دانلود اپلیکشن سکویا

سرمایه گذاری در متاورس

سرمایه گذاری متاورس

مفهوم “متاورس” در سال گذشته محبوبیت زیادی پیدا کرده است، با صدها پروژه، چه در زنجیره و چه خارج از زنجیره، که به دنبال ادغام مفاهیم دنیای مجازی هستند. با توجه به اینکه انتظار می‌رود که بازار متاورس تا سال ۲۰۳۰ به ارزش نزدیک به ۵ تریلیون دلار برسد، بسیاری از سرمایه‌گذاران مشتاق هستند تا در سرمایه گذاری متاورس و رشد آن سهیم باشند.

این راهنما در سکویا نحوه سرمایه گذاری در متاورس در سال ۲۰۳۰ را مورد بحث قرار می دهد، چندین رویکرد محبوب را که سرمایه گذاران اتخاذ می کنند، ارائه می دهد، قبل از اینکه قبل از انتخاب یک پلتفرم متاورس، عواملی را که باید در نظر داشته باشند برجسته می کند.

چگونه در Metaverse سرمایه گذاری کنیم – روش های برتر

کسانی که به طور مرتب ارز دیجیتال می‌خرند، تجربه دست اولی از رشد متاورس در سال گذشته خواهند داشت، با پروژه های بسیاری که این مفهوم را به جریان اصلی تبدیل می‌کند.

پنج رویکرد زیر چگونگی سرمایه گذاری کارآمد در متاورس را توضیح می‌دهد که هر کدام مزایای منحصر به فرد خود را برای سرمایه گذاران دارد:

بازی های متاورس (Metaverse Games)
NFT های متاورس(Metaverse NFTs)
Metaverse Crypto 
املاک متاورس (Metaverse Real Estate )
سهام متاورس (Metaverse Stocks)

نگاهی دقیق تر به بهترین راه های سرمایه گذاری در Metaverse

Metaverse Games

انتخاب ما برای بهترین راه برای سرمایه گذاری در متاورس از طریق بازی‌های متاورس یا از طریق بهترین پروژه‌های متاورس NFT است. رشد در این حوزه از بازی‌ها در سال گذشته به صورت تصاعدی بوده است که توسط پروژه‌های برجسته‌ای مانند Decentraland و The Sandbox هدایت می‌شود. با این حال، پروژه‌های کوچکتر به طور مرتب راه اندازی می‌شوند که به دنبال سرمایه گذاری بر موفقیت پروژه های قبلی هستند.

به طور خلاصه، بازی‌های متاورس دقیقاً همان چیزی هستند که از نام آن پیداست. بسیاری از بهترین سکه‌های متاورس بومی این پروژه‌های بازی هستند و به آن‌ها امکان می‌دهند بدون مشکل اجرا شوند. یکی از جذاب‌ترین ویژگی‌های این بازی‌ها سطح لذت و عمق است که می توانند به گیمرها ارائه دهند.

کسب درآمد در بازی متاورس

بازی‌های متاورس دارای جهان های سه بعدی غنی هستند که در آن بازیکنان آواتارهای خود را ایجاد می‌کنند و می‌توانند با آواتارهای بازیکنان دیگر تعامل داشته باشند. این یک راه جدید برای اجتماعی شدن ارائه می‌دهد، راهی که به نظر می‌رسد در دنیای امروز پس از شیوع کرونا گسترش بیشتری پیدا کرد.

برخی از ارزهای دیجیتال کم‌ارزش‌تر در حوزه بازی متاورس دخیل هستند، مکانیزم‌های «بازی برای کسب درآمد» (P2E) یکی از جذاب‌ترین عوامل برای گیمرها است. این روش به بازیکن اجازه می‌دهد تا برای اقدامات درون بازی خود، جوایزی (ارز دیجیتال) دریافت کنند. در اصل، این بدان معنی است که گیمرها می توانند از مهارت‌های گیم پلی خود به روشی سرگرم کننده کسب درآمد کنند.

Battle Infinity یکی از پروژه های بازی متاورس است که اخیرا توجه رسانه ها را به خود جلب کرده است. این پروژه هیجان انگیز یک لیگ ورزشی فانتزی را در متاورس خود گنجانده است، و راهی را برای طرفداران ورزش ارائه می‌دهد تا استراتژی بازی کنند و برای گیم پلی ماهرانه جوایزی کسب کنند. این جوایز در IBAT، که توکن اصلی Battle Infinity است، توزیع می‌شود.

بسیاری از سرمایه گذاران به دنبال خرید Battle Infinity هستند تا در معرض رشد پروژه قرار بگیرند زیرا چندین ویژگی فریبنده دیگر را ارائه می دهد. یکی از این‌ها «فروشگاه نبرد» است که مجموعه‌ای از بازی‌های چندنفره P2E را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و پتانسیل پاداش را افزایش می‌دهد.

۵ بازی برتر Metaverse:

نبرد بی نهایت(Battle Infinity)
دسنترالند (Decentraland)
جعبه شنی(The Sandbox)
Axie Infinity
خدایان رها شده (Gods Unchained)

NFT های متاورس

یکی دیگر از راه‌های محبوب برای سرمایه گذاری در متاورس از طریق NFT است. برخی از بهترین NFT ها در سال گذشته به دلیل ویژگی‌های ارزشمندشان بخشی از پروژه های مبتنی بر متاورس بوده‌اند. یکی از عوامل اصلی که NFT ها را از منظر فرا وجهی جذاب می‌کند این است که می‌توانند مالکیت واقعی دارایی‌های درون بازی را فراهم کنند.

به عنوان مثال، در بازی متاورس Gods Unchained، کارت‌های بازی به صورت NFT ساخته شده‌اند. این بدان معنی است که تمام کارت های یک بازیکن واقعاً متعلق به آنها است و از دزدیده شدن یا تغییر آنها جلوگیری می‌شود. این به نوبه خود مفهوم تقلب یا هک را از بازی کاهش می‌دهد (یا حذف می کند).

از طرفی دیگر آیتم‌های درون بازی اگر به صورت NFT باشند به راحتی قابل معامله خواهند بود. یکی از جالب ترین پروژه های NFT در حال حاضر که این ویژگی را ارائه می دهد، Battle Infinity است که در قسمت بالا نیز به آن اشاره کردیم. Battle Infinity یک بازار اختصاصی NFT در اکوسیستم خود دارد (به نام Battle Market) که به بازیکنان امکان خرید، فروش و تجارت آیتم های درون بازی را می دهد.

بسیاری از بهترین بازی‌های NFT (از جمله Battle Infinity) همچنین به بازیکنان اجازه می‌دهند تا زمین‌های مجازی را در دنیای خود خریداری کنند که به صورت NFT ساخته شده‌اند. ما این مفهوم را بعداً در راهنما بررسی خواهیم کرد، اما ارزش آن را دارد که بدانیم زیرا اهمیت مداوم NFT ها در متاورس را برجسته می کند.

۵ NFT برتر Metaverse:

نبرد بی نهایت
بلوک خوش شانس (Lucky Block)
خدایان رها شده
دسنترالند
Axie Infinity

کریپتو متاورس Metaverse Crypto

روش دیگر برای چگونگی سرمایه گذاری در متاورس، از طریق رمزنگاری متاورس است. به طور خلاصه، رمز ارز متاورس، توکن‌های بومی پروژه‌های مبتنی بر متاورس را توصیف می‌کند. این توکن‌ها معمولاً برای کارهای مختلفی مانند تراکنش‌ها، سهام‌داری و حتی حاکمیت استفاده می‌شوند. بیایید این موارد را با جزئیات بیشتری بررسی کنیم:

تراکنش‌های درون‌جهانی: توکن بومی هر متاورس معمولاً می‌تواند برای خرید اقلام از بازار داخلی استفاده شود. برای مثال، کاربران می‌توانند Axie Infinity را بخرند و از توکن‌ها برای خرید «Axies» اضافی برای استفاده در بازی استفاده کنند. این همچنین به این معنی است که فروشندگان با ارز دیجیتال متاورس غرامت دریافت می کنند – که سپس می توانند آن را به ارز دیجیتال دیگری مبادله کنند.
حاکمیت: در نهایت، بسیاری از پروژه‌های متاورس به‌عنوان یک سازمان غیرمتمرکز مستقل (DAO) ساختار یافته‌اند، به این معنی که دارندگان توکن کسانی هستند که بر پلتفرم حکومت می‌کنند. بسیاری از بهترین پروژه‌های DAO کریپتو به دارندگان توکن اجازه می‌دهند تا در مورد پیشنهادهای حاکمیتی رای دهند، و کسانی که بیشترین تعداد رای را دریافت کرده‌اند، کسانی هستند که به جلو حرکت می‌کنند.
فهرست بالا کامل نیست، زیرا سکه های رمزنگاری متاورس را می‌توان به روش‌های مختلفی مورد استفاده قرار داد. به عبارتی، سرمایه‌گذارانی که در یک متاورس خاص فعال نیستند، همچنان می‌توانند با سرمایه‌گذاری در توکن‌ها، در معرض رشد آن قرار بگیرند.

Axie Infinity نمونه بارز این موضوع است، زیرا توکن‌های AXS در نوامبر ۲۰۲۱ بیش از ۱۶۴ دلار ارزش داشتند. سرمایه‌گذارانی که تصمیم به خرید Decentraland داشتند، با افزایش بیش از ۱۱۰ درصدی توکن‌های MANA در اوایل سال، پاداش قابل توجهی دریافت کردند. در نهایت، کسانی که به دنبال سرمایه‌گذاری در متاورس هستند، حتی می‌توانند توکن‌های IBAT را از طریق مرحله پیش‌فروش Battle Infinity خریداری کنند تا در معرض رشد پروژه در هفته‌ها و ماه‌های آینده قرار بگیرند.

۵ ارز دیجیتال متاورس برتر

Axie Infinity
اتریوم
دسنترالند
نبرد بی نهایت
انجین

املاک در متاورس Metaverse Real Estate

املاک و مستغلات Metaverse به یکی از هیجان انگیزترین عناصر در این بخش رو به رشد تبدیل شده است که برداشتی منحصر به فرد از مالکیت و اجاره ارائه می‌دهد. کسانی که نمی‌دانند چگونه در املاک و مستغلات متاورس سرمایه‌گذاری کنند، می‌توانند این کار را با شرکت در پروژه‌های متاورس انجام دهند که کاربران را قادر می‌سازد تا قطعات زمین مجازی را خریداری کنند.

Decentraland یکی از برجسته ترین پروژه هایی است که این قابلیت را ارائه می دهد زیرا دنیای سه بعدی آن تقریباً ۹۰۰۰۰ قطعه زمین ۱۶ متر در ۱۶ متر (به نام LAND) را شامل می شود. LAND را می‌توان با استفاده از MANA (توکن بومی Decentraland) یا اتریوم خریداری کرد و به عنوان NFT شناخته می‌شوند.

دقیقاً مانند زندگی واقعی، قطعه زمین‌های خاص به دلیل موقعیت مکانی‌شان با ارزش‌تر از سایرین تلقی می‌شوند. برخی از قطعات زمین واقع در نزدیکی «جنسیس پلازا» دسنترالند در سال ۲۰۲۱ حتی بیش از ۱۳۰۰۰ دلار ارزش داشتند. با توجه به اینکه ابعاد این قطعات تنها ۱۶ متر در ۱۶ متر است، بدیهی است که املاک متاورس در برخی شرایط می تواند گران باشد.

طبق مقاله ای از CNBC، فروش زمین مجازی در متاورس در سال ۲۰۲۱ به بیش از ۵۰۰ میلیون دلار رسید. بیشتر این به دلیل مزایایی است که مالکیت املاک مجازی می تواند به سرمایه گذاران ارائه دهد. نه تنها سرمایه‌گذاران می‌توانند از افزایش محبوبیت پروژه سود ببرند، بلکه می‌توانند از طریق اجاره نیز بازدهی کسب کنند.

در نهایت، کسانی که نمی‌دانند چگونه در املاک و مستغلات متاورس سرمایه‌گذاری کنند، باید مطمئن شوند که زمینی که می‌خرند دارای ارزش ذاتی است، زیرا این «زمین» هنوز فقط مجموعه‌ای از پیکسل‌ها در دنیای سه‌بعدی است. با این حال، همانطور که بسیاری از پروژه های زمین NFT نشان داده‌اند، سرمایه گذاری هوشمند در این زمینه می تواند سودآور باشد.

۵ پروژه برتر املاک و مستغلات Metaverse

دسنترالند
نبرد بی نهایت
جعبه شنی
فضای سومنیوم
عمارت های متا

سهام Metaverse

پایان بحث ما در مورد بهترین راه های سرمایه گذاری در متاورس، سهام متاورس است. سهام متاورس فراوانی برای سرمایه‌گذاری وجود دارد که برای سرمایه‌گذارانی که ترجیح می‌دهند در بازار سهام به جای بازار کریپتو فعالیت کنند جذاب خواهد بود.

بهترین سهام متاورس ممکن است در معرض «مستقیم» رشد یک پلتفرم خاص قرار نگیرد، بلکه به طور کلی در معرض رشد صنعت است. یک مثال عالی Meta Platforms (فیسبوک سابق) است که اکنون عمیقاً درگیر واقعیت مجازی (VR) و گسترش مفاهیم متاورس است.

با یافتن شرکت‌های متاورس برای سرمایه‌گذاری، به راحتی می‌توان یک سبد را متنوع کرد و در معرض یک پروژه خاص قرار نگرفت. انویدیا یک گزینه محبوب است، زیرا تراشه‌های این شرکت اکنون برای تامین انرژی پروژه های مختلف متاورس استفاده می شوند. طبیعتاً، با گسترش متاورس و پروژه‌های بیشتر به تراشه‌های انویدیا، به سود نهایی شرکت و قیمت سهام آن کمک خواهد کرد.

برخی از کم ارزش‌ترین سهام‌ها درگیر متاورس هستند – با بسیاری از شرکت‌های معتبر همچنین به دنبال آزمایش ایده‌های مرتبط با دنیای مجازی هستند. نایک از نظر سهام متاورس برای سرمایه گذاری به پیشتاز تبدیل شده است، زیرا این شرکت با شرکت هایی مانند Decentraland و Roblox برای تقویت حضور خود در این زمینه شریک شده است.

در نهایت، سرمایه‌گذاری در سهام metaverse می‌تواند راهی عالی برای به دست آوردن قرار گرفتن در معرض غیرمستقیم با یک پروژه خاص، اما قرار گرفتن مستقیم در معرض رشد صنعت باشد. علاوه بر این، فرآیند خرید سهام اغلب برای مبتدیان بسیار راحت‌تر از خرید ارزهای دیجیتال است، به این معنی که این رویکرد ممکن است برای تازه واردان به بازار مناسب‌تر باشد.

۵ سهام برتر Metaverse:

متا پلتفرم ها
Nvidia
نایک
کوین بیس
روبلوکس

آیا Metaverse سرمایه گذاری خوبی است؟

اکنون که برخی از بهترین راه‌های سرمایه‌گذاری در متاورس را مورد بحث قرار داده‌ایم، بیایید بر روی این موضوع تمرکز کنیم که آیا متاورس می‌تواند یک فرصت سرمایه‌گذاری خوب در نظر گرفته شود یا خیر. متاورس به طور مداوم به عنوان یکی از بهترین سرمایه گذاری های بلندمدت ارزهای دیجیتال معرفی می شود زیرا راهی منحصر به فرد برای معاشرت و بازی کردن افراد را ارائه می دهد.

علاوه بر این، ایده های مبتنی بر متاورس نیز توسط شرکت های غیر رمزنگاری معرفی شده است. یکی از شرکت‌های پیشرو در این زمینه Roblox است که بستری را برای تعامل کودکان و نوجوانان و انجام بازی های مشترک فراهم می کند.

Roblox Corporation اولین شرکت متاورس در مارس ۲۰۲۱ در نظر گرفته شد که سهام آن بیش از ۱۳۳ درصد افزایش یافت. بخش اعظم این رشد با روشی هیجان انگیز که Roblox مفاهیم متاورس را در پلتفرم خود ادغام می کرد، تقویت شد و آن را به یکی از نوآورترین شرکت ها در این بخش تبدیل کرد.

بهترین شرکت‌های متاورس برای سرمایه‌گذاری، همراه با پروژه‌های مبتنی بر رمزارز، ممکن است سرمایه‌گذاری خوبی نیز باشند، زیرا در معرض سایر حوزه‌های بازار ارزهای دیجیتال قرار می‌گیرند. این حوزه‌ها شامل فناوری بلاک چین، امور مالی غیرمتمرکز (DeFi) و NFT هستند که در سال‌های اخیر رشد قابل‌توجهی را نشان داده‌اند.

با این اوصاف، سرمایه گذاری در متاورس هنوز ذاتاً غیرقابل پیش بینی است. همه این پلتفرم‌ها در طرح کلان چیزها نسبتاً جدید هستند، بنابراین تخمین تغییرات قیمت در بلندمدت چالش برانگیز است – چیزی که با سهام بسیار قابل دستیابی است. با این حال، پروژه های موفق می توانند بازدهی بسیار بالاتری نیز داشته باشند، به همین دلیل است که برای بسیاری جذاب هستند.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *