دانلود اپلیکشن سکویا

۷ اشتباه سرمایه گذاران تازه کار

اشتباهات سرمایه گذاری

اگر در سرمایه گذاری تازه کار هستید و سوالات و ابهامات زیادی برایتان پیش آمده، این مقاله برای شما است. سرمایه گذاری پیچیده و سخت به نظر می‌رسد؛ در حالی که می‌توان با مقداری دانش و مشاوره، سرمایه گذاری هیجان انگیزی داشت. اگر تازه می‌خواهید سرمایه گذاری را شروع کنید، مقاله برای شروع سرمایه گذاری باید چه کرد؟ بخوانید. سرمایه گذاری برای تازه کارها پر از بایدها و نبایدها است و بی تجربه بودن در این زمینه باعث بروز مشکلاتی می‌شود. در این مقاله در سکویا مگ می‌خواهیم به ۷ اشتباه برای سرمایه گذاران تازه کار اشاره کنیم تا در مواقع حساس دچار بحران و ضرر نشوند.

اشتباه ۱: تماشای مداوم اخبار بازار

یکی از مهمترین اشتباهاتی که سرمایه گذاران تازه کار انجام می‌دهند، رصد مدوام اخبار بازار سهام است. با اینکه توصیه می‌شود که مواظب اوضاع اقتصادی بازار باشید اما به معنی غرق شدن در خبرهای منفی و لحظه‌‌ای نیست.

در واقع بازارها به طور مداوم در حال بالا و پایین شدن هستند و تلاش برای دنبال کردن آنها می‌تواند روی تصمیمات سرمایه گذاری شما تاثیر بسزایی بگذارد. برای سرمایه گذاری‌های بلندمدت توصیه می‌کنیم که به صورت فصلی به وضعیت نمودارها و روند اقتصادی بازار توجه کنید.

اشتباه ۲: تقلید روندها

سرمایه گذاران تازه کار علاقه دارند که روندهای سرمایه گذاری افراد حرفه‌ای را دنبال کنند. در واقع، هیچ اطلاع از آن سهام یا ارز دیجیتال ندارند که چه میزان سود و ضرری در انتظار آنها خواهد بود.

بسیاری از سرمایه‌گذاران به دلیل FOMO اشتباه می‌کنند که روندها یا چیزهای جالب را دنبال کنند. توصیه می‌کنیم که رویکرد غیرمستقیم‌تر و منفعلانه‌تری مانند سرمایه گذاری در صندوق ‌ها را امتحان کنید. اینگونه به مرور شاهد رشد پرتفوی خود خواهید بود. پس زمانی که از سرمایه گذاری ترسیدید، سرمایه خود را روی سرمایه گذاری‌های کم ریسک‌تر قرار دهید.

اشتباه ۳: پیروی از توصیه های رسانه های اجتماعی

اطلاعات نادرست پیرامون سرمایه‌گذاری و امور مالی به‌طور کلی، به‌ویژه در رسانه‌های اجتماعی، بسیار وجود دارد.بنابراین توصیه می‌کنیم، مشاوره‌های سرمایه گذاری را از کسانی که از وضعیت مالی شما اطلاعی ندارند، دریافت نکنید. به عنوان مثال، ممکن است شخصی در رسانه‌های اجتماعی برای شروع سرمایه‌گذاری شما را مجبور به خرید سهامی کرده باشد، اما او نمی‌داند شما پولی که دارید چه اقدامات دیگری می‌توانید انجام دهید.

اشتباه ۴: به سرمایه گذاری های خود زمان نمی دهید تا رشد کنند

وقتی صحبت از سرمایه گذاری می شود، زمان مهم است. در حالت ایده‌آل، باید سرمایه‌گذاری‌ها را تا زمانی که می‌توانید نگه دارید تا بازده آنها به حداکثر برسد. در واقع سرمایه‌گذاری کاری است که شما با انتظار بازدهی معقول در یک دوره طولانی‌مدت انجام می‌دهید.

اگر می‌خواهید سریعا پولی که سرمایه گذاری کرده‌اید رشد کند، هدف و مسیر اشتباهی را دنبال می‌کنید. سرمایه گذاری که سریعا به شما سود دهد، ریسک بالایی میطلبد و از عهده سرمایه گذاران تازه کار خارج است.

بحران در سرمایه گذاری

اشتباه ۵: سرمایه گذاری پولی که به آن نیاز دارید

ورود به بازارهای سرمایه گذاری بدون ایجاد یک پایه مالی قوی، بزرگترین اشتباهی است که سرمایه گذاران مرتکب می‌شوند. قبل از سرمایه گذاری، باید بدانید که چه مقدار از پول خود را خرج خواهید کرد. پس باید پس اندازی برای خودتان در زمان سرمایه گذاری کنار گذاشته باشید که در صورت نیاز مالی به پولی که سرمایه گذاری کرده‌اید، دست نبرید.

یک راه خوب برای دانستن اینکه آیا آماده سرمایه گذاری هستید یا خیر، درک این موضوع است که آیا مقدار مناسبی پول نقد دارید که برای تمام اهداف کوتاه مدت شما به کار بیاید یا خیر. از طرفی دنبال سرمایه گذاری بلند مدت هم نباشید.

اشتباه ۶: داشتن اهداف سرمایه گذاری نامشخص

هنگامی که یک خالص پس انداز جداگانه کنار گذاشتید که می توانید مجدداً از آن استفاده کنید، مطمئن شوید که اهداف روشنی در هنگام سرمایه گذاری دارید.

در واقع سرمایه گذاری برای کسب درآمد بیشتر به ندرت هدف است. در عوض، مردم باید پول را ابزاری برای رسیدن به اهداف دیگر خود بدانند. سرمایه گذاری همه چیز در مورد بازده اشتباه رایجی است که او می بیند.

سرمایه گذاران تازه کار

اگر می‌توانید به اندازه کافی با سرمایه‌گذاری‌های کم‌ریسک‌تر به اهداف خود دست یابید، نیازی به تعقیب بازده‌های بالا که با ریسک بالاتر نیز مرتبط است، نباشید.

اشتباه ۷: به تعویق انداختن سرمایه گذاری به طور کلی

در نهایت، سرمایه گذاری نکردن کار اشتباه‌تری است. نگه داشتن تمام پول نقد خود در یک حساب بانکی به این معنی است که پول قدرت خرید خود را به دلیل افزایش نرخ تورم از دست می‌دهد. بعضی از مردم آنقدر از سرمایه‌گذاری می‌ترسند که هرگز شروع نمی‌کنند و اثر ترکیبی شگفت‌انگیزی را که می‌تواند در درازمدت اتفاق بیفتد، از دست می‌دهند.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *