دانلود اپلیکشن سکویا

NFT بساز و بفروش

توکن غیرقابل تعویض nft

توکن‌ های غیرقابل تعویض NFT نه تنها در صنعت ارز مجازی بلکه در سطح جهانی به تدریج محبوبیت پیدا می‌کنند. این محبوبیت فزاینده بسیاری از مردم را بر آن داشته تا به دنبال چگونگی ایجاد هنر ان اف تی و پیوستن به جامعه سرمایه داران باشند.

اول باید بدانید که توکن‌ های غیرقابل تعویض NFT ، دارایی‌های دیجیتالی هستند که بر اساس فناوری بلاک چین ساخته شده‌اند که نشان‌دهنده اقلام مختلف کمیاب و منحصربه‌فرد مانند املاک مجازی، قطعات هنری دیجیتال، کارت‌های ورزشی کلکسیونی و بسیاری موارد دیگر هستند. بسیاری از مردم، هم معامله گران (کلکسیونرها) و هم سازندگان (هنرمندان) از این توکن ها پول زیادی کسب می‌کنند.

این مقاله در سکویا از مزایایی که هنرمندان دیجیتال از ایجاد هنر NFT به دست می‌آورند، می‌گوید. همچنین یک راهنمای گام به گام برای ایجاد هنر ان اف تی ارائه می‌دهد و به سوالات متداول شما در مورد صنعت در حال ظهور پاسخ می دهد.

ساختن ان اف تی

چرا هنرمندانNFT می سازند؟

در طول تاریخ، هنرمندان با کسب درآمد بیشتر از آثار خود حتی زمانی که ارزش آنها قدردانی می شود، مبارزه کرده اند. اما، این مورد حق هنر NFT نیست. اگر شما یک هنرمند هستید، ممکن است بخواهید به دلیل این سه دلیل اصلی ایجاد یک NFT را در نظر بگیرید:

حق الزحمه مادام العمر: هنرمندان نه تنها از فروش یکباره توکن های هنری دیجیتال خود درآمد کسب می کنند، بلکه تا زمانی که این توکن ها وجود دارند، می توانند از آنها درآمد کسب کنند. شما می توانید حق امتیاز را در آثار هنری دیجیتال خود برنامه ریزی کنید، و این به شما امکان می دهد هر زمان که اثر هنری به کاربر جدیدی فروخته می شود درصدی از سود فروش را دریافت کنید.

هنر ان اف تی

راه اندازی ارزان تر: از آنجایی که فروش هنر NFT به صورت آنلاین از طریق بازارهای مختلف نظیر به همتا برای مخاطبان جهانی انجام می شود، لازم نیست پولی را برای خانه های حراج و گالری های هنری خرج کنید. این به شما امکان می دهد بخش قابل توجهی از سود حاصل از فروش را حفظ کنید.

قابل تأیید و معتبر: اگرچه هر کسی می تواند توکن اثر هنری دیجیتال شما را مشاهده کند، به آن پیوند دهد یا حتی آن را دانلود کند، اما در هر زمان فقط متعلق به یک نفر است.

پس از وارد شدن به بلاکچین، دارای گواهی اصالت غیرقابل انکار است زیرا خالق، قیمت خرید، و مالکان بعدی و قیمت‌های خرید قابل مشاهده هستند و با قطعه سفر می‌کنند. این به سطحی از شفافیت بازار کمک می کند که هرگز در دنیای هنر سنتی وجود نداشته است.

راهنمای مرحله به مرحله ساخت هنر NFT

چگونه در ۶ مرحله آسان هنر NFT ایجاد کنیم

با دنبال کردن دقیق مراحل زیر می توانید یک نشانه هنری دیجیتال ایجاد کنید:

یک بازار NFT را انتخاب کنید

این اولین قدم برای ایجاد اثر هنری NFT شماست. دو دسته از این بازار همتا به همتا وجود دارد که می توانید یکی از آنها را انتخاب کنید، آنها عبارتند از:

پلتفرم‌های انتخاب شده: این دسته بازار NFT فقط به هنرمندان مجاز اجازه می‌دهد تا توکن‌های هنری دیجیتال را ضرب یا ایجاد کنند. آنها عمدتاً بر روی توکن های هنری دیجیتال با کیفیت بالا متمرکز هستند، نه فقط کلکسیون‌های ساده و کم کیفیت.

پلتفرم‌هایی مانند SuperRare، بازارهای NFT هستند. آنها کارمزد تراکنش بالاتر و انعطاف پذیری کمتری در درصد حق امتیازی که می توانید در اثر هنری خود برنامه ریزی کنید، دارند.

پلتفرم های سلف سرویس: این دسته از بازارهای همتا به همتا به همه اجازه می دهد تا NFT خود را با هر چیزی که دوست دارند ایجاد کنند. بنابراین، می‌توانید با یک عکس، یک ویدیو یا یک فایل صوتی، خود را بسازید. همچنین به شما این امکان را می دهد که هر درصدی از حق امتیاز را که می خواهید برای هر فروش توکن دریافت کنید، تعیین کنید.

پلتفرم هایی مانند OpenSea و Rarible در این دسته قرار می گیرند. یکی از خطرات مرتبط با این دسته از بازار NFT این است که معمولا تقلید کنندگان و کلاهبرداران بیش از حد وجود دارد.

مراحل ایجاد nft

هنگامی که بازاری را که می خواهید استفاده کنید انتخاب و در آن حساب باز کردید، نوبت به مرحله بعدی می‌رسد. با این حال، از آنجایی که این مقاله برای تازه کارها است، از بازار، OpenSea، به عنوان مطالعه موردی در مورد نحوه ایجاد توکن هنرهای دیجیتال خود استفاده می‌کند.

یک کیف پول دیجیتال راه اندازی کنید

گام بعدی ایجاد یک کیف پول دیجیتال برای ذخیره ارزهای دیجیتال و NFT شما است. بله، ارزهای دیجیتال، دقیقاً اتر، در فرآیند ایجاد NFT مورد نیاز هستند.

از آنجایی که چندین NFT بر روی بلاک چین اتریوم ایجاد شده‌اند، اگر اتر داشته باشید، به شما کمک می‌کند. ETH برای پرداخت هزینه گاز، هزینه تراکنش بلاک چین اتریوم قبل از فهرست کردن هر توکنی که ساخته اید استفاده می شود.

OpenSea معمولاً استفاده از افزونه Google Chrome کیف پول رمزنگاری MetaMask، خرید ETH خود و آماده شدن برای ضرب NFT را توصیه می کند.

با این حال، فرض کنید در حال حاضر یک کیف پول رمزنگاری دیگری با ETH در آن دارید. در این صورت، می توانید یک کیف پول Metamask ایجاد کنید و ETH را از کیف پول اصلی خود به کیف پول MetaMask منتقل کنید. برای پرداخت هزینه های گاز در حین ایجاد NFT، حدود ۱۰ تا ۲۰۰ پوند ETH هزینه دارد. بنابراین، اگر سرمایه شما آماده است، وارد مرحله بعدی شوید.

مجموعه خود را ایجاد کنید

در این مرحله هنوز نشانه هنرهای دیجیتال خود را ایجاد نمی کنید. در رابط کاربری OpenSea خود، My Collections را خواهید دید. روی آن کلیک کنید. این به عنوان یک فروشگاه یا گالری از هنرهای دیجیتال شما عمل می‌کند.

اکنون، باید مجموعه خود را با وارد کردن یک نام برای آن، نوشتن توضیحات و آپلود یک تصویر نمایشی سفارشی کنید. این زمینه را برای شما ایجاد می کند تا آثار هنری خود را زمانی که آنها را خلق کرده اید به نمایش بگذارید.

ایجاد، خرید و فروش NFT

متأسفانه، ورود به بازار NFT آنقدرها هم که به نظر می‌رسد ساده نیست. از این گذشته، شما نمی‌توانید دقیقاً یک NFT با دلار بخرید و سپس آن را با خود به خانه ببرید. برای تامین مالی تراکنش های NFT خود به ارز دیجیتال و یک کیف پول رمزنگاری برای ذخیره ایمن داده ها هنگام خرید (یا ضرب) NFT های خود نیاز دارید. و این تازه شروع است. در این بخش، در مورد نحوه ایجاد، معامله، ذخیره و مدیریت NFT ها صحبت خواهیم کرد.

بنابراین، اگر تعجب می‌کنید که چگونه می‌توان با NFT ها شروع کرد، این بخش برای شماست

The Edition Tokens: در اینجا، شما تا جایی که می‌توانید از همان توکن کپی می سازید. شما فقط باید شماره نسخه را اضافه کنید تا بین هر ماکت تفاوت قائل شوید.

ایجاد توکن nft

در مرحله بعد، می‌توانید ویژگی‌ها، سطوح و آمار را در صورت لزوم اضافه کنید، زیرا به خریدارانی که در حال بررسی مجموعه شما هستند، می‌توانند آثار هنری شما را فیلتر کنند. ویژگی‌ها می‌توانند چیزی شبیه به تاریخی باشند که توکن را ایجاد کرده‌اید.

هنگامی که تمام جزئیات لازم از جمله پیوندهای اجتماعی، تصویر به روز شده، توضیحات و نام را اضافه کردید، روی “ایجاد” کلیک کنید تا NFT خود را به بلاک چین اضافه کنید، و این مرحله مستلزم پرداخت هزینه تایید و هزینه گاز توسط ETH است.

در مرحله بعد، می‌توانید نشانه‌های پرداختی را که می‌خواهید برای هنر دیجیتال خود بپذیرید، انتخاب کنید. همچنین می‌توانید درصد حق امتیازی را که در فروش ثانویه اثر هنری خود دریافت می‌کنید، انتخاب کنید.

آثار هنریتان را بفروشید

هنگامی که NFT های خود را ایجاد کردید، کار بعدی این است که آنها را برای فروش فهرست کنید. شما می‌توانید یک لیست قیمت ثابت یا حراج را انتخاب و قیمت خود را تعیین کنید.

اگر اولین باری است که توکن‌ های غیرقابل تعویض NFT ایجاد می‌کنید و می‌فروشید، باید قبل از فهرست کردن آثار هنری خود، هزینه گاز را بپردازید.

کار خود را در رسانه های اجتماعی تبلیغ کنید

برای ایجاد شانس بیشتر برای فروش کار خود، باید یک پایگاه هواداران قابل توجهی ایجاد کنید. بنابراین، باید لینک مستقیم خود را با خریداران بالقوه به اشتراک بگذارید و آثار هنری خود را در رسانه های اجتماعی برای طرفداران تبلیغ کنید تا به آنها کمک کنید آن را کشف کنند.

آیا می توانید هنر NFT را بدون کدنویسی ایجاد کنید؟

شما می توانید هنر NFT خود را بدون نوشتن هیچ کدی ایجاد کنید. راهنمای گام به گام ارائه شده در بالا یک نمونه معمولی از ایجاد یک نشانه هنری دیجیتال بدون کدگذاری است. مبتدیان را در مسیر درستی برای داشتن حقوق مالکیت بر روی توکن های هنری دیجیتال خود قرار می‌دهد.

در همین حال، برخی از پلتفرم‌های NFT نیز راهنمای نحوه انجام آن را ارائه می‌دهند و احتمالا تا زمانی که بتوانید از اینترنت استفاده کنید، قادر به انجام آن خواهید بود.

ایجاد توکن هنرهای دیجیتال شما

هنگامی که مجموعه خود را نهایی کردید، وقت آن است که وارد فرآیند اولیه ایجاد NFT خود شوید. بر روی Add New Item کلیک کنید و گزینه ای برای آپلود متادیتا که شامل فایل‌های تصویری (JPG، PNG، GIF، و غیره)، صوتی (MP3 و غیره) و ۳D (GLB و غیره) است را در اختیار شما قرار می‌دهد و می‌توانید آن را ارسال کنید.

شما می توانید تعداد نامحدودی از توکن ها را برش دهید، اما این کار را یکی یکی انجام می‌دهید. همچنین مهم است که توجه داشته باشید که چند نسخه از همان نشانه را می‌خواهید ایجاد کنید. هر توکن نشان مستقل دارد این نشان می‌دهد که شما فقط می توانید یک کپی از آن توکن هنری دیجیتال خاص ایجاد کنید و آن را حتی ارزشمندتر می‌کند.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *