دانلود اپلیکشن سکویا

ارز دیجیتال با پشتوانه طلا

معرقی طلا دیجیتال

طلا یکی از قدیمی‌ترین روش‌های پرداخت یا جمع آوری سرمایه مالی است. همه ارزهای رمزنگاری شده با پشتوانه طلا دارایی‌های مشتقه هستند که به شما امکان می‌دهند به خرید، تجارت و نگهداری طلای فیزیکی در هر زمان و مکانی دسترسی داشته باشید. آنها مشکلات حمل و نقل، عدم نقدینگی، قابلیت انتقال و نوسانات مربوط به معامله با طلای فیزیکی را حذف می‌کنند. طلا دیجیتال جزو استیبل کوین‌هایی است که امکان دسترسی به بازارهای آتی طلا را فراهم می‌کنند. این ارزهای دیجیتال مبتنی بر فناوری بلاک چین هستند.

اکثر ارزهای دیجیتال، با پشتوانه طلا قابل تبدیل به طلای فیزیکی هستند. آنها را می‌توان در صرافی‌های کریپتو برای فیات یا سایر ارزهای دیجیتال معامله کرد. در این مقاله توضیح می‌دهیم که ارزهای رمزپایه با پشتوانه طلا چیست، چگونه کار می‌کنند و ارزهای دیجیتال برتر آنها کدام هستند؟

طلا دیجیتال چیست؟

ارزهای رمزپایه با پشتوانه طلا دارایی‌هایی هستند که ارزش آنها از معادل قیمت طلا است. پشتوانه طلا برای گره زدن دارایی مشتقه به یک دارایی مشهود و متعاقباً جلوگیری از نوسانات بیش از حد قیمت، همانطور که در مورد اکثر ارزهای دیجیتال اتفاق می‌افتد، انجام می‌شود. طلاهای که برای حمایت ارز دیجیتال هستند باید در ذخایر طلا به عنوان مثال، بانک‌ها یا مؤسسات شخص ثالث، نگهداری شوند.

ارز دیجیتال طلا

با این حال، ماهیت پشتیبانی از یک رمزارز به رمزنگاری دیگر متفاوت است. یک واحد ارز دیجیتال معادل یک واحد طلا است. برخی از آنها با نسبت یک به یک پشتیبانی می‌شوند که در آن ۱ توکن برابر با ۱ گرم طلا است. سرمایه گذاران در این توکن بازدهی بیشتری از قیمت گذاری طلا کسب می‌کنند. سرمایه گذاران می توانند توکن ها را برای طلا بازخرید کنند.

فهرست برترین ارزهای دیجیتال با پشتوانه طلا

Tether Gold (XAUT)

تتر مانند سایر ارزهای رمزپایه با پشتوانه طلا، سرمایه‌گذاران را بدون مقدار زیادی پول برای سرمایه‌گذاری در طلا، مستقیماً در معرض قیمت فیزیکی طلا قرار می‌دهد. این برای سرمایه گذاران غیر نهادی عالی است. کریپتو با پشتوانه طلا همچنین به سرمایه گذاران امکان دسترسی به ETF و سایر دارایی‌های مالی سنتی را می‌دهد.

ویژگی تتر

کاربران برای خرید توکن‌ها باید یک حساب کاربری در app.tether.to باز کنند و آن را تأیید کنند. خریدها به دلار آمریکا انجام می شود.

یک توکن XAUt برابر یا نشان دهنده یک اونس طلای خوب تروی در یک نوار تحویل خوب لندن است.

این کیف پول از یک کیف پول تتر روی زنجیره به دیگری قابل انتقال خواهد بود.

توکن XAUt یک توکن ERC-20 است که بر روی کیف پول مبتنی بر اتریوم و به عنوان یک توکن TRC20 در بلاک چین TRON نگهداری می‌شود.

توکن‌های قابل بازخرید به طلای فیزیکی برای کاربران تأیید شده و برای حداقل تعداد معینی توکن XAUt به هر مکانی در سوئیس تحویل داده می‌شود.

توکن‌ها را می‌توان به طلا بازخرید کرد و سپس کاربر درخواست فروختن آن و ارسال پول نقد منهای کارمزد را داشته باشد.

سکه طلا دیجیتال

توکن گلوبال دیجکس (DGX)

توکن دیجیکس گلوبال برای کسانی که می‌خواهند در طلای فیزیکی سرمایه‌گذاری کنند، اما پول نقد محدودی دارند، مناسب خواهد بود.

DGX همچنین به هر کسی اجازه می‌دهد تا طلا را به صورت خرد جمع‌آوری کند و آن را به طور موثر به صورت ۲۴ ساعته و با حداقل محدودیت مدیریت کند. از طریق DGX، کاربران می‌توانند در صندوق‌های سرمایه‌گذاری ETF شرکت کنند. بدیهی است که توکن‌ها در صرافی های ارز دیجیتال قابل معامله هستند.

از آنجایی که فرآیند خرید شفاف است، کاربران کمتر در معرض کلاهبرداری قرار می‌گیرند. این شرکت طلای فیزیکی پشتوانه ارز دیجیتال را در سنگاپور و کانادا نگهداری می‌کنند. علاوه بر این، متولیان آنها اعضای انجمن شمش هستند و کاملاً بیمه شده‌اند.

ویژگی DGX

کاربران باید پس از ثبت نام، یک کیف پول انتخاب کرده و سپس خرید می‌کنند.

۱ توکن یا DGX برابر یا نشان دهنده ۱ گرم طلا است. با پشتوانه شمش‌های طلای ۱۰۰ گرمی سوئیسی از Valcambi، Produits Artistiques Metaux Precieux (PAMP) و Metalor، و پالایشگاه های دیگر.

این ارز دیجیتال مبتنی بر بلاک چین اتریوم است که در Metamask و سایر کیف پول های ETH ذخیره شده است.

تغییر قالب به اعضا اطمینان می دهد که DGX با معادل طلا قابل بازخرید است.

توکن‌ها هیچ هزینه‌ای ذخیره سازی ندارند. هزینه ETF هزینه ذخیره سازی ۰.۴٪ در هر سال است. کارمزد ذخیره فیزیکی شمش طلا ۰.۶ درصد و کارمزد تراکنش برای ارسال توکن ها ۰.۱۳ درصد به ازای هر تراکنش خواهد بود. هزینه تبدیل مجدد یا تبدیل توکن به طلای فیزیکی ۱ درصد است.

پکس گلد (Paxos Gold)

Paxos Gold ارز رمزنگاری شده با پشتوانه طلا،‌ توسط پکسوس شرکتی مستقر در سنگاپور به نام itBit است. توکن ERC-20 کاربران را قادر می‌سازد تا به طلای با کیفیت بالا از بازارهای سنتی دسترسی داشته باشند. با این توکن، آنها می‌توانند به راحتی و سریعتر طلا را انتقال دهند و روی آن سرمایه‌گذاری کنند. البته بدون محدودیت در اندازه و وزن شمش‌های طلای بزرگ که ذخیره، انتقال مالکیت یا حتی تقسیم آنها آسان تر نیست.

طلای Paxos را می‌توان به صورت آتی نیز معامله کرد – که در آن می‌توان قراردادهای آتی دائمی یا سه ماهه را در مبادلاتی مانند FTX معامله کرد. در اینجا، معامله گران می‌توانند دارایی‌ها را با قیمت از پیش تعیین شده در زمان مشخصی در آینده خریداری کنند.

ویژگی پکس گلد

پشتوانه یک اونس تروی خوب طلا با نسبت یک به یک است.

هیچ هزینه نگهداری برای توکن‌ها دریافت نمی‌شود.

دسترسی به ETFهای عمده طلا، معاملات آتی طلا (COMEX)، سایر توکن‌های طلا، و امکان خرده‌فروشی سکه‌ها و شمش‌های طلا فیزیکی و سایر محصولات فراهم می‌شود.

می‌توان آن را به طلای فیزیکی بازخرید کرد.

می‌توان در صرافی‌های Kraken، itBit، Alpha Bullion، Binance و  PAX Gold (PAXG)سایر صرافی‌ها معامله کرد.

ارز دیجیتال ثابت

توکن پرث مینت (PMGT)

توکن Perth Mint Gold یک نسخه توکن شده گواهی GoldPass با ارزش یک به یک است که توسط طلای فیزیکی پشتیبانی می‌شود. هر یک از گواهی‌ها را می‌توان با توکن معامله کرد، همچنین توکن‌های گواهی‌ها و فیات در مبادلات دارایی دیجیتال هم قابل معامله هستند.

بر اساس وب سایت ناشر توکن، طلای فیزیکی در بانک مرکزی پرث مینت ذخیره و این طلا توسط دولت استرالیای غربی تضمین شده است. توکن پرث مینت، مانند سایر رمزارزها، به راحتی قابل انتقال و تقسیم است. می‌توان آن را در هر زمان به طلا یا سایر معادل‌های فیات بازخرید کرد. اتصال فیات نقدینگی را حتی برای بزرگترین معاملات باز می‌کند.

علاوه بر این، کریپتو هیچ هزینه تراکنش، ذخیره سازی یا مدیریتی ندارد. این امر آن را به یکی از موثرترین و مقرون به صرفه ترین توکن‌های دارای پشتوانه طلا یا ارزهای رمزپایه با پشتوانه طلا در سراسر جهان تبدیل می‌کند.

ویژگی پرث مینت

این توکن را می‌توان در محصولات مختلف پرث مینت( از میله‌های ریخته‌گری کوچک ۱ اونس تا بارهای تحویل خوب لندن با اعتبار LBMA.) بازخرید کرد.

ضرابخانه پرث تمام موجودی حساب‌های GoldPass Trovio را منتشر می‌کند. از این رو هر کسی می‌تواند پشتوانه توکن را با طلا به‌طور عمومی تأیید کند.

می‌توانید توکن‌ها را در بازار طلای فرابورس یا فرابورس XAU معامله کنید.

ملد(Meld Gold)

Meld Gold  پشتوانه طلا را دارد و برای هر سرمایه‌گذاری قابل دسترس است. این رمز ارز را می‌توان در زمان واقعی با طلا معامله کرد و نوسانات قیمتی ناشی از خرید طلا را از بین برد.

این توکن همچنین از سرمایه گذاران در برابر تورم شدید در بازارهای کریپتو محافظت می‌کند.سرمایه‌گذاری روی این ارز دیجیتال همچنین ریسک‌های سرمایه‌گذاری را برای سرمایه گذاران کاهش می‌دهد.  

این توکن گواهی‌های طلای دیجیتال Meld را دیجیتالی می‌کند، که هر کدام از آنها توسط طلای فیزیکی بر اساس یک نسبت پشتیبانی می‌شوند. توکن ها را می توان در کیف پول Algorand نگهداری کرد، که از طریق آن کاربران می توانند ارزش توکن خود را کنترل کنند. مانند سایر توکن‌های دارای پشتوانه طلا، امکان ذخیره سازی و نگهداری غیرمتمرکز در سطح جهانی را در هر مکان و زمانی برای سرمایه گذاران فراهم است.

ویژگی ملد گلد:

توکن ملد گلد را می توان در بازارهای فرابورس و از شرکای Meld خریداری کرد.

توکن را می توان در صرافی به هر فیات و کریپتو تبدیل کرد و به گواهی طلا یا طلای فیزیکی برگشت.

خرید پکسوس گلد

طلا دیجیتال از کجا بخریم؟

در پایان، ارزهای رمزنگاری شده با پشتوانه طلا برای سرمایه گذارانی که علاقه‌مند به داشتن طلا هستند توصیه می‌شود. داشتن پشتوانه ذخایر فیزیکی قابل اثبات مانند سکه‌های پایدار با پشتوانه فیات پایدار هستند. ما توکن‌هایی با پشتوانه طلا را پیشنهاد می‌کنیم که به شما امکان می‌دهند در هر زمانی دوباره به طلا تبدیل شوند.

Tether Gold، DigixGlobal و Paxos از نظر محل نگهداری طلای فیزیکی خود علاوه بر پروژه های با تجربه، شفاف به نظر می رسند. اما اگر به دنبال یک گزینه کاملا مقرون به صرفه هستید، می‌توانید از طریق سرویس سرمایه گذاری سکویا برای خرید طلای دیجیتال اقدام کنید. درنظر داشته باشید که کارمزد مبادلات رمز ارز دیجیتال طلا در سکویا صفر است.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *