دانلود اپلیکشن سکویا

پنج داستان ترسناک درباره ارز دیجیتال

رویدادهای ترسناک کریپتو

در این هالووین، ما به سرمایه‌گذارها و کسب‌وکارهای رمزنگاری که در برابر کابوس‌های مالی در سال ۲۰۲۲ مقاومت کرده‌اند، ادای احترام می‌کنیم.
پس از بیش از ۱۳ سال فراز و نشیب، امسال به دلیل داشتن آشفته ترین بازار نزولی در تاریخ کریپتو از تمامی سال‌ها متمایز است. علاوه بر ضربه‌های جبران ناپذیری که در این سال رخ داد، شاهد پروژه‌های کریپتویی بودیم که در بسیاری از موارد به یکدیگر کمک می‌کنند. با توجه به وحشتناک ترین رویدادها در این هالووین، ما ترسناک‌ترین رویدادهایی که در اکوسیستم کریپتو رخ داد و تأثیر قابل توجهی بر سرمایه گذاران، مشاغل، کارآفرینان، استخراج کنندگان و توسعه دهندگان گذاشت را در این مقاله سکویا مگ نیوز فهرست می‌کنیم. مشخصه اصلی لیست زیر به طور گسترده به چارچوب زمانی بسیار بی ثبات و عدم قطعیت های ژئوپلیتیکی ربط دارد که کاهش قیمت مسئله مهم آن است.

سقوط طولانی کریپتو: ترس از خرس ها

سال ۲۰۲۲ دایه دار بازار متلاطم کریپتو است که به آرامی در نوامبر ۲۰۲۱ سقوط کرد. در نتیجه، ترس در بازار کریپتو و عدم قطعیت بسیار زیادی از ابتدای سال در اکوسیستم کریپتو جاری شد. بازار نزولی بیش از ۱ تریلیون دلار از بازار کریپتو را از بین برد و در عرض چند ماه ارزش کل بازار را از بیش از ۲.۵ تریلیون بود را کاهش داد. سقوط کریپتو در سال ۲۰۲۲، سرمایه گذاران را ترساند زیرا باعث از بین رفتن سود از همه اکوسیستم های فرعی شد.
.ضرر از هر دو طرف احساس شد. در حالی که کاهش قیمت منجر به از دست دادن بخشی از پس‌انداز سرمایه‌گذاران شد. کسب‌وکارها در میان فروش‌های گسترده و کمبود سرمایه‌گذاری در تلاش بودند تا در بازار استوار بمانند.

سقوط کریپتو در سال ۲۰۲۲

بی ثباتی ترسناک استیبل کوین های الگوریتمی

فروپاشی اکوسیستم Terra به طور گسترده‌ای به عنوان بزرگترین فاجعه مالی شناخته می‌شود که تا کنون در رمزارز توسط یک نهاد واحد مشاهده شده است. دو پیشنهاد داخلی از Terra Labs بی ثبات شدند و تقریباً بلافاصله ارزش بازار خود را از دست دادند.

در روزهای اولیه سقوط، Do Kwon یکی از بنیانگذاران Terra مشخص شد که به طور علنی درباره راه‌هایی برای کمک به سرمایه گذاران برای جبران ضرر صحبت می‌کند. Changpeng Zhao، مدیر عامل بایننس، سوزاندن توکن‌های LUNC را برای کاهش عرضه کل توکن و بهبود عملکرد قیمت آن پیشنهاد کرد.

مدت کوتاهی بعد، زمانی که بررسی‌های نظارتی علیه عملیات Terra شروع شد، Kwon تصمیم گرفت به حالت ناشناس برود و محل دقیق او مشخص نیست. بسیاری از نهادها – از جمله سرمایه گذاران ناراضی، مقامات کره جنوبی و یک دعوی حقوقی سنگاپور – علیرغم اظهارات او بر خلاف این، همچنان در تعقیب کوون هستند.

«من “متواری” یا چیز مشابهی نیستم، برای هر سازمان دولتی که علاقه به برقراری ارتباط نشان می‌دهد، ما همکاری می‌کنیم و چیزی پنهان نمی‌کنیم.»
با توجه به اینکه، کوون معتقد است که «در حال فرار» نیست و قصد دارد در آینده نزدیک حقیقت را آشکار کند. کل این حادثه خطرات مربوط به مکانیسم های میخکوبی استیبل کوین های الگوریتمی را برجسته کرد.

به طور مشابه، استیبل کوین Acala USD (aUSD) در آگوست ۲۰۲۲ پس از یک سوء استفاده از پروتکل که منجر به ضرب اشتباه ۳.۰۲۲ میلیارد دلاری شد. تصمیم بعدی برای سوزاندن توکن های آلوده به منظور بازیابی ارزش دلاری آنها گرفته شد. با توجه به نمونه‌های متعدد دیگر از سقوط استیبل کوین، پیش‌نویس قانونی در مجلس نمایندگان ایالات متحده خواستار جرم انگاری ایجاد یا صدور «استیبل کوین‌های استیبل کوین» شد.

وقایع بازار ارزهای دیجیتال

اخراج گسترده و تعدیل مشاغل

در برخی از رویدادها،‌ بار زیان‌ها نیز بر دوش کارمندان سابق برخی از شرکت‌های رمزنگاری بود. بازیکنان برجسته از جمله Robinhood، Bitpanda و OpenSea اخراج های گسترده ای را اعلام کردند، که علت آن به زنده ماندن در بازار نزولی بازمی‌گردد.

«امروز روز سختی برای OpenSea است، زیرا ما حدود ۲۰٪ از تیم خود را کنار می گذاریم. یادداشتی که امروز صبح با تیم خود به اشتراک گذاشتم این است»
از سوی دیگر، صرافی‌های کریپتو مانند FTX و بایننس انعطاف‌پذیری خود را در برابر نوسانات قیمت نشان دادند و روند استخدام خود را قطع نکردند.
سازمان‌های رمزنگاری که کارکنان خود را اخراج می‌کردند، از این کار به عنوان راه حلی برای کاهش هزینه‌های عملیاتی یاده کرده بودند.

اخیراً مشخص شد که بیش از ۷۰۰ استارت آپ فناوری در سال جاری اخراج شده‌اند که شامل حداقل ۹۳۵۱۹ کارمند در سراسر جهان می‌شود. با این حال، جامعه فناوری، از هر دو بخش رمزنگاری و غیر رمزنگاری، در حال مهاجرت به وب۳ هستند.

هک های کریپتو: انسان ها هیولاهای واقعی هستند

یکی از مشهودترین مشکلاتی که رمزارزها را در سال ۲۰۲۲ فراگرفت هک ها و کلاهبرداری‌های بزرگتر بود. هکرها میلیون ها دلار ارز دیجیتال را با بهره برداری از آسیب پذیری‌های موجود در پروژه های رمزنگاری که بررسی ضعیفی داشتند، را برداشت کردند.

استراتژی ای که امسال به طور گسترده توسط پروژه های هک شده انتخاب شد، ارائه یک برگه صورتی به هکر برای بازگرداندن بخشی از غارت بود. در مورد Transit Swap، یک تجمیع کننده صرافی غیرمتمرکز، هکر موافقت کرد که حدود ۷۰ درصد (تقریباً ۱۶.۲ میلیون دلار) از صندوق ۲۳ میلیون دلاری سرقت شده را بازگرداند.
در حالی که برخی از هکرها تصمیم گرفتند بخشی از وجوه را در ازای مصونیت در برابر پیگرد قانونی بازگردانند. پروژه های دیگری مانند شبکه Kyber و Rari Fuze در تعقیب هکرهای مربوطه خود برای بازگرداندن وجوه سرقت شده موفق نبوده‌اند.

امسال هم شاهد افزایش تعداد فیشینگ‌هایی بودیم که در آن هکرها موفق شدند به حساب‌های رسانه‌های اجتماعی چهره‌های برجسته دسترسی پیدا کنند.

دولت‌ها در سرتاسر جهان به‌طور مداوم نسبت به تلاش‌های فیشینگ مربوط به برنامه‌ها و وب‌سایت‌های تقلبی که جعل هویت صرافی‌های رمزنگاری برجسته مانند Binance هستند، هشدار می‌دهند.

ترس در بازار ارزهای دیجیتال

رستاخیز عقب افتاده: NFT ها، Web3 و متاورس

صحبت‌ها در مورد توکن‌های غیرقابل تعویض (NFT)، Web3 و متاورس با حضوری گسترده، اکوسیستم رمزنگاری را تحت سلطه خود درآوردند نوید ورود به دنیای واقعی را می‌دهند. سلبریتی‌ها، بازیگران، نوازندگان و هنرمندان با استفاده از فناوری های نوپا به عنوان ابزاری برای برقراری ارتباط مجدد با طرفداران افزایش ثروت خود را تسریع کردند.

هیپ NFT رسماً در جولای ۲۰۲۲ مرده اعلام شد، زمانی که فروش روزانه پایین‌ترین سطح سالانه را ثبت کرد. زیرا سرمایه‌گذارانی که اخیراً متحمل ضرر شده‌اند از پا گذاشتن بر کشتی به ظاهر در حال غرق خودداری کردند.

علی‌رغم آمارهای ناخوشایند، اکوسیستم NFT شاهد حمایت برخی از بزرگ‌ترین افراد مشهور، از جمله نوازندگان اسنوپ داگ و امینم، اسطوره تنیس ماریا شاراپووا بود.

کاهش علاقه به NFT ها به عدم سرمایه گذاری در پروژه‌های جدیدتر در مورد استفاده از وب ۳ و متاورس تبدیل شده است. متا، مسلماً بزرگترین رقیب در متاورس، قصد دارد هر سال ۱۰ میلیارد دلار به پروژه خود تزریق کند. با این حال، یک نقشه راه نامشخص و جریان‌های درآمد نامشخص، اکوسیستم را از رسیدن به پذیرش جریان اصلی رنج می‌دهد.

با کنار گذاشتن ترس در بازار کریپتو، بزرگ‌ترین درسی که از این وقایع می‌توان گرفت، انجام تحقیقات مستقل قبل از انجام هر گونه سرمایه‌گذاری است. سرمایه گذاری در یک پروژه بررسی نشده، اعتماد به منابع ناشناخته و به اشتراک گذاری اطلاعات خصوصی از طریق وب مطمئنا ترس در بازار کریپتو را افزایش می‌دهد.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *