دانلود اپلیکشن سکویا

۵ روش سرمایه گذاری ۲۰۲۲

انواع سرمایه گذاری

برای لذت بردن از آینده مالی راحت، سرمایه گذاری برای اکثر مردم کاملا ضروری است. همانطور که همه‌گیری ویروس کرونا نشان داد، یک اقتصاد به ظاهر باثبات به سرعت به زمین می‌خورد و کسانی را که برای روزهای سخت آماده نبودند، برای کسب درآمد به تکاپو انداخت.

اما در شرایطی که اقتصاد درگیر تورم بالا و افزایش نرخ بهره است، بهترین سرمایه گذاری برای سرمایه گذاران در سال جاری ۲۰۲۲ چیست؟ یک ایده این است که ترکیبی از سرمایه گذاری های ایمن‌تر و سرمایه گذاری‌های پرریسک و با بازده بالاتر داشته باشید. در این مقاله در سکویا مگ به ۵ روش سرمایه گذاری پرطرفدار در سال ۲۰۲۲ اشاره می‌کنیم.

چرا سرمایه گذاری باید کرد؟

سرمایه گذاری راهی برا کسب درآمد به حساب می‌آید، به طوری که می‌توانید با درآمد حاصله بازنشستگی خود را تامین کنید و از رکود مالی خارج شوید. مهمتر از همه، سرمایه گذاری ثروت شما را افزایش می‌دهد و به شما کمک می‌کند تا به اهداف مالی خود برسید و قدرت خرید خود را در طول زمان افزایش دهید. اگر اخیراً خانه خود را فروخته اید یا مقداری پول به دست آورده‌اید. تصمیم عاقلانه این است که اجازه دهید آن پول برای شما سودآوری کند.

در حالی که سرمایه گذاری عامل پول ساز مهمی به شمار می‌آید، شما همچنین می‌خواهید منافع بالقوه را با ریسک کمتر متعادل کنید. در واقع می‌خواهید در وضعیت مالی باشیشد که بدون نیاز به پولی که سرمایه گذاری کرده‌اید،‌ از فراز و نشیب‌های بازار عبور کنید.

انواع سرمایه‌گذاری وجود دارد؛ از انتخاب‌های بسیار مطمئن مانند سی‌دی‌ها و حساب‌های بازار پول گرفته تا گزینه‌های با ریسک متوسط ​​مانند اوراق قرضه شرکتی و حتی انتخاب‌های با ریسک بالاتر مانند صندوق‌های شاخص سهام. این خبر بسیار خوبی است، زیرا می‌توانید سرمایه‌گذاری‌هایی را پیدا کنید که بازده‌های متنوعی را ارائه می‌دهند و متناسب با مشخصات ریسک شما هستند. همچنین می‌توانید سرمایه‌گذاری‌ها را برای ایجاد یک پورتفولیوی جامع و متنوع، یعنی امن‌تر ترکیب کنید.

بهترین سرمایه گذاری

حساب پس انداز با سود بالا

بررسی اجمالی: یک حساب پس انداز آنلاین با بازده بالا به شما سود می‌دهد. حساب‌های پس‌انداز آنلاین پربازده وسیله‌ای قابل دسترس برای پول نقد شما هستند.

برای چه کسانی خوب هستند؟ حساب پس انداز وسیله خوبی برای کسانی است که در آینده نزدیک به پول نقد نیاز دارند. یک حساب پس انداز با بازده بالا برای سرمایه گذاران ریسک گریز هم مناسب خواهد بود، زیرا خطر از بین رفتن پول وجود ندارد.

ریسک‌ها: بانک‌هایی که این حساب‌ها را ارائه می‌کنند دارای بیمه FDIC هستند، بنابراین لازم نیست نگران از دست دادن سپرده خود باشید.

در حالی که حساب‌های پس‌انداز با بازده بالا مانند سی‌دی‌ها سرمایه‌گذاری مطمئنی در نظر گرفته می‌شوند، اما اگر نرخ‌ها خیلی پایین باشد، در طول زمان به دلیل تورم با خطر از دست دادن قدرت خرید مواجه می‌شوید.

مزیت ها: با هزینه‌های کمتر، معمولاً می‌توانید نرخ‌های بهره بسیار بالاتری را در بانک‌های آنلاین بدست بیاورید. به علاوه، معمولاً می توانید با انتقال سریع آن به بانک اصلی خود یا حتی از طریق دستگاه خودپرداز به پول دسترسی پیدا کنید.

از کجا می توان آنها را دریافت کرد: بانک ها و اتحادیه‌های اعتباری یک حساب پس انداز ارائه می دهند، اگرچه ممکن است بهترین نرخ را دریافت نکنید.

گواهی سپرده کوتاه مدت

بررسی اجمالی: گواهی سپرده یا سی دی توسط بانک‌ها صادر می شوند و به طور کلی نرخ بهره بالاتری نسبت به حساب‌های پس انداز ارائه می‌دهند. سی‌دی‌های کوتاه‌مدت ممکن است گزینه‌های بهتری باشند زمانی که انتظار افزایش نرخ‌ها را دارید، به شما این امکان را می‌دهند که در زمان بلوغ سی‌دی با نرخ‌های بالاتر دوباره سرمایه‌گذاری کنید.

مناسب چه افرادی هستند؟ سی دی ها به دلیل ایمنی و پرداخت‌های بالاتر می‌توانند انتخاب خوبی برای بازنشستگانی باشند که نیازی به درآمد فوری ندارند و می‌توانند پول خود را برای مدتی در جایی سرمایه گذاری کنند.

ریسک ها: سی دی ها سرمایه گذاری ایمن محسوب می شوند. اما آنها دارای ریسک سرمایه گذاری مجدد هستند – این خطر که وقتی نرخ بهره کاهش می یابد، سرمایه گذاران با سرمایه گذاری مجدد اصل و سود در سی دی های جدید با نرخ های پایین تر، درآمد کمتری خواهند داشت.

با انتظار افزایش بیشتر نرخ ها در سال ۲۰۲۲، ممکن است منطقی باشد که به سی دی های کوتاه مدت پایبند باشید تا بتوانید در آینده نزدیک با نرخ های بالاتر دوباره سرمایه گذاری کنید.

توجه به این نکته مهم است که تورم و مالیات می‌توانند به میزان قابل توجهی قدرت خرید سرمایه گذاری شما را کاهش دهند.

مزیت: با یک سی دی، موسسه مالی در فواصل زمانی معین به شما سود پرداخت می‌کند. پس از سررسید، اصل پول خود را به اضافه هر سود انباشته پس می گیرید.

از کجا می توان آنها را دریافت کرد: بانک ها و اتحادیه های اعتباری معمولاً سی دی ارائه می دهند، اگرچه احتمالاً بهترین نرخ را در محلی پیدا نمی کنید.

صندوق های سرمایه گذاری

صندوق های اوراق قرضه دولتی کوتاه مدت

بررسی اجمالی: صندوق‌های اوراق قرضه دولتی، صندوق‌های متقابل یا ETF هستند که در اوراق بدهی صادر شده توسط دولت ایالات متحده و آژانس‌های آن سرمایه‌گذاری می‌کنند. مانند سی‌دی‌های کوتاه‌مدت، صندوق‌های اوراق قرضه دولتی کوتاه‌مدت هنگام افزایش نرخ‌های بهره، مانند سال ۲۰۲۲، شما را در معرض خطر زیادی قرار نمی‌دهند.

برای چه کسانی خوب هستند؟ این صندوق‌های اوراق قرضه دولتی برای سرمایه‌گذاران کم‌ریسک مناسب هستند. این صندوق‌ها همچنین می‌توانند انتخاب خوبی برای سرمایه‌گذاران مبتدی و کسانی که به دنبال جریان نقدی هستند باشند. صندوق‌های اوراق قرضه دولتی ممکن است برای سرمایه‌گذاران ریسک گریز به خوبی کار کنند، اگرچه برخی از انواع صندوق‌ها (مانند صندوق‌های اوراق قرضه بلندمدت) ممکن است به دلیل تغییر در نرخ بهره، بسیار بیشتر از صندوق‌های کوتاه‌مدت نوسان داشته باشند.

ریسک ها: وجوهی که در ابزارهای بدهی دولتی سرمایه گذاری می کنند، جزو امن ترین سرمایه گذاری ها محسوب می‌شوند.

اگر نرخ بهره افزایش یابد، قیمت اوراق قرضه موجود کاهش پیدا می‌کند. و اگر نرخ بهره کاهش یابد، قیمت اوراق قرضه موجود افزایش می یابد. ریسک نرخ بهره برای اوراق قرضه بلندمدت بیشتر از اوراق قرضه کوتاه مدت است. صندوق‌های اوراق قرضه کوتاه‌مدت کمترین تأثیر را از افزایش نرخ‌ها خواهند داشت و صندوق‌ها به تدریج با افزایش نرخ‌های غالب، نرخ بهره خود را افزایش خواهند داد. با این حال، اگر تورم بالا بماند، ممکن است نرخ بهره بالا نرود و قدرت خرید خود را از دست بدهید.

مزیت: وجوه اوراق قرضه به صورت ماهانه پرداخت می شود و با افزایش نرخ ها در سال ۲۰۲۲، این صندوق ها بسیار بیشتر از گذشته سود می‌دهند.

از کجا می توان آنها را دریافت کرد: می توانید وجوه اوراق قرضه را در بسیاری از کارگزاران آنلاین خریداری کنید. اکثر کارگزارانی که ETF ارائه می‌دهند به شما امکان می دهند آنها را بدون کمیسیون بخرید و بفروشید.

سهام و اوراق قرضه

صندوق های اوراق قرضه شرکتی کوتاه مدت

بررسی اجمالی: شرکت‌ها گاهی اوقات با انتشار اوراق قرضه برای سرمایه‌گذاران پول جمع‌آوری می‌کنند و این اوراق را می‌توان در صندوق‌های اوراق قرضه که دارای اوراق قرضه صادر شده توسط صدها شرکت هستند، بسته بندی کرد. اوراق قرضه کوتاه مدت دارای سررسید متوسط ​​از یک تا پنج سال است که باعث می شود نسبت به اوراق میان مدت یا بلندمدت کمتر مستعد نوسانات نرخ بهره باشند.

برای چه کسانی خوب هستند؟ صندوق‌های اوراق قرضه شرکتی می‌تواند گزینه‌ای عالی برای سرمایه‌گذارانی باشد که به دنبال جریان نقدی هستند، مانند بازنشستگان، یا کسانی که می‌خواهند ریسک کلی پرتفوی خود را کاهش دهند اما همچنان بازدهی کسب می‌کنند. صندوق‌های اوراق قرضه شرکتی کوتاه‌مدت می‌تواند برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز خوب باشد. بازدهی کمی بیشتر از صندوق های اوراق قرضه دولتی می خواهند.

ریسک : مانند سایر صندوق‌های اوراق قرضه، صندوق‌های اوراق قرضه شرکتی کوتاه‌مدت تحت بیمه FDIC نیستند. همیشه این احتمال وجود دارد که رتبه اعتباری شرکت ها کاهش یابد یا با مشکلات مالی و عدم پرداخت اوراق قرضه مواجه شوند. برای کاهش این ریسک، مطمئن شوید که صندوق شما از اوراق قرضه شرکتی با کیفیت بالا تشکیل شده است.

مزیت: صندوق‌های اوراق قرضه کوتاه‌مدت با درجه سرمایه‌گذاری اغلب به سرمایه‌گذاران با بازدهی بالاتر از صندوق‌های اوراق قرضه دولتی و شهرداری پاداش می‌دهند. اما پاداش‌های بیشتر با ریسک اضافه همراه است.

از کجا می توان آنها را دریافت کرد: می توانید وجوه اوراق قرضه شرکتی را با هر کارگزاری که به شما امکان داد و ستد ETF یا صندوق های سرمایه گذاری مشترک را می دهد، بخرید و بفروشید. اکثر کارگزاران به شما اجازه می دهند ETF ها را بدون کارمزد معامله کنید.

ارزهای دیجیتال

بررسی اجمالی: کریپتوکارنسی نوعی ارز دیجیتال الکترونیکی است که قرار است به عنوان وسیله مبادله عمل کند. بیت کوین گسترده ترین ارز دیجیتال موجود است و قیمت آن نوسانات زیادی دارد و معامله گران زیادی را به خود جذب می‌کند. به عنوان مثال، از قیمت کمتر از ۱۰۰۰۰ دلار برای هر سکه در ابتدای سال ۲۰۲۰، بیت کوین در ابتدای سال ۲۰۲۱ به حدود ۳۰۰۰۰ دلار افزایش یافت. سپس از مرز ۶۰۰۰۰ دلار دو برابر شد، قبل از اینکه در سال ۲۰۲۲ به میزان قابل توجهی کاهش یافت.

برای چه کسانی خوب هستند؟ ارزهای دیجیتال برای سرمایه‌گذاران ریسک‌پذیر که بدشان نمی‌آید اگر سرمایه‌گذاری‌شان در ازای پتانسیل بازدهی بسیار بالاتر به صفر برسد، خوب است. برای سرمایه‌گذاران ریسک‌گریز یا کسانی که به هر نوع سرمایه‌گذاری مطمئن نیاز دارند، انتخاب خوبی نیست.

ریسک‌ها: ارزهای دیجیتال دارای ریسک‌های بسیار مهمی هستند، از جمله خطراتی که می‌توانند هر ارز فردی را به صفر کامل تبدیل کنند. ارزهای دیجیتال بسیار نوسان دارند و ممکن است حتی در بازه‌های بسیار کوتاه به شدت سقوط یا افزایش داشته باشند. البته، قیمت آنها کاملاً به آنچه معامله گران پرداخت می‌کنند، بستگی دارد. از طرفی خطر هک شدن یا سرقت ارزهای دیجیتال وجود دارد.

برخلاف سایر دارایی های فهرست شده در اینجا، این دارایی توسط FDIC یا قدرت تولید پول یک دولت یا شرکت پشتیبانی نمی‌شود. ارزش آن صرفاً بر اساس آنچه معامله گران برای آن پرداخت خواهند کرد تعیین می‌شود.

مزیت: امسال به خصوص برای ارزهای دیجیتال سخت بوده است، به طوری که اکثر ارزهای دیجیتال برتر به شدت کاهش یافته‌اند. بسیاری از رمزارزها مانند بیت‌کوین رشد کرده‌اند و کسانی که سال‌ها پیش خرید کرده‌اند، ممکن است علی‌رغم سقوط اخیر، سود کرده باشند.

زمان سرمایه گذاری

برای سرمایه گذاری هوشیار باشید

همانطور که تصمیم می‌گیرید روی چه چیزی سرمایه گذاری کنید، باید چندین فاکتور از جمله تحمل ریسک، افق زمانی، دانش سرمایه گذاری، وضعیت مالی و میزان سرمایه گذاری خود را در نظر بگیرید.

اگر به دنبال افزایش ثروت هستید، می‌توانید سرمایه‌گذاری‌های کم‌ریسکی را انتخاب کنید که بازدهی متوسطی دارند. معمولاً در سرمایه گذاری بین ریسک و بازده یک مبادله وجود دارد. یا می‌توانید رویکرد متعادلی داشته باشید، سرمایه‌گذاری پولی کاملاً مطمئنی داشته باشید و در عین حال فرصت رشد بلندمدت را به خود بدهید.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *