دانلود اپلیکشن سکویا

نحوه ترید ارز دیجیتال + نکات کلیدی

ترید کریپتو

از آنجایی که ترید کریپتو بازاری نسبتاً جدید است و اکثر مردم چیزی در مورد آن نمی دانند. اما برخی از سرمایه گذران حرفه‌ای می‌توانند با اضافه کردن ارزهای دیجیتال برای خود سود خوبی دست و پا کنند. دلیل این اتفاق آشنایی با یکسری اصول و استفاده از سیگنال‌ها و دانش ترید ارزهای دیجیتال است. در این مقاله در سکویا مگ نیوز می‌خواهیم از راه و رسم خرید و فروش ارزهای دیجیتال بگوییم.

ترید ارز دیجیتال چیست؟

تجارت یک فعالیت بسیار پیچیده است. این فقط در مورد پول و ریاضیات نیست، بلکه در مورد استرس، پردازش اطلاعات، تصمیم گیری های سریع و اقدامات جالب و جمع آوری شده است. وارن بافت، جورج سوروس و استیون آ. کوهن همگی امروز سرمایه می‌سازند زیرا درک می‌کنند که بازار چگونه به واقعیت‌های مختلف واکنش نشان می‌دهد. بنابراین، آنها تجارت را درک می کنند.

مایکل نووگراتز یکی از موفق ترین معامله گران ارزهای دیجیتال است. او ثروت خود را از طریق بیت کوین، اتریوم و ICO های مختلف به دست آورد. در سال ۲۰۱۳، او اشاره کرد که یک معامله گر می تواند در بیت کوین سرمایه گذاری کند، چند سال بعد بازگردد و سرمایه گذاری خود را به شدت افزایش دهد.

حق با او بود زیرا در آن زمان بیت کوین با قیمتی در حدود ۲۰۰ دلار برای هر سکه معامله می شد. در سال ۲۰۱۷ به ۲۰۰۰۰ دلار رسیده بود. الان هم خیلی بالاتر از ۲۰۰ دلار است. سودآوری سرمایه گذاری های ارز دیجیتال Novogratz فوق العاده بالا بود.

معاملات ارز دیجیتال چگونه است؟

مفهوم اصلی تقریباً مشابه بازار سهام یا ارز است. شما یک دارایی را برای دیگری می‌خرید/ می‌فروشید، با این باور که ارز دیجیتالی که خریداری می‌کنید ارزش آن افزایش می‌یابد. معاملات ارزهای دیجیتال در مورد کسب درآمد از طریق یک حساب معاملاتی قرارداد برای تفاوت (CFD) یا صرفاً خرید و فروش سکه های مختلف از طریق صرافی است.

CFD مشتقه ای است که به معامله گران اجازه می دهد تا از تغییرات شاخص ارزهای دیجیتال بدون داشتن هیچ گونه مالکیتی بر کریپتوهای مرتبط سود ببرند. اگر فکر می‌کنید ارزش ارز دیجیتال رشد می‌کند، می‌توانید موقعیت «خرید» و اگر فکر می‌کنید ارزش آن کاهش می‌یابد، موقعیت «کوتاه» (فروش) تعیین کنید. برای شروع معامله باید یک سپرده ایجاد کنید.

کار با یک صرافی به این معنی است که ابتدا باید رمزنگاری را در این پلتفرم خریداری کنید، یک حساب کاربری ایجاد کنید، آن را تأیید کنید و موقعیت را باز کنید. طبق معمول، باید دارایی های خود را در کیف پول صرافی ذخیره کنید.

ترید کریپتو را یاد بگیریم

اگر می خواهید تا حد امکان درآمد کسب کنید، باید این را بدانید. ما می‌توانیم تئوری را ارائه کنیم و تجربه کسی را توضیح دهیم، اما شما فقط با تمرین تصویر کامل را خواهید دید.

ابتدا چند نکته اصلی را یاد بگیرید:

معاملات ارزهای دیجیتال شبیه به معاملات بازار واقعی است.
این یک بازار ۲۴ ساعته است.
بازار کریپتو به ویژه نوسان دارد.
در مرحله دوم، شما باید روش استاندارد کار با صرافی های رمزنگاری را درک کنید:

معامله گران سکه های موجود خود را به یک حساب در یک صرافی ارسال می کنند یا از یک پلتفرم برای ترید کریپتو استفاده می کنند.
آنها قیمت سایر دارایی های موجود در بورس را مشاهده می کنند.
آنها تجارت مورد نظر خود را انتخاب می کنند.
معامله گران سپس سفارش خرید/فروش را انجام می دهند.
پلتفرم فروشنده/خریداری را برای مطابقت با سفارشات پیدا می کند.
صرافی معامله را تکمیل می کند.
پلتفرم صرافی برای هر معامله کارمزدی دریافت می کند. معمولاً حدود ۰.۱٪ است که بالا است. چرا؟ زیرا حجم تجارت روزانه بالای ۵۵ میلیارد دلار است. افراد “خوش شانس” با انجام این کار سرمایه قابل توجهی بدست آوردند.

آخرین نکته اساسی برای درک وجود دارد: معامله گران فقط از مهارت های ریاضی خود استفاده نمی کنند. سرمایه گذاران باتجربه می دانند که چنین بازار عظیمی برای به دست آوردن پول نیاز بیشتری دارد. بنابراین، آنها از برنامه های مختلف زیادی برای انتخاب دارایی مناسب برای زمان مناسب استفاده می کنند. این ممکن است شامل نرم افزاری برای کمک به تجزیه و تحلیل بازار باشد.

چگونه ترید ارز دیجیتال را شروع کنیم

شما ممکن است یک معامله گر باتجربه در بازار سهام یا یک تازه کار باشید که ندانید چگونه ترید کریپتو را شروع کنید. معامله گران واقعی بازار سهام تنها یک مزیت دارند: آنها تحلیل تکنیکال را می دانند، بنابراین نیازی به یادگیری اصول معاملاتی ندارند.

با وجود اینکه پر از انگیزه هستید و می خواهید الگوریتم استفاده از صرافی را ببینید، هنوز آماده نیستید. ابتدا باید واژگان را یاد بگیرید تا درک درستی از نحوه ترید ارزهای دیجیتال داشته باشید

نحوه خرید و فروش ارز دیجیتال

تقریباً برای شروع کسب درآمد آماده هستید. اما اگر می خواهید چیزی به دست آورید، باید چیزی بدهید. این قانون در مورد معاملات کریپتو نیز صدق می کند. شما باید پول فیات (یا کریپتو از کیف پول خود) به صرافی ارسال کنید.

یک حساب کاربری در صرافی ایجاد کنید.
آن را تأیید کنید.
اگر بودجه شما از ارز فیات تشکیل شده است، باید یک کانال پرداخت ایجاد کنید.
هویت خود را تأیید کنید (در صورت لزوم). معمولا صرافی ها به دلیل سیاست های ضد پولشویی (AML) این اطلاعات را می خواهند. دلیل دیگر امنیت است: آنها با ربات های تجاری مبارزه می کنند.

چگونه ارز دیجیتال را بخریم؟

اکنون سعی کنید به این سوال پاسخ دهید: چگونه ارز دیجیتال را معامله می کنید؟ مردم هر بار که مکالمه به تجارت تبدیل می شود آن را می پرسند. پس کوتاه مدت یا بلند مدت؟

ترید کوتاه مدت ارزهای دیجیتال

معاملات کوتاه مدت در مورد خرید دارایی برای فروش به زودی پس از آن است. معمولاً مبتدیان فکر می کنند که بعد از چند دقیقه یا چند ساعت است. این می تواند هر چیزی از چند ثانیه تا چند ماه باشد. ممکن است یک رمزارز خاص بخرید زیرا فکر می کنید ارزش آن به زودی افزایش خواهد یافت.

مزایا

مزیت اصلی فرصتی عالی برای کسب سود بالا در مدت زمان بسیار کوتاه (حتی بسیار) است. چرا؟ زیرا ممکن است شاخص ارزهای دیجیتال یک شبه یا در عرض چند ساعت سه برابر شود. بازار ارز فیات نمی‌تواند چنین فرصت‌هایی را فراهم کند، زیرا قیمت‌ها معمولاً تنها حدود ۱ درصد در طول روز تغییر می‌کنند.

شما همیشه می توانید یک خریدار یا یک فروشنده پیدا کنید. مردم اغلب به تجارت کوتاه مدت با پروژه های بزرگی مانند Monero، Ethereum یا Dash روی می آورند. این ارزهای دیجیتال تقاضای قابل توجهی دارند، بنابراین لازم نیست برای هر معامله منتظر بمانید.

معایب

نوسانات بزرگترین مشکل در دنیای ارزهای دیجیتال است. اگر معاملات کوتاه مدت انجام می دهید، باید زمان زیادی را برای تجزیه و تحلیل بازار قبل از معامله صرف کنید. به همین دلیل، شما می توانید تمام پول خود را تنها در یک ثانیه از دست بدهید. شما باید وضعیت روانی خود را به خوبی کنترل کنید. معاملات کوتاه مدت به این معنی است که شما همیشه نمی توانید برنده شوید.

ترید بلندمدت HODLing

HODL به معنای “برای زندگی عزیز نگه دارید.” در فرهنگ لغت وجود ندارد، اما باور کل بازار معاملات بلندمدت را توصیف می کند که، حتی اگر نوسانات زیادی وجود داشته باشد، شاخص در بلندمدت افزایش خواهد یافت.

مزایا

اولا، لازم نیست با نمودارهای پیچیده معاملاتی، تحلیل فنی مهمی انجام دهید. دستور غذا ساده است: شما می خرید و صبر می کنید. قیمت را یک بار در روز بررسی کنید و رمزارز را در مناسب ترین زمان بفروشید.

دوم اینکه به بودجه زیادی نیاز ندارید. شما می توانید مقادیر کمی بخرید و اجازه دهید طی چند سال رشد کنند. بسیاری از مردم بیت کوین را به قیمت ۰.۳۵ دلار خریدند و آن را فراموش کردند. در ۵ سال، آنها بیش از ۶۰۰۰۰ برابر سرمایه اولیه خود سود داشتند.

معایب

ممکن است شانس خوبی را برای تجارت کوتاه مدت از دست بدهید. گاهی اوقات، قیمت‌ها خیلی سریع افزایش می‌یابند، فقط در عرض چند روز کاهش می‌یابند. با این حال، اگر زمان و دانش کافی دارید، می توانید معاملات بلندمدت و کوتاه مدت را با هم ترکیب کنید.

با معاملات طولانی مدت، زمان زیادی را صرف تحلیل بازار نمی کنید. به همین دلیل است که ممکن است اخباری را که می تواند روی قیمت تأثیر بگذارد از دست بدهید.

۵ قانون طلایی برای ترید کریپتو

ما نمی توانیم همه چیز را در مورد تجارت ارزهای دیجیتال به شما آموزش دهیم. چرا؟ چون تجربه نقش بسزایی دارد. باید تمرین کنید تا سرمایه خود را دو و سه برابر کنید. این اولین و مهمترین قانون است. آن را جعل کنید تا زمانی که آن را بسازید.

بعد، تا آنجا که ممکن است تجزیه و تحلیل کنید. کسی که صاحب اطلاعات است صاحب جهان است. بدون یادگیری همه چیز در مورد بازار نمی توانید معامله گر خوبی باشید.

با سرمایه خود معامله نکنید زندگی واقعی را به خاطر بسپار اگر پول کافی برای غذا و مالیات ندارید، ذهن روشنی برای تصمیم گیری درست در حین معامله نخواهید داشت.

ارز دیجیتالی را که می‌خرید بدانید. حتی اگر نمونه کار شما از ۳۰ سکه مختلف تشکیل شده باشد، باید همه چیز را در مورد هر یک از آنها بدانید. این تنها راه سرمایه گذاری مناسب است.

در نهایت، به یاد داشته باشید که گاهی اوقات شکست دادن اشکالی ندارد. شما همیشه نمی توانید برنده شوید. اگر شکست خوردید، خونسرد باشید.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *