دانلود اپلیکشن سکویا

اشتباهات رایج در بازار خرسی

اشتباهات بازار خرسی

ما در حال حاضر در میان یک بازار نزولی هستیم و برای کسانی که در آستانه بازنشستگی قرار می‌گیرند، می‌تواند ترسناک باشد. بازار نزولی زمانی رخ می‌دهد که «اوراق بهادار ۲۰ درصد یا بیشتر از بالاترین قیمت قبلی خود سقوط کند».

بازار سهام اخیراً نوسان داشته است، با افت شدید رو به رو شد. بسیاری از مردم در این فکر هستند که در آینده چه کاری انجام دهند. برای کسانی که به بازنشستگی نزدیک می‌شوند، مهم است که یک قدم به عقب بردارند و ارزیابی کنند که با توجه به شرایط چه کاری باید انجام دهند. این بازار نزولی ممکن است به سبد سهام شما آسیب رسانده باشد، اما اقداماتی وجود دارد که می‌توانید برای مقابله با طوفان انجام دهید. در این مقاله، اشتباهات بازار خرسی که افراد هنگام بازنشستگی در بازار نزولی مرتکب می‌شوند و راه‌های جلوگیری از آنها را بیان کردیم.

اشتباه شماره ۱: بیرون کشیدن زمانی که سهام سقوط کرده

یکی از اشتباهات بازار خرسی که می‌توان در هنگام بازنشستگی در یک بازار نزولی مرتکب شد، فروش سهام در زمانی که آن کاهش یافته است. این فکر زمانی که بازار سقوط کرده می‌تواند وسوسه‌انگیز به نظر بیاید اما مهم است که به یاد داشته باشید که بازارهای نزولی موقتی هستند. بازار در نهایت بهبود خواهد یافت. بازارهای نزولی بخشی عادی از چرخه بازار هستند. یک بازار نزولی ممکن است برای چندین ماه یا حتی سال‌ها ادامه داشته باشد، اما در نهایت بازار مجدداً رشد کرده و به اوج های جدیدی خواهد رسید. از سال ۱۹۲۸ تاکنون ۲۸ بازار نزولی وجود داشته است که همه آنها در نهایت بهبود یافته‌اند.

زمان بندی بازار در مقابل زمان در بازار

یک فلسفه سرمایه‌گذاری که بسیاری از مشاوران مالی توصیه می‌کنند این است که «زمان در بازار را در نظر بگیرید، نه زمان‌بندی بازار». بسیاری از سرمایه گذاران تازه کار در حدس زدن اینکه آیا بازار همچنان به نزول خود ادامه خواهد داد یا نه، اشتباه می کنند و سعی در تعیین زمان برای ورود به بازار هستند.

بیشتر اوقات، این امر منجر به خرید با قیمت بالا و فروش پایین می‌شود. در عوض، باید روی سرمایه گذاری طولانی مدت تمرکز کنید و از فراز و نشیب های بازار عبور کنید. ۹۵ درصد شرکت‌های مالی حتی با وجود میلیون‌ها (یا حتی میلیاردها) منابع سرمایه‌گذاری شده برای انجام این کار، در غلبه بر بازار شکست می‌خورند.

اشتباه شماره ۲: عقب نشینی نکنید

مخارج بازنشستگی اغلب به عنوان “لبخند” توصیف می شود. این به این دلیل است که بازنشستگان تمایل دارند مقدار زیادی از مخارج را در(سفر، تجربیات، و غیره) نشان دهند. همین روند باعث کاهش و افزایش هزینه‌ها می‌شود. بسیاری از بازنشستگان این اشتباه را مرتکب می شوند که در صورت افت بازار، دوران کناره گیری خود را با هزینه‌های متوسط شروع نمی‌کنند.

این عملکرد می‌تواند تأثیر زیادی بر سبد سهام شما داشته باشد و باعث شود که بعداً در دوران رکود پولتان تمام شود. در عوض، بازنشستگان باید با یک سبک زندگی معمولی شروع کنند، سفرهای بزرگ و سایر هزینه های کلان را به تعویق بیندازند. حتی ممکن است به عقب انداختن تاریخ بازنشستگی آنها فکر کنید. این به پرتفوی شما فرصت می‌دهد تا از بازار نزولی بهبود یابد و شما را مجبور به فروش سهام در حالی که ارزش آن پایین است، نکند.

اشتباه شماره ۳: برنامه ریزی نکردن از قبل

اشتباه رایجی که مردم هنگام بازنشستگی در بازار نزولی مرتکب می‌شوند، زمانی است که از داشتن ذخایر نقدی مطمئن نمی‌شوند. این می‌تواند شما را مجبور کند برای تامین هزینه های زندگی خود اوراق بهادار را با ضرر بفروشید. داشتن پول نقد کافی برای پوشش ۶ تا ۱۲ ماه هزینه زندگی بسیار مهم است. البته شما فقط می‌توانید پس انداز نقدی را از قبل تهیه کنید. به همین دلیل، شروع زودهنگام پس انداز و داشتن برنامه‌ای برای بازارهای نزولی بسیار مهم است.

عدم تغییر ارزش سهام به درآمد

اشتباه دیگری که افراد هنگام بازنشستگی در بازار نزولی مرتکب می شوند این است که تخصیص دارایی پرتفوی خود را از سهام به اوراق بهادار درآمدزا مانند اوراق قرضه تغییر نمی‌دهند. این می‌تواند شما را در معرض بازار سهام قرار دهد و مجبور شود اوراق بهادار را با ضرر بفروشید. در عوض، بازنشستگان باید تغییر سبد سهام خود را از سهام به سرمایه‌گذاری‌های درآمدزا مانند اوراق قرضه و سهام پرداخت‌کننده سود در نظر بگیرند. نظریه‌ای که برنده جایزه نوبل در مدیریت پرتفوی مدرن است، می‌گوید که کم ریسک ترین سبد دارایی با ۶۷ درصد اوراق قرضه و ۳۳ درصد سهام شناخته می‌شود.

اشتباه شماره ۴: پیش بینی های مالی نادرست

بسیاری از مردم سعی می کنند درآمد و هزینه‌های بازنشستگی خود را با استفاده از ریاضیات ساده و برآوردهای تقریبی پیش بینی کنند. با این حال، این اغلب منجر به اشتباهات و عدم دقت می‌شود. اشتباهات رایج هنگام محاسبه درآمد بازنشستگی، محاسبه تورم یا مالیات نیست. اگر یک متغیر اصلی در نظر گرفته نشود، ممکن است یک اشتباه محاسباتی مهم رخ دهد. توصیه می‌شود که با یک مشاور مالی کار کنید که مجهز به بررسی همه متغیرهای اصلی است که احتمالا بر درآمد یا هزینه‌های بازنشستگی شما تأثیر بگذارد.

اشتباه شماره ۵: اجرای قانون فروش شستشو

در طول یک بازار نزولی، سرمایه گذاران اغلب سعی می‌کنند سهام را برای جبران سود سرمایه بفروشند. با این حال، بسیاری از سرمایه گذاران از قانون شستشو و نحوه تاثیر آن بر مالیات آنها در دوران بازنشستگی بی اطلاع هستند. قانون شستشوی فروش زمانی اتفاق می‌افتد که سرمایه‌گذار اوراق بهاداری را با زیان بفروشد و ظرف ۳۰ روز قبل یا بعد از فروش، اوراق بهادار «تقریباً یکسان» را خریداری کند.

در صورت اعمال قانون شستشو-فروش، سرمایه گذار نمی‌تواند زیان حاصل از فروش سهام فروخته شده را کسر کند. اگر قصد دارید اوراق بهادار را با ضرر به منظور جبران درآمد بفروشید، مهم است که از خرید سهام تقریباً یکسان ۳۰ روز قبل یا بعد از آن خودداری کنید. در غیر این صورت، شما در معرض خطر از دست دادن کسر مالیات خود برای از دست دادن سرمایه هستید.

نتیجه گیری

بازنشستگی در بازار نزولی می‌تواند ترسناک باشد. وقتی احساسات بالا می رود، تصمیم گیری عجولانه آسان است. برای جلوگیری از اشتباهات رایج مردم هنگام بازنشستگی در بازارهای نزولی به موارد زیر توجه کنید:

زمانی که بازار در حال سقوط است، در تلاش برای زمان بندی بازار، از بازار سهام خارج نشوید.
اطمینان حاصل کنید که پول نقد کافی برای پوشش هزینه های زندگی ۶ تا ۱۲ ماهه دارید تا احتمال فروش اوراق بهادار با ضرر را کاهش دهید.
سبد خود را از سهام به سرمایه گذاری‌های درآمدزا تغییر دهید تا واریانس کمتری در بازده خود داشته باشید.
با یک متخصص امور مالی کار کنید که می تواند به شما کمک کند تا پیش بینی های دقیق‌تری برای درآمد و هزینه های بازنشستگی خود داشته باشید.
قانون شستشوی فروش و اینکه چگونه می تواند بر مالیات شما در دوران بازنشستگی تأثیر بگذارد را بدانید.
اجتناب از اشتباهات بازار خرسی شرح داده شده در این مقاله به بازنشستگانی که به زودی وارد بازارهای نزولی می‌شوند کمک می‌کند و از پس انداز بازنشستگی خود محافظت می‌کنند.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *