دانلود اپلیکشن سکویا

تحلیل بازار خرسی اتریوم در سال ۲۰۲۳

بازار خرسی اتریوم

به غیر از راه‌اندازی ادغام MetaMask توسط PayPal، که خبر مثبتی برای اتریوم بود، اخبار اخیر در مورد بزرگترین بلاکچین، تب و تاب بالایی ندارد. در مقایسه با سال گذشته در این زمان، ETH با ۶۸درصد تخفیف معامله میشد، که نشان دهنده تشدید بازار نزولی اخیر است. این بازار با فاجعه‌بارترین فروپاشی خود، پرحاشیه‌ترین حباب بازار ارزهای دیجیتال بود که در پی سقوطش، یکی پس از دیگری کسب‌وکار ارزهای دیجیتال و آلت‌کوین را از بین برد. حالا می‌خواهیم در سکویا به این مساله بپردازیم که آیا بازار خرسی اتریوم در سال ۲۰۲۳ همچنان باقی میماند یا خیر؟

با اتریوم (ETH) در سال ۲۰۲۳ چه اتفاقی خواهد افتاد؟

آیا اتریوم و همتایان آن، بیت کوین (BTC) و بایننس کوین (BNB)در سال ۲۰۲۳ رشد خواهند کرد؟ آیا در بازار نزولی گسترده باقی خواهند ماند یا حتی در سه ماهه اول یا دوم سال آینده تسلیم بیشتری خواهند داشت؟

تا زمانی که کواتیل‌های بیت کوین در بخش مبادلات رمزنگاری هستند و با نقدینگی بالا در بین جفت های معاملاتی کریپتو و در نتیجه سرعت بی سابقه پول از طریق زیرساخت های مبادلات ارزی آلت کوین های بزرگی مانند اتریوم احتمالاً سرنوشت مشابهی با BTC دارند.

دقیقاً این سرنوشت چه خواهد بود، سؤالی است که همه شرکت کنندگان در این بازار منتظر پاسخ آن هستند و همچنین از وجود شوک های بیشتری به سیستم آنها می ترسند.

بنابراین آنچه در ادامه می‌آید، سه دلیل بازار نزولی برای اتریوم و سه مورد گاوی برای ارز دیجیتالی است که قدیمی‌ترین و قوی‌ترین بلاکچین جهان را دارد.

چهار قاب خرس ۲۰۲۳ برای اتریوم (ETH)

سیاست فدرال رزرو هاوکیش

فدرال رزرو اخیراً نرخ کلیدی خود – نرخ وجوه فدرال را – ۵۰ واحد افزایش داد و آن را به محدوده ۴.۲۵٪ تا ۴.۵٪ رساند. هدف از این دور جدید افزایش نرخ فدرال رزرو، افزایش هزینه استقراض در سیستم بانکی بین‌المللی ایالات متحده از طریق انجام تنظیمات فنی در فعالیت‌های خرید آن در بازارهای پولی گسترده نزد بانک‌ها و مؤسسات وام‌دهنده ایالات متحده است.

نتیجه افزایش نرخ ارز شناور دلار در برابر سایر ارزها است.

این برای ارزهای فیات بانک مرکزی خارجی (مالی سنتی – یا TradFi) و همچنین برای دارایی‌های دیجیتال عمده و مایع مانند اتریوم صدق می‌کند. بنابراین، در نتیجه، اتری که در برابر دلار و سکه‌های پایدار با دلار معامله می‌شود، مقداری ارزش در برابر دلار کاهش می‌یابد.

اگر همه چیزهای دیگر برابر باشند، این دلیلی برای کاهش قیمت اتر در دو سه ماهه آینده خواهد بود. خواهیم دید که آیا موضع جنگ طلبانه فدرال رزرو یک رژیم پولی سکولار جدید است یا اینکه قدرتمندترین بانک مرکزی جهان در مواجهه با رکود یا کاهش بیش از حد دلار از افزایش قیمت ها عقب نشینی خواهد کرد.

بیت کوین ماکسیمالیسم و POW

حداکثر گرایی بیت کوین و رقابت شدید برای سرمایه بین اتریوم و بیت کوین می تواند بسته به اینکه اوضاع بین این دو چگونه پیش می رود، راه بیت کوین را در برابر اتریوم کاهش دهد. ادغام بسیار تحسین شده برای ارتقای کل شبکه اصلی اتریوم از یک بلاک چین که به اجماع شبکه از طریق اثبات کار به شبکه ای که از اثبات سهام (POS) استفاده می‌کند، بدون بحث نیست.

حداکثر گرایان بیت کوین معتقدند که اثبات کار بر روی بلاک چین BTC یک پیشرفت منحصر به فرد در اقتصاد جهانی و متصل به شبکه است. این دیدگاه غیرمعمولی در بین علاقه مندان به ارزهای دیجیتال نیست. اینکه بیت کوین در نهایت بر اتریوم و حتی ارزهای فیات بانک مرکزی پیروز خواهد شد.

آنها انتقادات خاصی از مدل اجماع شبکه اتریوم دارند و معتقدند که در برابر واکنش بازیگران شرکت های متمرکز و فدرال آسیب پذیر است. به عنوان مثال، بسیاری از سهامداران اتریوم تحت مدل POS از سرورهای ابری خدمات وب آمازون برای میزبانی گره های خود استفاده می کنند.

گسترش بازار خرسی بیت کوین، اتر را به پایین می‌کشاند

همانطور که شانس بیت کوین، پادشاه رمزارز جهان با بیشترین سهم از بازار کریپتوها پیش می رود – بقیه بازار مبادلات ارزهای دیجیتال نیز ادامه دارد.

بیت کوین همچنان در حال پیشرفت در سه ماهه پایانی سال ۲۰۲۲ است. زمستان کاملاً شرور رمزارز امسال هیچ نشانه واضحی از کاهش نشان نمی دهد.

شکست ماه نوامبر به زیر سطح حمایت ۲۰ هزار دلار، جایی که بازارهای بیت کوین از ماه ژوئن به صورت محدود معامله می شدند. آخرین میخ بر تابوت هر امیدی بود که کاهش هر چه بیشتر قیمت بیت کوین غیرممکن است.

چهار دلیل بازار گاوی ۲۰۲۳ برای اتریوم (ETH)

ادغام اتریوم و تحلیل بنیادی اتریوم

نه تنها ادغام اتریوم چشمگیرترین ارتقا به یک پایگاه داده توزیع شده شبکه بسیار پیچیده در تاریخ اینترنت بود، بلکه بدون هیچ مشکل مهمی به روز شد.

نادیده گرفتن مقیاس بزرگ سرمایه گذاری توسط ذینفعان پول قابل برنامه ریزی (۸۰۰۰۰ سپرده گذار x 32ETH = ~ 3 میلیارد دلار ارزش) در دیدگاه بلند مدت ETH به عنوان یک d نادیده گرفته می شود.

دارایی اصلی ارزش سرمایه گذاری

این بدان معنا نیست که ارزش خرید با قیمت‌های بازار بالا را دارد، اما تا آنجایی که قیمت‌ها نسبت به آخرین ATH اصلاح شده است.

ارتقاء شانگهای و سرمایه گذاری نهادی / نفوذ شرکت ها

پس از انتقال شبکه اصلی اتریوم به زنجیره POS Beacon، شبکه اتریوم به سختی به عنوان یک شبکه اثبات سهام به طور کامل عملیاتی شده است، اما شبکه جدیدی در دست اجرا است.

این ادغام از طریق یک فرآیند دو مرحله ای به نام ارتقاء Bellatrix و Paris انجام شد. بعدی در ردیف ارتقاء شانگهای است. در ماه مارس عرضه می‌شود و با امکان برداشتن اتریوم به اتریوم مقداری ارزش اضافه می‌کند. اما مراقب باشید که می‌تواند منجر به کاهش ارزش معاملاتی برای کریپتو نیز شود.

هزینه های گاز، استفاده و آمار توسعه دهندگان

قبل و بعد از ادغام اتریوم، ناظران بازار کریپتو در حال بحث بودند که آیا این امر باعث کاهش هزینه های گاز در شبکه می شود یا خیر. قیمت گاز در اتریوم از آخرین باری که ما در قلمرو حبابی بودیم، واقعاً بالاتر از آنچه بوده است، افزایش پیدا نکرده است.

هزینه‌های اتریوم خارج از حباب‌ها در طول سال‌ها به‌طور قابل‌توجهی ثابت بوده است. در همین حال، تعداد پروژه‌ها و توسعه‌های جدید با همین هزینه‌ها همچنان در حال افزایش است. اگر نرخ فزاینده تورم سایر کالاها را در آخرین چرخه بازار کلان در نظر بگیریم، قیمت گاز اتریوم اکنون ارزان‌تر از قبل از همه‌گیری و گسترش گسترده جهانی پایه‌های پولی فیات است.

شبکه اتریوم همچنان از نظر تعداد پروژه‌ها و توسعه‌های جدید، تعداد سکه‌ها، توکن‌ها و قراردادهای جدید، رتبه اول را در میان رایانه‌های توزیع‌شده مبتنی بر بلاک چین دارد. و میزان رشد سالم و مفید.

دسته بندی:
برچسب ها:

دیدگاه ها

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *