بلوک جدید پیدا کرد، هر ماینر سهمی از پاداش‌ها را متناسب با قدرت هش خود دریافت می‌کند. علاوه بر این، بیشتر این استخرهای ماینینگ امکان استخراج ادغامی را فراهم می‌کنند، که به ماینرها اجازه می‌دهد تا در استخراج چندین ارز مبتنی بر رمزنگاری به طور هم‌زمان بدون نیاز به تقسیم هش ریت شرکت کنند.

استخراج dogecoin

چقدر می توان در ماینینگ DOGE درآمد کسب کرد؟

سودآوری فردی یک ماینر به چهار متغیر مختلف بستگی دارد: هزینه انرژی، قدرت هش ارائه شده، قیمت فعلی Dogecoin و پاداش بلاک. مهمترین این پارامترها هزینه های انرژی است که بسته به موقعیت جغرافیایی یک ماینر به شدت متفاوت است. سه متغیر دیگر برای همه ماینرها مشابه هستند. بنابراین، ماینرها تمایل دارند تجهیزات خود را در مکان هایی راه اندازی کنند که هزینه های انرژی نسبتاً پایین است و کسب و کار استخراج آنها را سودآورتر می کند.

با نگاهی به سودآورترین GPU، می بینیم که آنها بسته به قیمت فعلی Dogecoin، ۰.۲۵ تا ۲ دلار در روز درآمد دارند. برای استهلاک پردازنده گرافیکی بسته به مدل دقیق ۲ تا ۳ سال زمان لازم است. برخی از مدل‌های جدیدتر انویدیا نیز نیمی از هش‌ریت مدل‌های قبلی را ارائه می‌کنند، که باعث می‌شود آنها عمداً برای ماینینگ جذابیت کمتری داشته باشند تا از در دسترس بودن برای موارد دیگر اطمینان حاصل شود.

به طور خلاصه، می بینیم که خرید پردازنده های گرافیکی تنها با هدف استخراج دوج کوین (و لایت کوین) در سطوح قیمت فعلی، جذابیت چندانی ندارد. اما برای شخصی که دارای یک GPU قدرتمند است، می تواند راه خوبی برای کسب چند دلار اضافی باشد.

هنگام استخراج با جدیدترین مدل ماینرهای ASIC، اوضاع بهتر به نظر می رسد. زمانی که لایت‌کوین و دوج‌کوین را به‌طور هم‌زمان استخراج می‌کنید، این سود تقریباً ۱۰ تا ۴۰ دلار در روز به‌دست می‌آورد و حدود ۱ تا ۲ سال طول می‌کشد.

آیا استخراج DOGECOIN آسان است؟

از سال ۲۰۱۴، Dogecoin را می توان با سایر بلاک چین های مبتنی بر رمزگذاری ادغام کرد. بنابراین، هش آن برای چندین سال به شدت به ماینرهای لایت کوین وابسته بود. این موضوع با جنون Dogecoin در اوایل سال ۲۰۲۱ تغییر کرد، زمانی که این ارز دیجیتال به یکی از سودآورترین ارزهای استخراج تبدیل شد. جای تعجب نیست که این موضوع بسیاری از ماینرهای جدید را جذب کرد که می خواستند از این فرصت سود ببرند. در نتیجه، هش دوج کوین به شدت افزایش یافته و حتی از لایت کوین نیز پیشی گرفته است.

امروزه، هش‌ریت Dogecoin تقریباً نیمی از اتریوم است. این منجر به این واقعیت شد که استخراج CPU بسیار ناکارآمد شده است. استخراج با پردازنده گرافیکی هنوز امکان پذیر و سودآور است. اگر هش‌ریت Dogecoin در آینده بیشتر شود، این نیز می‌تواند تغییر کند. ماشین‌های ماینینگ ASIC ماینرهای GPU را از بازار خارج می‌کنند، زیرا هش‌ریت را در مقادیر بیشتر با قیمت ارزان‌تری ارائه می‌کنند.

در پایان، می‌توانیم خلاصه کنیم: بله، استخراج Dogecoin حتی با یک CPU آسان است. اما برای استخراج سودآور Dogecoin، ماینرها به GPU یا حتی بهتر از آن به ASIC نیاز دارند.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *