دانلود اپلیکشن سکویا

سه دلیل افزایش قیمت بیت کوین

نمودار شد سکه بیت کوین

در حالی که سرمایه گذاران قدیمی، از جمله وارن بافت و چارلی مانگر، در حال مبارزه با بادهای تند بورس و سرمایه گذاری هستند، بیت کوین در حال رسیدن به بالاترین سطح خود در ۶ ماه گذشته است. افزایش قیمت بیت کوین سه دلیل دارد که در این مقاله سکویا به آن می‌پردازیم.

پروتکل Ordinals

یک انقلاب کوچک در صنعت کریپتو وجود دارد که هنوز مورد توجه قرار نگرفته است. پروتکل Ordinals که در اواخر ژانویه راه اندازی شد، به اشیاء دیجیتال اجازه می‌دهد تا در شبکه بیت کوین منتقل شوند. پیش از آن، حوزه کاربرد ارزهای دیجیتال پیشرو تنها بر تراکنش‌های مالی متمرکز بود. اکنون با قابلیت شماره گذاری ساتوشی‌ها به صورت متوالی، کاربران می‌توانند هر شی دیجیتالی اعم از صوتی، تصویری یا تصویری را به اشتراک بگذارند.

نمودار افزایش بیت کوین

با وجود برخی محدودیت‌ها، هزینه‌های بالا و عدم وجود پلتفرم‌های مبادله‌ای، تعداد Ordinal ها از ۱۰۰۰۰۰ فراتر رفته به طوری که CryptoPunks قبلاً فروش ۹.۵ بیت کوین (۲۳۳۰۰۰ دلار) را ثبت کرده است.

علاقه شدید به Ordinals فعالیت آنلاین را افزایش داده است. رکورد تعداد کیف پول‌های غیر صفر را به ۴۴ میلیون و کمیسیون بالاتر به روز می کند. ماینرها در کمتر از یک ماه ۸۷۶۰۰۰ دلار درآمد اضافی کسب کردند.

تنظیم رمزنگاری

در سال ۲۰۲۱، بیت کوین به دلیل عدم سازگاری با محیط زیست به شدت مورد انتقاد قرار گرفت، که منجر به این باور شد که کوین های مبتنی بر PoS آینده درخشانی دارند. در سال ۲۰۲۳، SEC و NYFDS حزب را خراب کردند. کوین‌های PoS در معرض خطر اعلام اوراق بهادار قرار دارند و شرکت‌های وابسته به ارزهای دیجیتال مجبور به امتناع از مشارکت شدند. به عنوان مثال، کراکن در یک توافق پیش از محاکمه با توقف ارائه خدمات سهامداری و پرداخت ۳۰ میلیون دلار جریمه موافقت کرد. به نوبه خود، Paxos از ۲۱ فوریه استخراج استیبل کوین برای بایننس را متوقف خواهد کرد.

دلیل افزایش قیمت بیت کوین

تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده به دلیل درآمد غیرفعال ناشی از سهام (انتظارات سود) با سکه‌های PoS به عنوان دارایی سمی برخورد می‌کنند. بیت کوین که سرنوشت آن هنوز به کار ماینرها گره خورده، گزینه مطلوب باقی مانده است.

فروش بیش از حد

در سال ۲۰۲۲، بیت کوین به دلیل ورشکستگی تعدادی از پروژه های رمزنگاری بیش از حد فروخته شد و میانگین هزینه استخراج آن از قیمت بازار پایین آمد. اکثر شرکت‌های ماینر مجبور شدند از ذخایر خود رها شوند تا تجارت خود را حفظ کنند.

علت رشد قیمت بیت کوین

بیت‌کوین نیمه دوم سال را کمتر از قیمت واقعی خود سپری کرد، در حالی که گلس‌نود ارزش منصفانه آن (قیمت واقعی از جمله دارایی‌ها) را ۳۳۰۰۰ دلار محاسبه می‌کند.

چارلی مانگر در مقاله‌ای در وال استریت ژورنال با عنوان «چرا آمریکا باید کریپتو را ممنوع کند» به تجربه چین اشاره کرد. او در مصاحبه‌ای با CNBC در روز چهارشنبه همه کسانی را که با نظر او موافق نیستند احمق خواند. او اعتقاد دارد بیت کوین در چین ممنوع نیست و همین ماهیت غیرمتمرکز آن، آن را در برابر اقدامات سرکوبگرانه آسیب ناپذیر می‌کند. با این حال بعید است که رگلاتوری‌های ایالات متحده امریکا اجازه دهند که افزایش قیمت بیت کوین همچنان در صدر بازار باشد.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *