دانلود اپلیکشن سکویا

تحلیل افت بازار کریپتو

تحلیل صنعت کریپتو

صنعت کریپتو این روزها به دلیل اینکه کمیسیون بورس و اوراق بهادار به Paxos دستور توقف انتشار Binance USD را داده، سقوط کرده است. با کاهش بازار کریپتو و نوسانات آن، شاخص قیمت مصرف کننده (CPI) در آستانه افزایش قرار خواهد گرفت. از طرفی با چاپ CPI در این هفته، شاهد کاهش بیشتر بیت کوین (BTC) و بازار ارزهای دیجیتال بوده‌ایم. با مجله سکویا همراه باشید که تحلیلی از وضعیت بازار کریپتو بدهیم.

ایالات متحده سرکوب صادرکنندگان استیبل کوین و سهامداری را به عنوان یک ارائه دهنده خدمات گسترش داده است.

بیشترین عامل افت بازار، نگرانی سرمایه گذاران در مورد اقدامات اجرایی علیه Paxos و Binance و به علاوه سرکوب اخیر SEC در سهامداری است. در حالی که برخی از پروتکل‌های سهامداری غیرمتمرکز ممکن است از اقدامات اجرایی اخیر سود ببرند، اما عدم اطمینان منجر به نوسانات بازار می‌شود.

صنعت کریپتو و تنظیم‌کننده‌ها سابقه طولانی در عدم موفقیت دارند، زیرا تصورات نادرست و عدم اعتماد به استفاده واقعی از دارایی‌های دیجیتال در جریان است. نبرد اخیر بر این است که چگونه صرافی های متمرکز (CEX) می‌توانند از وجوه مشتری استفاده کنند.
SEC مجموعه اقدامات اجرایی اخیر را با دنبال کردن برنامه کسب درآمد کراکن در ۹ فوریه آغاز کرد. در اعلامیه تسویه حساب ۳۰ میلیون دلاری، SEC گفت که کراکن را متهم کرده است که “در ثبت پیشنهاد و فروش دارایی‌های رمزنگاری شده خود به عنوان سهامداری به عنوان ناموفق بوده است. علاوه بر جریمه پولی، کراکن موافقت کرد که عملیات برنامه کسب درآمد را متوقف کند. در حالی که برخی استدلال می‌کنند که ممنوعیت شرط بندی میخ دیگری بر تابوت کریپتو است. همه کمیسیونرهای SEC در مورد اقدامات اجرایی علیه کراکن توافق نکردند، اما آژانس پس از این تصمیم سرکوب جدیدی را اعلام کرد.

در ۱۳ فوریه، SEC اطلاعیه‌ای به Paxos، صادرکننده استیبل کوین، صادر کرد که BUSD یک اوراق بهادار ثبت نشده است. پس از اعلام SEC، در همان روز، رگولاتورهای نیویورک به Paxos دستور دادند که انتشار BUSD سومین استیبل کوین بزرگ را، متوقف کنند.

بایننس اعلام کرده است که علیرغم دستور علیه Paxos، قصد دارد به حمایت از BUSD ادامه دهد. وکلای آمریکایی معتقدند که بحث اوراق بهادار علیه BUSD به دلیل سود بالقوه از آربیتراژ، پوشش ریسک و فرصت‌های سهام پیچیده است. دولت بایدن یک نقشه راه برای ارزهای رمزپایه منتشر کرد که نشان می‌دهد از سرمایه‌گذاری صندوق‌های بازنشستگی در سرمایه گذاری‌های پرخطر جلوگیری می‌کند.

قیمت‌های کریپتو سرد می‌شوند

قیمت‌های کریپتو همچنان با Dow و S&P ۵۰۰ همبستگی بالایی دارند. در ژانویه بازارهای ارزهای دیجیتال پس از گزارش CPI بهتر از حد انتظار افزایش یافتند، اما نگرانی‌های ماندگار در مورد سلامت اقتصاد ایالات متحده و جهان به این معنی است که چاپ CPI هنوز هم تأثیر مستقیمی بر روی آن دارد. بازارها اگر تورم اصلی افزایش یابد، افزایش بیشتر نرخ بهره به طور بالقوه در پیش است.

به گفته نیک باتیا و جو کنسرسی از لایه بیت کوین، همه نگاه ها به عدد اصلی CPI است. با افزودن به احساسات مناقصه پیرامون چاپ CPI، اکثر بانک های بزرگ هنوز انتظار دارند که ایالات متحده در مقطعی در سال ۲۰۲۳ رکود شدیدی را تجربه کند.

معامله گران پس از عملکرد درخشان بیت کوین در ژانویه سود خود را ثبت می کنند

بیت کوین و بازار کریپتو شاهد شروع قدرتمندی در سال ۲۰۲۳ بوده‌اند، زیرا با رسیدن قیمت بیت کوین به ۲۴۰۰۰ دلار در ۲۹ ژانویه، ۶۴ درصد از سرمایه گذاران بیت کوین به سوددهی رسیده‌اند.

در حالی که بیت کوین دومین ژانویه بهترین رکورد را داشت، نوسانات ناشی از SEC و بازارهای کلان ممکن است باعث اصلاح قیمت کریپتو شود. از آنجایی که بیت کوین و اتر به ترتیب ۴۳ و ۳۲ درصد سودهای ژانویه را ثبت کردند، برخی از سرمایه گذاران ممکن است قبل از فصل مالیاتی ایالات متحده و قبل از گزارش CPI شروع به کسب سود کنند.

سرمایه گذاران برتر ارزهای دیجیتال معتقدند فروش بیشتر در افق است و تحلیلگران بیت کوین هشدارهایی درباره ادامه روند نزولی بلندمدت دارند. یک “شکاف” آتی CME زیر ۲۰۰۰۰ دلار وجود دارد و برخی از معامله گران انتظار دارند که قیمت BTC در مقطعی در آینده به این سطح بازگردد.

در این میان، اشتهای سرمایه‌گذاران برای ریسک احتمالاً خاموش می‌ماند و معامله‌گران بالقوه ارزهای دیجیتال ممکن است منتظر نشانه‌هایی باشند. اینکه تورم ایالات متحده به اوج خود رسیده است، یا اینکه فدرال رزرو نشان دهد که افزایش‌های کوچک‌تر نرخ بهره روی وجود دارد. یک نقشه راه شفاف تر برای مقررات صنعت کریپتو نیز به بهبود احساسات در این بخش کمک می کند.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *