دانلود اپلیکشن سکویا

نکات اولیه سرمایه گذاری

انواع سرمایه گذاری

اگر تازه کار هستید، ایده سرمایه گذاری می‌تواند ترسناک باشد. پس انداز و سرمایه گذاری راهی برای افزایش ثروت و بهبود وضعیت مالی است. سرمایه‌گذاری جنبه‌های مختلفی دارد و تنوع آنها می‌تواند شما را سردرگم کند، پس خودتان را درگیر این سوال نکنید که زمان مناسب سرمایه گذاری الان است یا نه!

اما قبل از انجام هر گونه سرمایه گذاری، برای سرمایه گذاران تازه کار مهم است که بدانند میزان تحمل آنها در برابر ریسک چقدر است. سرمایه‌گذاری‌های خاص ریسک بیشتری نسبت به سایرین دارند. پس باید به این فکر کنید که چقدر می‌توانید بدون پولی که سرمایه‌گذاری کرده‌اید زندگی و کار کنید؛ زیرا ممکن است زمان زیادی به آن پول دسترسی نداشته باشید. اگر تازه کار در زمینه سرمایه گذاری هستید در مگ نیوز سکویا یکسری نکات مهم را بخوانید.

راه های سرمایه گذاری

بهترین روش های سرمایه گذاری برای تازه کارها

حساب های پس انداز با بازده بالا

یکی از ساده‌ترین راه‌ها برای افزایش بازده پول، حساب های بانکی با سود بالا هستند. حساب‌های پس‌انداز پربازده، اغلب تمایل دارند به طور متوسط نسبت به حساب‌های پس‌انداز معمولی سود بیشتری بپردازند و در عین حال مشتریان دسترسی منظم به پول خود را دارند.

صندوق های سرمایه گذاری قابل معامله

صندوق‌های قابل معامله در بورس یا ETF‌ها شبیه به صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک هستند. سهام این صندوق‌ها در بورس اوراق بهادار معامله می‌شوند. هرکدام از صندوق‌ها عملکرد متفاوتی دارند که به پشتوانه آنها بستگی دارد. صندوق ‌های ETFدارایی‌های متنوعی دارند و در طول روز آنها معامله می‌شوند؛ به همین دلیل نقد شوندگی سریع‌تری دارند.

بازار بورس

سهام انفرادی

خرید سهام در شرکت‌های منفرد ریسک‌پذیرترین گزینه سرمایه‌گذاری است که در اینجا مورد بحث قرار می‌گیرد، اما همچنین می‌تواند یکی از سودآورترین گزینه‌ها هم باشد. اما قبل از شروع معاملات، باید در نظر بگیرید که آیا خرید سهام برای شما منطقی است یا خیر. از خود بپرسید که آیا برای بلندمدت(حداقل ۵ سال) می‌خواهید سرمایه گذاری کنید،یا خیر، و اینکه آیا آگاهی از روند رشد کسب و کاری را که در آن سرمایه گذاری می‌کنید، دارید. سپس برای سرمایه‌ گذاری روی سهام آنها اقدام کنید.

اوراق گواهی سپرده

یکی دیگر از راه‌های سرمایه‌گذاری اوراق گواهی سپرده است که به نسبت حساب‌های پس انداز بانکی مدت زمان بیشتری پول شما را نگه می‌دارند. شما می‌توانید این اوراق را برای دوره های زمانی مختلف مانند شش ماه، یک سال یا حتی پنج سال خریداری کنید، اما معمولاً نمی‌توانید قبل از زمان سررسید اوراق، بدون پرداخت جریمه به پول آن دسترسی پیدا کنید.

صندوق های سرمایه گذاری مشترک

صندوق‌های سرمایه‌گذاری مشترک به سرمایه‌گذاران این فرصت را می‌دهند که در سبدی از سهام یا اوراق قرضه (یا سایر دارایی‌ها) سرمایه‌گذاری کنند که ممکن است به تنهایی نتوانند به راحتی آن‌ها را بسازند. تنوع سرمایه گذاری در این صندوق‌ها باعث می‌شود بازدهی مناسبی برای سرمایه گذاران ایجاد شود. این صندوق‌ها توسط مدیران حرفه‌ای مدیریت می‌شوند و ریسک کمتری برای ریزش ارزش دارایی‌ها دارد.

چگونه سرمایه گذاری شروع کنم

چرا باید سرمایه گذاری را شروع کرد؟

اگر می‌خواهید علاوه بر قدرت خرید، پس انداز خود را هم حفظ کنید و به اهداف مالی بلندمدت خود برسید، سرمایه‌گذاری اهمیت پیدا می‌کند. اگر اجازه دهید پس انداز شما در یک حساب بانکی سنتی با سود کم یا بدون سود بماند، در نهایت تورم ارزش پول نقدی را که به سختی به دست آورده‌اید را کاهش می‌دهد. با سرمایه‌گذاری در دارایی‌هایی مانند سهام و اوراق قرضه، می‌توانید مطمئن شوید که پس‌اندازتان با تورم همخوانی دارد یا حتی از آن پیشی می‌گیرد.

سرمایه‌گذاری‌های کوتاه‌مدت مانند حساب‌های پس‌انداز پربازده یا وجوه متقابل بازار پول می‌تواند به شما کمک کند تا زمانی که برای خرید بزرگی مانند خودرو یا پیش‌پرداخت خانه تلاش می‌کنید، پس‌انداز بیشتری کسب کنید. سهام و ETF ها برای اهداف بلندمدت مانند بازنشستگی بهتر در نظر گرفته می‌شوند زیرا احتمال بیشتری دارد که در طول زمان بازدهی بهتری کسب کنند، اما ریسک بیشتری دارند.

نکات سرمایه گذاری

نکات سرمایه گذاری برای تازه کارها

تحمل ریسک: قبل از شروع سرمایه گذاری، باید میزان تحمل ریسک خود را درک کنید. سرمایه‌گذاری‌های بی‌ثباتی مانند سهام می‌تواند باعث شود برخی افراد در هنگام کاهش نرخ بسیار ناراحت شوند، که می‌تواند باعث شود در بدترین زمان ممکن دست به فروش آن بزنند. دانستن میزان تحمل ریسک به شما کمک می کند تا انتخاب کنید کدام سرمایه گذاری برای شما مناسب‌تر است.

اهداف مالی: اهداف کوتاه مدت و بلندمدت را تعیین کنید که می‌خواهید از طریق پس انداز و سرمایه گذاری به آنها برسید. درک اهدافتان به شما کمک می کند تا یک برنامه محکم داشته باشید.

فعال یا منفعل: شما همچنین باید تصمیم بگیرید که آیا می‌خواهید یک سرمایه گذار منفعل باشید یا یک سرمایه گذار فعال. یک سرمایه‌گذار منفعل معمولاً دارای دارایی‌هایی مانند صندوق‌های متقابل متنوع یا ETF است که کارمزدهای پایینی دریافت می‌کنند، در حالی که سرمایه‌گذار فعال ممکن است سرمایه‌گذاری‌های فردی یا صندوق‌های مشترکی را انتخاب کند که هدفشان عملکرد بهتر از بازار است. مطالعات نشان داده‌اند که سرمایه گذاری غیرفعال در طول زمان از سرمایه گذاری فعال بهتر عمل می‌کند.

خودتان انجام دهید یا فردی را استخدام کنید: یکی از نکات سرمایه گذاری تازه کارها درخواست راهنمایی از افراد حرفه‌ای تر است. به عبارتی می‌توانید سرمایه گذاری‌های خود را از طریق یک کارگزار آنلاین مدیریت کنید یا از یک مشاور مالی کمک بگیرید. اگر خودتان این کار را انجام دهید احتمالاً هزینه‌های کمتری(پرداخت حق الزحمه مشاور) متحمل خواهید شد، اما یک مشاور می‌تواند برای کسانی که تازه شروع به کار‌کرده‌اند مفید باشد.

پول برای نکات سرمایه گذاری

برای شروع سرمایه گذاری چقدر پول لازم است؟

خبر خوب این است که برای شروع سرمایه گذاری به پول زیادی نیاز ندارید. بسیاری از سرمایه‌گذاران حرفه‌ای توصیه می‌کنند که با کمترین مبالغ شروع کنید. سرویس‌های سرمایه‌گذاری خرد حتی به شما این امکان را می‌دهند که با کمترین میزان پول برای سرمایه گذاری اقدام کنید. به طور مثال در سرویس سرمایه گذاری سکویا تنها با ۱۲۵هزار تومان می‌توان سرمایه گذاری کرد.

سخن آخر

اگر به تازگی در دنیای سرمایه گذاری شروع کرده اید، قبل از سرمایه گذاری، مطمئن شوید که میزان تحمل ریسک و اهداف مالی خود را در نظر بگیرید. برخی از سرمایه‌گذاری‌ها، مانند حساب‌های پس‌انداز با بازده بالا، امکان دسترسی سریع به پول را در صورت بروز شرایط اضطراری فراهم می‌کنند. پس قبل از سرمایه گذاری به نکات سرمایه گذاری تازه کارها گفته شده و ویژگی‌های مهم آن دقت کنید تا سرمایه گذاری راهی برای پیشبرد اهدف مالیتان باشد.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *