دانلود اپلیکشن سکویا

تحلیل رمز ارز اتریوم در ۲۰۲۳

رمز ارز اتریوم

رمز ارز اتریوم سال ۲۰۲۲ را بدتر از بیت کوین به پایان می‌رساند. در ۱۲ ماه، ۶۹٪ کاهش یافت، در حالی که بیت کوین ۶۴٪ کاهش داشته است. تغییر مورد انتظار به PoS تنها منجر به چالش‌های جدیدی شد که نوید می‌دهد سال ۲۰۲۳ را به سالی چالش برانگیز برای ارز دیجیتال تبدیل کند.

اتریوم و اوج و فرودهای آن

از نظر فنی، این تغییرات به آرامی پیش رفت: توسعه‌دهندگان موفق شدند مصرف انرژی را به میزان قابل توجهی ۹۹.۹ درصد کاهش دهند و ضربان قلب بلاک چین برای ایجاد یک بلوک دقیقاً به ۱۲۲ ثانیه تثبیت شد. اما رشد ۱۳.۳ درصدی اعتبار سنجی، ۵۷۰۰۰ بیشتر، یک دستاورد مشکوک است.

معمولاً این شاخص به افزایش تمرکززدایی شبکه اشاره می کند. در مورد رمز ارز اتریوم، به دلیل آستانه ورود قابل توجه ۳۲ اتریوم (۳۸۰۰۰ دلار) برای استقرار مستقل یک گره، وضعیت برعکس بود. در نتیجه، سرمایه‌گذاران پول خود را به جمع‌آوری‌هایی بردند که توسط Lido Finance و صرافی‌های اصلی ارزهای دیجیتال نمایندگی می‌شد.

Lido، Coinbase، Kraken و Binance دارای ۵۷ درصد سهم بازار هستند. در حالی که سهم ایالات متحده از کل سهم جهانی به ۵۶ درصد رسیده است که زنگ خطری برای ارزهای دیجیتال هستند.

به دلیل تسلط ایالات متحده در شکل دادن به تراکنش ها، تنظیم کننده های مالی قبلاً نیاز به نظارت بیشتر بر شبکه را اعلام کرده اند. حضور چنین شرکت کنندگان بزرگی کنترل و تحمیل قوانین بازی را آسان تر می کند. به عنوان مثال، در سال جاری، صنعت کریپتو شاهد بود که میکسر ارز مجازی Tornado Cash توسط واحد OFAC وزارت خزانه داری ایالات متحده مسدود شد. بلوک های سانسور شده اتریوم به ۷۲ درصد می رسند.

اما اگر گری جنسلر، رئیس SEC، موفق شود اتریوم را به عنوان یک امنیت به رسمیت بشناسد، اوضاع ممکن است بدتر شود. بیانیه ای در این رابطه در روز انتقال PoS ارائه شد، زیرا سرمایه گذاری فرصتی را برای کاربران فراهم کرد تا درآمد غیرفعال دریافت کنند.

افزایش قیمت رمز ارز اتریوم

و موارد بیشتری وجود دارد. قرارداد سپرده برای تعامل با اعتبار سنجی ها در اواخر سال ۲۰۲۰ راه اندازی شد و در حال حاضر شامل ۱۵.۷ میلیون ETH است که ارزش آن ۱۹ میلیارد دلار یا ۱۳ درصد از کل سرمایه شبکه است. برخی از سرمایه‌گذاران سکه‌ها را با قیمت بسیار بالاتری قرار می‌دهند، اما نمی‌توانند آن‌ها را پس بگیرند، زیرا به طور فعال در سهام شرکت می‌کنند.

این محدودیت توسط هاردفورک شانگهای که در حدود مارس ۲۰۲۳ انجام خواهد شد، برداشته خواهد شد. انتشار تعداد زیادی سکه و ناامیدی برخی سرمایه گذاران از پویایی منفی می تواند منجر به فروش ETH و رکود جدید شود.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *