دانلود اپلیکشن سکویا

۴ نکته سرمایه گذاری برای بازارهای خرسی

سرمایه گذاری بازار خرسی و گاوی

سرمایه‌گذاری در ارزهای دیجیتال می‌تواند طاقت‌فرسا و دشوار باشد، به‌ویژه در دوره‌هایی که بازار نزولی قیمت‌ها را کنترل می‌کند. برای مقابله با آن، اجازه دهید چهار استراتژی را در این مقاله از سکویا مگ نیوز مورد بحث قرار دهیم که به سرمایه‌گذاران اجازه می‌دهد حتی در دوره‌های نزولی دوام بیاورند.

دریای ناآرام کریپتو

از زمانی که بیت کوین برای اولین بار در ۱۰ سال پیش وارد شد، سرمایه گذاران متوجه شدند که بازار کریپتو چقدر می‌تواند بی ثبات باشد. طی سال‌ها، روندهای گاوی و خرسی دائماً جایگزین یکدیگر شده‌اند، هیچ راهی برای پیش‌بینی یا جلوگیری از آنها وجود نداشته است. حتی کوچکترین جزئیات برای تغییر کامل شرایط کافی بوده و بارها بازار کریپتو متلاطم شده است.

بزرگ‌ترین رشدی که کریپتوها تا به حال دیده‌اند، حدود یک سال پیش بود، زمانی که بازار گاوی قیمت و وضعیت سکه‌ها را افزایش داد. کسانی که قبل از Bull Run سرمایه گذاری کردند ثروت زیادی به دست آوردند. اما افرادی که در زمان افزایش قیمت‌ها سرمایه گذاری کردند، پول خود را از دست دادند. همین مسئله دلیل سقوط گسترده بازار بود که در اوایل سال ۲۰۱۸ رخ داد و این روند تا کنون ادامه پیدا کرده است.

اکنون، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند که روند صعودی جدیدی در راه است، زیرا معتقدند کریپتوها از یک چرخه ثابت بازار پیروی می‌کنند. البته، تا کنون، این اتفاق نیفتاده است. با توجه به شرایط، سرمایه‌گذاران نیاز به توسعه استراتژی‌های مختلفی داشتند که به آنها امکان می‌دهد در بازار نزولی جان سالم به در ببرند و حتی مقداری سود ببرند یا حداقل ضرر نکنند. با اطلاع از نکات سرمایه گذاری در بازار نزولی می‌توانید بهترین عملکرد را داشته باشید:

فروش سریع یا شورتینگ

فروش کوتاه مدت یا “شورتینگ” زمانی است که معامله گران پیش بینی می‌کنند که بازار در حال نزولی شدن است. اگر پیش بینی آنها درست باشد از فروش خود سود می‌برند. این روشی است که در بسیاری از بازارهای مختلف کارساز بوده و فقط به بازارهای رمزنگاری محدود نمی‌شود. معروف‌ترین نمونه این اتفاق در سال ۱۹۹۲ رخ داد، زمانی که سرمایه‌گذاری به نام جورج سوروس با پیش‌بینی کاهش پوند انگلیس نزدیک به یک میلیارد دلار سود بدست آورد.

شورتینگ می‌تواند یک روش کاملاً مؤثر برای کسب سود باشد و از طریق CFD (Contracts For Difference) یا مشتقات و همچنین مبادلات حاشیه ارز دیجیتال امکان‌پذیر است. با به کارگیری آنها، معامله‌گران می‌توانند دارایی‌هایی را بفروشند که حتی مالک واقعی آنها نیستند. در عوض، دارایی‌های قرض گرفته شده به قیمت‌های فعلی فروخته می‌شود، که در واقع معامله کوتاه مدت خواهد بود.

اگر بازار نزولی شود و قیمت دارایی کاهش یابد، موقعیت آنها بالا می رود و معامله گران می توانند دارایی را بخرند (که اکنون بسیار ارزان تر است) و سود ببرند. یکی از نمونه های پلتفرم تجارت اجتماعی و سرمایه گذاری eToro است که حدود ۱۲۰۰ ابزار را ارائه می‌دهد و بیش از ۱۰ میلیون عضو فعال دارد. eToro CFD ها را ارائه می‌دهد. برخلاف eToro، صرافی هایی مانند Bitmex به کاربران خود گزینه‌های کوتاهی را بر اساس موجودی بیت کوین ارائه می‌دهد.

شورتینگ همچنین می‌تواند برای اهداف پرچین استفاده شود. اگر مقادیر زیادی از دارایی مانند بیت کوین را در اختیار دارید، می‌توانید برای کاهش نوسانات آن، یک موقعیت فروش باز کنید. به عنوان مثال، معامله گرانی که برای ۲۵درصد از دارایی‌های بیت کوین خود یک موقعیت فروش باز داشتند، پس از سقوط اخیر بیت کوین، تنها معادل ۵۰ درصد دلار را از دست خواهند داد.

نگه داشتن یا HODLing

نکته دوم HODLing نام دارد که برای بسیاری از تازه واردها یک اصطلاح گیج کننده به شمار می‌آید، زیرا تصور اصلی همه این است املای آن اشتباه نوشته شده است. البته، به مرور زمان این اصطلاح بین سرمایه گذاران کاملا پذیرفته شد. جالب اینجاست که “HODL” مخفف “Hold On for Dear Life” نیز شد، به این معنی که سرمایه‌گذاران سکه‌های خود را نمی‌فروشند حتی اگر بازار عمیقاً به سمت قرمزی فرو رود.

از HODLing چه می‌دانید؟

به بیان ساده، این عبارت نشان دهنده یک استراتژی معاملاتی است که توسط کسانی که مایل به صبر هستند استفاده می شود. این یک استراتژی بلند مدت برای سرمایه گذاران به شمار می‌آید. از آنجایی که بازار کریپتوها هنوز جوان و جدید در نظر گرفته می‌شود، اعتقاد بر این است که نوسانات فعلی، قیمت‌های پایین و سقوط بازار فقط تلاش‌هایی برای ثبات و رسیدن به بلوغ هستند. HODLers معتقدند که باید به سکه های خود بچسبند و فشار نزولی بودن بازار را تحمل کنند. زمانی که بازار تثبیت شد، سرمایه گذاران پاداش اعتماد و صبر خود را دریافت خواهند کرد.

HODLing به بخش بزرگی از فرهنگ کریپتو تبدیل شد و این استراتژی از حمایت سرمایه‌گذاران در سراسر جهان برخوردار شده است. با توجه به اینکه نظر کلی که ارزهای دیجیتال از بین نخواهند رفت، HODLing پتانسیل بالایی دارد. در واقع این یک استراتژی است که می‌تواند در سایر بازارها هم موثر باشد. بهترین مثال شکست در HODL و درک اشتباه بودن آن در سال ۱۹۷۰ اتفاق افتاد، زمانی که سومین بنیانگذار اپل، رونالد وین، تصمیم گرفت سهام خود را در این شرکت بفروشد. در آن زمان، او ۸۰۰ دلار درآمد داشت. اگر چند دهه صبر می‌کرد، آن ۸۰۰ دلار تبدیل به ۱۰۰ میلیارد دلار تبدیل می‌شد.

البته پیش بینی آینده غیرممکن است. با این حال، سرمایه گذاران محبوب مانند جی اسمیت معتقدند که HODLing همیشه بهترین گزینه برای سرمایه گذاری خواهد بود.. او حتی در مورد این باور اظهار داشت که ارزهای دیجیتال جایگزین بازارهای سهام قدیمی خواهند شد و جهان را تغییر خواهند داد. آنها ماشین‌ها، اینترنت اشیا، سیستم‌های حکمرانی و رأی‌گیری و شاید حتی خود اینترنت را نیرو می‌دهند. در حالی که او می‌داند که سال‌ها، شاید حتی ده‌ها سال قبل از وقوع این اتفاق می‌گذرد، او هنوز باور دارد که آینده از آن رمز ارزها خواهد بود.

خرید کم فروش بالا

طبیعتا هدف سرمایه گذاران همیشه کسب سود است. بنابراین، هنگامی که ارزش ارزهای رمزپایه کاهش می‌یابد، بسیاری از آنها تصمیم به برداشت می‌گیرند. تنها تعداد کمی از آنها حاضرند ریسک کنند و به خرید ادامه دهند، حتی اگر قیمت‌ها پایین باشد. اکثر مردم زمانی که قیمت‌ها بالا است خرید می‌کنند و نزدیک به افت می‌فروشند. این فقط به رمزارز محدود نمی‌شود، بلکه ناشی از ترس از ریسک در انسان‌ها است.

از آنجایی که بسیاری از سرمایه‌گذاران وحشت از کاهش قیمت دارند، حاضر به فروش در نزدیکی بالاترین سطح هستند. برخی دیگر به دنبال کاهش میانگین قیمت هستند و این اتفاق در نزولی‌ترین شرایط بازارها در سال ۲۰۱۸ رخ داد. مثل همیشه، هر سرمایه‌گذاری باید قبل از خرید هر سکه، تحقیق عمیق و مناسبی انجام دهد.

روی یک سکه سرمایه گذاری نکنید

در نهایت، آخرین توصیه برای سرمایه گذاران مشتاق این است که به یاد داشته باشند که تنوع همیشه راه درستی است. پیش‌بینی آینده کریپتو غیرممکن خواهد بود و هر سرمایه‌گذاری یک ریسک محسوب می‌شود. با این حال، سرمایه گذاری در چندین پروژه مختلف، شانس افزایش سود بیشتر را فراهم می‌کند.

برای سرمایه گذاری آسان می‌توانید از سرویس‌هایی که نیاز به احراز هویت ندارند و هر لحظه امکان خرید و فروش دارید، استفاده کنید. سرویس سرمایه گذاری سکویا می‌تواند بهترین پیشنهاد برای بازار متلاطم کریپتو به شمار آید.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *