دانلود اپلیکشن سکویا

بیت کوین etf بشناسید

بیت کوین etf

بیت کوین (ETF) یک تازه وارد به دنیای صندوق‌های قابل معامله در بورس است. ETF های بیت کوین به سرمایه گذاران اجازه می دهد تا در معرض پتانسیل فریبنده بیت کوین بدون نیاز به مالکیت مستقیم یا ذخیره ایمن آن باشند.

در حال حاضر، صندوق های ETF بیت کوین فقط می توانند قراردادهای آتی بیت کوین یا سهام شرکت ها و سایر ETF هایی را که در معرض ارزهای دیجیتال قرار دارند، نگه دارند. کمیسیون امنیت و مبادلات (SEC) به ارزیابی اینکه آیا در نهایت ETFهایی که مستقیماً مالک بیت کوین هستند را تأیید می کند یا خیر ادامه می‌دهد. برای کمک به درک این گوشه جدید از جهان ETF، تمام ای تی اف های بیت کوین را که در حال حاضر برای تجارت را در سکویا معرفی خواهیم کرد.

ETF بیت کوین چیست؟

بیت‌کوین ای تی اف یک صندوق قابل معامله در مبادلات است که عمدتاً در دارایی‌های مربوط به ارز دیجیتال اصلی یعنی بیت‌کوین سرمایه‌گذاری می‌کند. صندوق های ETF سهام را به سرمایه گذاران در بازار آزاد می‌فروشند و از درآمد حاصل از آن برای ایجاد مجموعه‌ای از دارایی‌ها بر اساس شاخص بازار، بخش بازار سهام یا طبقه دارایی دیگری مانند ارزهای دیجیتال استفاده می‌کنند.

ETF ها مشابه صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک هستند. با این حال، برخلاف صندوق‌های سرمایه گذاری مشترک، ETF ها به طور مستقیم در بورس اوراق بهادار مانند سایر سهام معامله می‌شوند.

صاحبان ETF های بیت کوین در حال حاضر مالک بیت کوین نیستند. در عوض، آنها مالک شرکت‌ها و سایر ETF هایی هستند که به طور کلی به بیت کوین یا ارزهای دیجیتال مرتبط هستند یا قراردادهای آتی بیت کوین را دارند.

کارمزد ETF بیت کوین

داشتن یک ETF بیت کوین ممکن است گران تر از خرید ساده بیت کوین در صرافی ارز دیجیتال باشد. دلیل این امر این است: صرافی‌های ارزهای دیجیتال معمولاً برای خرید و فروش بیت‌کوین هزینه‌های یک‌باره دریافت می‌کنند. در حالی که داشتن یک ETF بیت‌کوین مستلزم کارمزد سالانه نسبت هزینه است.

اگر می‌خواهید بیت کوین را در صرافی Binance.US خریداری کنید. احتمالاً ۰.۱۱٪ از قیمت خرید خود را به عنوان هزینه خرید پرداخت خواهید کرد. این به شدت کمتر از چیزی است که ممکن است در طول یک سال هنگام سرمایه گذاری در یک ETF بیت کوین بپردازید، که همه آنها حداقل ۰.۶۵٪ در سال هزینه دارند.

اما این کارمزد معامله تنها چیزی نیست که باید در نظر داشته باشید. اگر می‌خواهید بیت کوین خود را به یک کیف پول رمزنگاری منتقل کنید، احتمالاً درگیر هزینه های برداشت خواهید بود، که معمولاً بسیار ناچیز هستند اما بر اساس مبادله متفاوت حواهد بود.

سرمایه گذاری etf

در Binance.US، این قیمت ها در هر تراکنش برداشت بیت کوین ۰.۰۰۰۵ دلار است. بسته به مقدار بیت کوینی که انتقال می دهید، احتمالاً بسیار ناچیز است، اما این هزینه اضافی همچنان مهم است که در نظر داشته باشید.

شما همچنین می خواهید استراتژی خروج خود را در نظر بگیرید. حتی هولدرهایی که قصد دارند در درازمدت از بیت کوین استفاده کنند، ممکن است بخواهند در نهایت بخشی از دارایی های خود را بفروشند. در بیشتر موارد، این به معنای پرداخت هزینه فروشنده است. در Binance.US، احتمالاً انتظار دارید ۰.۱٪ دیگر از ارزش بیت کوین خود را هنگام فروش آن بپردازید.

چرا باید به جای بیت کوین یک ETF بیت کوین بخرم؟

برخی از سرمایه گذاران ممکن است با خرید یک ETF حرفه ای مدیریت شده نسبت به داشتن بیت کوین واقعی احساس امنیت بیشتری داشته باشند تا در معرض بیت کوین قرار بگیرند.

پذیرش گسترده بیت کوین به عنوان یک سرمایه گذاری نسبتاً جدید است، و برخی از افراد ممکن است نگران هک کردن یا از دست دادن رمزهای عبور یا کلیدهای خصوصی مورد نیاز برای دسترسی به سرمایه گذاری خود در زمانی که در کیف پول بیت کوین ایمن ذخیره می شود، باشند.

علاوه بر این، همه متوجه نشده اند که خرید بیت کوین از طریق صرافی ارز دیجیتال برای آنها مناسب است. به عنوان مثال، در حالی که تقریباً هر کسی می تواند یک حساب Coinbase باز کند، همه از انجام این کار راحت نیستند. دیگران ممکن است به دلایل مختلف محدود به خرید و فروش اوراق بهادار در حساب های کارگزاری سنتی خود باشند.

بسیاری از افراد برای بازنشستگی در یک حساب بازنشستگی فردی (IRA) یا یک طرح ۴۰۱ (k) سرمایه گذاری می کنند. اگر یک سرمایه گذار بازنشسته بخواهد بدون افتتاح حساب در یک صرافی ارز دیجیتال یا بیت کوین IRA مقدار کمی از بیت کوین را دریافت کند، داشتن سهام بیت کوین ای تی اف گزینه بدی نیست.

چگونه در بیت کوین ETF سرمایه گذاری کنیم؟

اولین قدم برای خرید ETF بیت کوین، افتتاح حساب در یک کارگزاری است. این روزها گزینه های زیادی برای کارگزاران آنلاین وجود دارد. هنگامی که یک سرمایه گذار حساب خود را باز کرد، می تواند ETF بیت کوین را به همان روشی که هر سهام یا ETF دیگری خریداری می‌کند، خریداری کند. در بیشتر موارد، سرمایه‌گذار به سادگی نماد تیک‌دار را در رابط کارگزاری خود جستجو می‌کند، مقدار سهامی را که می‌خواهد بخرد وارد و روی خرید کلیک می‌کند.

با این حال، برخلاف سهام سنتی، ETF ها نسبت هزینه سالانه را دریافت می‌کنند که از حساب سرمایه گذار کسر می‌شود. سرمایه گذاران همچنین باید به خاطر داشته باشند که ارزهای دیجیتال مانند بیت کوین یک طبقه دارایی نسبتاً جدید و فرار هستند. هیچ کس نباید بیش از حدی که می تواند از دست بدهد سرمایه گذاری کند.

ارزهای دیجیتال etf

آینده بیت کوین ETF

بیت کوین و سایر ارزهای رمزپایه ثابت کرده اند که یک طبقه دارایی بسیار ناپایدار هستند که قادر به نوسانات گسترده قیمت در دوره های زمانی کوتاه هستند. هیچ کس نمی داند آینده این دارایی ها چگونه خواهد بود. از زمان شروع، قیمت بیت کوین به بیش از ۶۰۰۰۰ دلار در هر سکه افزایش یافته و متعاقباً به زیر ۱۹۰۰۰ دلار کاهش یافته است. اینکه آیا رمز ارزها برای سرمایه گذاری های بلندمدت مناسب هستند، برای هر سرمایه گذار متفاوت خواهد بود.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *