دانلود اپلیکشن سکویا

استخراج ارز دیجیتال با موبایل

استخراج بیتکوین

استخراج ارز دیجیتال را می‌توان در سیستم های iOS و Android از طریق خدمات استخراج انفرادی یا استخری انجام داد. ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین با استفاده از یک فرآیند محاسباتی به نام ماینینگ ایجاد می‌شوند. ماینرها (شرکت کنندگان شبکه) ماینینگ را برای تایید مشروعیت تراکنش‌های روی بلاک چین و تضمین امنیت شبکه با جلوگیری از هزینه مضاعف انجام می‌دهند. در ازای تلاش خود، ماینرها با مقدار مشخصی بیت کوین پاداش می‌گیرند.

روش‌های مختلفی برای استخراج ارز دیجیتال وجود دارد، و در این مقاله به چگونگی استخراج ارزهای دیجیتال از طریق موبایل می‌پردازد،‌ پس با سکویا همراه باشید.

استخراج کریپتو چیست؟


ماینینگ یا همان استخراج ارز دیجیتال، به فعالیتی که با منابع فشرده برای حل یک مشکل محاسباتی و اضافه کردن بلوک معتبر بعدی به یک بلاکچین که قدرت محاسباتی بالایی دارد، گفته می‌شود. به طور معمول، واحدهای پردازش گرافیکی (GPU) یا سخت‌افزار با کارایی بالا برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده می‌شوند. با این حال، بر خلاف ریگ‌های ماینینگ GPU، تجهیزات استخراج مدار مجتمع (ASIC) ویژه برنامه به صراحت برای استخراج ارزهای رمزپایه ساخته شده، که باعث می شود یک ماینر ASIC قدرتمندتر و کارآمدتر از یک ماینر GPU قابل مقایسه باشد.


از آنجایی که ASIC ها برای یک برنامه خاص هستند، می‌توانند منحصراً برای یک هدف استفاده شوند، مانند استخراج یک سکه خاص. با این وجود، به دلیل نوسانات بسیار زیاد بازار ارزهای دیجیتال، اگر ارزش سکه در طول زمان کاهش یابد یا توسعه دهندگان تصمیم به تغییر الگوریتم هش کنند، تجهیزات ASIC بی فایده خواهد بود.

از طرف دیگر، آیا می‌توان ارز دیجیتال را در تلفن خود استخراج کرد؟ ارزهای دیجیتال اثبات کار (PoW) مانند BTC را می‌توان با استفاده از تلفن‌های هوشمند استخراج کرد. استخراج‌کنندگان در مقیاس کوچک می‌توانند به استخرهای ماینینگ بپیوندند تا قدرت رایانه‌شان را ترکیب کنند تا احتمال ماینینگ موفقیت‌آمیز یک بلوک را افزایش دهند. با این حال، قدرت محاسباتی ارائه شده با استفاده از تلفن های هوشمند در مقایسه با ASIC ها کم خواهد بود اما پرداخت‌های ماینرها تقریباً برابر با سهم آنها خواهد بود.

استخراج ارز دیجیتال با موبایل چگونه کار می‌ کند؟

استخراج ارزهای دیجیتال با استفاده از ظرفیت پردازش گوشی‌های هوشمند مجهز به سیستم‌های iOS و اندروید، استخراج رمزنگاری موبایل نامیده می‌شود. همانطور که قبلا ذکر شد، در استخراج موبایل، پاداش تقریباً همان درصد قدرت محاسباتی ارائه شده توسط ماینرها خواهد بود. اما، به طور کلی، آیا استخراج ارز دیجیتال در تلفن همراه رایگان خواهد بود؟

استخراج ارزهای دیجیتال از طریق تلفن نیازمند سرمایه‌گذاری در گوشی هوشمند، دانلود اپلیکیشن استخراج ارز دیجیتال و داشتن یک اتصال اینترنتی پایدار است. با این حال، انگیزه برای ماینرهای کریپتو ممکن است به میزان قابل توجهی کمتر باشد و ممکن است هزینه برق مصرفی برای استخراج را پوشش ندهد. علاوه بر این، این گوشی هوشمند فشار شدید ناشی از ماینینگ را تجربه می‌کند، طول عمر آن را کاهش می‌یابد و دچار استهلاک نرم افزاری می‌شود که استفاده از آن را برای هدف دیگری ممکن نخواهد بود.

ماینینگ ارز دیجیتال

برنامه‌های بسیاری برای سیستم عامل های iOS و اندروید برای استخراج ارزهای دیجیتال در دسترس هستند. با این حال، اکثر برنامه‌ها فقط در سایت‌های استخراج رمزنگاری شخص ثالث در دسترس هستند، که مشروعیت آنها باید قبل از استفاده به دقت بررسی شود. به عنوان مثال، طبق خط‌مشی توسعه‌دهنده Google، برنامه‌های استخراج موبایل در Play Store مجاز نیستند. با این حال، توسعه‌دهندگان را قادر می‌سازد تا برنامه‌هایی ایجاد کنند که به آن‌ها اجازه می‌دهد استخراج در جای دیگری مانند پلتفرم‌های رایانش ابری را کنترل کنند. از دلایل احتمالی پشت چنین محدودیت هایی می توان به تخلیه سریع باتری ها اشاره کرد. اگر استخراج “روی دستگاه” انجام شود، به دلیل پردازش فشرده، گوشی هوشمند بیش از حد گرم می شود.

نحوه استخراج ارز دیجیتال در گوشی اندروید

برای استخراج بیت کوین در موبایل، ماینرها می توانند به استخراج انفرادی اندروید مراجعه کنند یا به استخرهای استخراج مانند AntPool، Poolin، BTC.com، F2Pool و ViaBTC بپیوندند. با این حال، هر کاربر تلفن هوشمند نمی‌تواند استخراج انفرادی داشته باشد. زیرا این یک کار محاسباتی فشرده است و احتمال طولانی شدن زمان استخراج ارز دیجیتال وجود دارد حتی اگر از یکی از جدیدترین مدل‌های پرچمدار استفاده کنید.

از طرف دیگر، ماینرها می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌هایی مانند استخراج بیت‌کوین یا ماینر گیت موبایل ماینر، به استخرهای استخراج ارز دیجیتال ملحق شوند تا قدرت پردازش محاسباتی کافی تولید کنند و پاداش‌ها را با سهامداران شریک شوند. با این حال، گزینه های پرداخت، فرکانس پرداخت و انگیزه استخراج کنندگان به اندازه استخر بستگی دارد. همچنین، توجه داشته باشید که هر استخر ماینینگ از سیستم پرداخت متفاوتی پیروی می‌کند و ممکن است پاداش‌ها بر این اساس متفاوت باشد.

به عنوان مثال، در یک سیستم پرداخت به ازای هر سهم، ماینرها نرخ پرداخت مشخصی دریافت می‌کنند که هر کدام ارزش مقدار خاصی از ارز دیجیتال قابل استخراج را دارد. ماینرها همچنین بخشی از کارمزد تراکنش ها را تحت سیستم کامل پرداخت به ازای هر سهم دریافت می کنند.

نحوه استخراج ارز دیجیتال در آیفون

ماینرها می‌توانند با استفاده از اپلیکیشن‌های استخراج را در آیفون‌، ارزهای دیجیتال را بدون سرمایه‌گذاری در تجهیزات سخت‌افزاری گران‌قیمت استخراج کنند. با این حال، استخراج رمزنگاری موبایل ممکن است منجر به فرسودگی و پارگی زیاد شود بدون اینکه به زمان و تلاش آن‌ها پاداش معقولی بدهد.

آیا استخراج کریپتو سودآور است؟

سودآوری ماینینگ به قدرت محاسباتی و سخت افزار کارآمد مورد استفاده در فرآیند استخراج رمزنگاری بستگی دارد. درواقع هرچه از تجهیزات پیشرفته‌تری برای استخراج ارزهای دیجیتال استفاده کنید، نسبت به کسانی که از گوشی‌های هوشمند استفاده می‌کنند، سود بیشتری کسب خواهید کرد.

ماینرهای کریپتو اغلب یک تجزیه و تحلیل هزینه و فایده انجام می‌دهند تا سودآوری ماینینگ را قبل از هر سرمایه گذاری مشخص کنند. البته، قانونی بودن استخراج ارز دیجیتال با گوشی موبایل و یا هر تجهیزات سخت‌افزاری دیگری به قوانین هر کشور مربوط است. با این حال، استخراج با استفاده از هر گونه تجهیزات سخت افزاری غیرقانونی می‌شود اگر ارزهای دیجیتال در یک کشور خاص محدود شوند.

مهمتر از همه، قبل از انتخاب تجهیزات ماینینگ، باید اهداف ماینینگ خود را مشخص کرده و بودجه آنها را تهیه کنید. قبل از انجام هر گونه سرمایه گذاری، مهم است که مسائل زیست محیطی مربوط به استخراج کریپتو را نیز در نظر بگیرید.

آینده استخراج ارز دیجیتال در موبایل

علیرغم افزایش محبوبیت ماینینگ ارزهای دیجیتال، به دلیل مضر بودن آن از نظر اقتصادی و زیست محیطی مورد انتقاد قرار گرفته است. علاوه بر این، وضعیت حقوقی، استخراج ارز دیجیتال در برخی از حوزه‌های قضایی نامشخص است. علاوه بر این، با گذشت زمان، اپلیکیشن‌های ماینینگ شروع به کاهش عملکرد گوشی‌های هوشمند می‌کنند و آن‌ها را برای استخراج ارزهای دیجیتال ناکارآمد می‌سازند.

در مقابل، تکامل تجهیزات سخت‌افزاری ماینینگ به استخراج‌کنندگان این امکان را می‌دهد تا دکل‌های خود را به طور سودآوری راه‌اندازی کنند. با این وجود، هنوز مشخص نیست که نوآوری مهم بعدی در فناوری استخراج موبایل چگونه خواهد بود.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *