دانلود اپلیکشن سکویا

بهترین نحوه سرمایه گذاری در سهام برای مبتدیان

سرمایه گذاری در سهام برای مبتدیان

سرمایه گذاری در سهام یک راه عالی برای ایجاد ثروت با استفاده از قدرت شرکت‌های در حال رشد است. شروع به کار برای بسیاری از مبتدیانی که به دنبال ورود به بازار سهام با وجود سودهای بلندمدت بالقوه هستند، می‌تواند دلهره آور باشد، اما شما می‌توانید در عرض چند دقیقه شروع به خرید سهام کنید.

بنابراین دقیقاً چگونه در سهام سرمایه گذاری باید کرد؟ در واقع بسیار ساده است و شما چندین راه برای انجام آن دارید. یکی از ساده ترین راه‌ها، افتتاح حساب کارگزاری آنلاین و خرید سهام یا صندوق های سهام است. اگر با آن راحت نیستید، می‌توانید با یک متخصص برای مدیریت پورتفولیوی خود، اغلب با هزینه‌ای معقول، کار کنید. در هر صورت، می‌توانید به صورت آنلاین در سهام سرمایه گذاری و با پول کمی شروع کنید. با مجله سکویا همراه باشید تا از راه و رسم سرمایه گذاری در سهام برایتان بگوییم.

نحوه سرمایه گذاری را انتخاب کنید

این روزها گزینه‌های مختلفی برای سرمایه گذاری دارید، بنابراین می‌توانید سبک سرمایه گذاری خود را با دانش خود و میزان زمان و انرژی که می‌خواهید برای سرمایه‌گذاری صرف کنید، مطابقت دهید. شما می‌توانید هر چقدر که می‌خواهید برای سرمایه گذاری وقت بگذارید.

این اولین نقطه تصمیم گیری بزرگ شما خواهد بود که پول را چگونه مدیریت کنید؟

کمک گرفتن از افراد حرفه‌ای: این گزینه “آن را برای من انجام دهید” یک انتخاب عالی برای کسانی است که می خواهند فقط چند دقیقه در سال را صرف نگرانی در مورد سرمایه گذاری کنند. همچنین برای کسانی که دانش محدودی از سرمایه گذاری دارند، انتخاب خوبی است.
Robo-Advisor: Robo-Avisor راه حل محکم دیگری است که «آن را برای من» انجام دهید که یک برنامه خودکار است که پول شما را با استفاده از همان فرآیند تصمیم گیری که مشاور انسانی ممکن است مدیریت می‌کند؛ اما با هزینه بسیار کمتر. شما می توانید به سرعت یک برنامه سرمایه گذاری تنظیم کنید و سپس تنها کاری که باید انجام دهید این است که پول را واریز کنید و مشاور ربات بقیه کارها را انجام می‌دهد.
خود مدیریتی: این گزینه «خودت انجام بده» یک انتخاب عالی برای کسانی است که دانش بیشتری دارند یا کسانی که می‌توانند زمان خود را برای تصمیم گیری سرمایه گذاری اختصاص دهند. اگر می‌خواهید سهام یا وجوه خود را انتخاب کنید، به یک حساب کارگزاری نیاز دارید.
انتخاب شما در اینجا نوع حسابی را که در مرحله بعد باز می کنید شکل می دهد.

یک حساب سرمایه گذاری باز کنید

اگر فرد حرفه‌ای می خواهد که پول شما را مدیریت کند: یک مشاور مالی انسانی می تواند به شما در طراحی یک سبد سهام کمک کند و می تواند در سایر اقدامات برنامه ریزی ثروت مانند برنامه ریزی برای هزینه های دانشگاه کمک کند. یک مشاور انسانی معمولاً هزینه ای در هر ساعت یا حدود ۱ درصد از دارایی های شما را با حداقل سرمایه گذاری بالا دریافت می‌کند. یک مزیت بزرگ: یک مشاور انسانی خوب می‌تواند به شما کمک کند تا به برنامه مالی خود پایبند باشید.
یک مشاور رباتیک می تواند یک سبد سهام طراحی کند که با افق زمانی و تحمل ریسک شما مطابقت داشته باشد. آنها معمولاً ارزان‌تر از یک مشاور انسانی هستند، اغلب با یک چهارم قیمت یا کمتر برایتان کار خواهند کرد. به علاوه، بسیاری از آنها خدمات برنامه ریزی ارائه می‌دهند که می‌تواند به شما کمک کند تا ثروت خود را به حداکثر برسانید. بهترین مشاوران روبو می توانند بیشتر نیازهای سرمایه گذاری شما را برطرف کنند.

تصمیم بگیرید که در چه چیزی سرمایه گذاری کنید

قدم اصلی بعدی این است که بفهمید می‌خواهید روی چه چیزی سرمایه‌گذاری کنید. این مرحله می‌تواند برای بسیاری از مبتدیان دلهره‌آور باشد، اما اگر یک مشاور روبو یا مشاور انسانی را انتخاب کرده باشید، آسان خواهد بود.

با استفاده از مشاور: اگر از مشاور استفاده می‌کنید – چه انسان یا یک ربات – نیازی نیست تصمیم بگیرید که روی چه چیزی سرمایه‌گذاری کنید. این بخشی از ارزش ارائه شده توسط این خدمات است. به عنوان مثال، هنگامی که یک Robo-Avisor باز می‌کنید، معمولاً به سؤالاتی در مورد میزان تحمل ریسک خود و زمانی که به پول خود نیاز دارید پاسخ می‌دهید. سپس مشاور ربات، پورتفولیوی شما را ایجاد می‌کند و وجوهی را برای سرمایه‌گذاری انتخاب می‌کند. تنها کاری که باید انجام دهید این است که پولی را به حساب اضافه کنید، و مشاور رباتیک سبد شما را ایجاد می‌کند.

با استفاده از کارگزاری: اگر از کارگزاری استفاده می‌کنید، باید هر سرمایه گذاری را انتخاب کنید و تصمیمات تجاری بگیرید. شما می توانید در سهام فردی یا صندوق های سهام، در میان بسیاری از دارایی های دیگر، سرمایه گذاری کنید. بهترین کارگزاران برای کمک به این فرآیند تحقیقات رایگان ارائه می‌دهند و منابع زیادی را برای کمک به مبتدیان ارائه می‌دهند.

اگر پورتفولیوی خود را مدیریت می‌کنید، می‌توانید تصمیم بگیرید که به صورت فعال یا منفعلانه سرمایه گذاری کنید. تفاوت اصلی بین این دو این است که شما تعیین می‌کنید که چه مدت می خواهید سرمایه گذاری کنید. سرمایه گذاران منفعل معمولاً دیدگاه بلندمدتی دارند، در حالی که سرمایه گذاران فعال اغلب بیشتر معامله می کنند. تحقیقات نشان می‌دهد که سرمایه گذاران منفعل نسبت به سرمایه گذاران فعال بسیار بهتر عمل می‌کنند.

چقدر باید سرمایه گذاری کرد؟

میزان سرمایه گذاری شما کاملاً به بودجه و چارچوب زمانی شما بستگی دارد. در حالی که ممکن است هر چیزی را که می توانید به راحتی بتوانید سرمایه گذاری کنید، کارشناسان توصیه می کنند که پول خود را حداقل برای سه سال و در حالت ایده آل پنج سال یا بیشتر بگذارید تا بتوانید از هر دست اندازهای موجود در بازار خلاص شوید.

اگر نمی توانید متعهد شوید که پول خود را حداقل سه سال بدون دست زدن به آن نگه دارید، ابتدا یک صندوق اضطراری بسازید. صندوق اضطراری می‌تواند شما را از خروج زودهنگام از سرمایه گذاری باز دارد و به شما این امکان را می‌دهد که از هر گونه نوسان در ارزش سهام خود خلاص شوید.

چقدر برای شروع نیاز دارید؟

اکثر کارگزاری‌های آنلاین بزرگ این روزها حداقل حساب ندارند (یا حداقل حساب ها بسیار کم است)، بنابراین می‌توانید با پول بسیار کمی شروع به کار کنید. به علاوه، بسیاری از کارگزاران به شما اجازه می‌دهند سهام کسری از سهام و ETF را خریداری کنید. اگر نمی‌توانید یک سهم کامل بخرید، همچنان می‌توانید بخشی از آن را بخرید، بنابراین می‌توانید تقریباً با هر مبلغی شروع کنید.

با مشاوران روبو هم به همین سادگی است. تعداد کمی حداقل حساب دارند و تنها کاری که باید انجام دهید این است که پول را واریز کنید. مشاور روبو همه چیز را مدیریت می‌کند. یک واریز خودکار به حساب Robo-Avisor خود تنظیم کنید و فقط باید سالی یک بار (در زمان مالیات) به سرمایه گذاری فکر کنید.

چگونه سرمایه گذاری های خود را مدیریت کنید

شما یک حساب کارگزاری یا مشاور ایجاد کرده‌اید، بنابراین اکنون زمان تماشای نمونه کارها است. اگر از مشاور انسانی یا ربات مشاور استفاده می‌کنید، کار آسانی خواهد بود. مشاور شما تمام کارهای سنگین را انجام خواهد داد، پورتفولیوی شما را برای درازمدت مدیریت می کند و شما را در برنامه نگه می دارد.

اگر پورتفولیوی خود را مدیریت می کنید، باید تصمیمات تجاری بگیرید. آیا زمان فروش سهام یا صندوق فرا رسیده است؟ آیا سه ماهه آخر سرمایه گذاری شما سیگنالی برای فروش یا خرید بیشتر بود؟ اگر بازار افت کند، بیشتر می‌خرید یا می‌فروشید؟ اینها تصمیمات سختی برای سرمایه گذاران، چه جدید و چه قدیمی است. اگر فعالانه سرمایه‌گذاری می‌کنید، باید در صدر اخبار باشید تا بهترین تصمیم‌ها را بگیرید.

با این حال، سرمایه گذاران منفعل بیشتر تصمیمات کمتری برای گرفتن خواهند داشت. با تمرکز بلندمدت خود، آنها اغلب بر اساس یک برنامه منظم و ثابت خرید می‌کنند و نگران حرکت‌های کوتاه مدت نیستند.

نکاتی برای سرمایه گذاران مبتدی

چه یک حساب کارگزاری باز کرده باشید یا یک حساب زیر نظر مشاور، رفتار شما یکی از بزرگترین عوامل موفقیت شماست، احتمالاً به اندازه سهام یا سرمایه‌ای که می‌خرید.

در اینجا سه نکته مهم برای مبتدیان وجود دارد:

در حالی که هالیوود سرمایه‌گذاران را به‌عنوان معامله‌گران فعال نشان می‌دهد، شما می‌توانید با استفاده از رویکرد خرید و نگه‌داشتن غیرفعال موفق شوید؛ حتی بیشتر سرمایه‌گذاران را شکست دهید.
ردیابی پرتفوی خود می تواند ارزشمند باشد، اما زمانی که بازار افت می کند مراقب باشید. وسوسه خواهید شد که سهام خود را بفروشید و از برنامه بلندمدت خود دور شوید و به سودهای بلندمدت خود لطمه بزنید تا امروز احساس امنیت کنید. بلند مدت فکر کنید
برای اینکه از ترسیدن خود جلوگیری کنید، می‌تواند مفید باشد که نمونه کارها را فقط در زمان‌های خاص (مثلاً اول ماه) یا فقط در زمان مالیات نگاه کنید.
با شروع سرمایه گذاری، دنیای مالی می‌تواند دلهره آور به نظر برسد. چیزهای زیادی برای یادگیری وجود دارد. خبر خوب این است که شما می‌توانید با سرعت خود پیش بروید، مهارت‌ها و دانش خود را توسعه دهید و سپس زمانی که احساس راحتی و آمادگی کردید ادامه دهید.

بهترین سهام برای سرمایه گذاران مبتدی

به عنوان یک سرمایه گذار جدید، ساده نگه داشتن همه چیز و سپس گسترش مهارت‌های خود می‌تواند تصمیم عاقلانه‌ای باشد. خوشبختانه، سرمایه گذاران یک گزینه عالی دارند که به آنها امکان می‌دهد سهام صدها شرکت برتر آمریکا را در یک صندوق خرید آسان خریداری کنند: صندوق شاخص S&P 500. این نوع صندوق به شما این امکان را می‌دهد تا با هزینه کم، سهم کمی در برخی از بهترین شرکت‌های جهان داشته باشید.

صندوق S&P 500 یک گزینه عالی است زیرا تنوع بخشی را فراهم می‌کند و ریسک مالکیت سهام فردی را کاهش می‌دهد. و برای سرمایه‌گذارانی – مبتدی تا پیشرفته – که نمی‌خواهند وقت خود را صرف فکر کردن در مورد سرمایه‌گذاری کنند و ترجیح می‌دهند کار دیگری را با وقت خود انجام دهند، یک انتخاب محکم است.

اگر به دنبال گسترش فراتر از صندوق‌های شاخص و به سهام‌های فردی هستید، می‌توانید سرمایه‌گذاری در سهام‌های با ارزش کلان، بزرگترین و با ثبات‌ترین شرکت‌های مالی را داشته باشید. به دنبال شرکت‌هایی باشید که سابقه طولانی‌مدت ثابتی از فروش و سود در حال رشد دارند، بدهی زیادی ندارند و با ارزش‌گذاری‌های معقول (که با نسبت قیمت به درآمد یا معیار ارزیابی دیگر اندازه‌گیری می‌شود) معامله می‌کنند. شما سهامی را که بیش از حد ارزش گذاری شده‌اند نمی‌خرید.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *